5 paslaptys, kaip užsiauginti ilgus ir sveikus plaukus

Pavasarėjant orams pradedame svajoti apie pokyčius. Norisi atsinaujinti ne tik savo drabužinę, bet ir daugiau dėmesio skirti odos, nagų ir plaukų priežiūrai. Tačiau kartais užtenka vieno žvilgsnio į nusilpusius ir suskilinėjusius plaukų galiukus, ir jau norisi žygiuoti į kirpyklą ekstremalioms permainoms. Tik ar šie radikalūs pokyčiai visuomet būna sėkmingi? O gal yra būdas išsaugoti ilgus ir sveikus plaukus visus metus?
Plaukai
Plaukai / „Fotolia“ nuotr.

1. Atsisveikinimas su kirpykla

Plaukų meistrai dažnai kartoja, kad plaukų galiukus būtina kirpti kas 4–6 savaites. Per mėnesį plaukai paauga maždaug 1,5 cm, todėl jei kas mėnesį nukirpsite tiek, kiek plaukai spėjo paaugti, ilgas kasas galite pamiršti.  Pasiryžkite bent pusmetį nekirpti galiukų, geriau daugiau dėmesio skirkite jų maitinimui, kad būtų sveiki ir neskilinėtų, tuomet ir nereikės jų taip dažnai kirpti.

2. Dėmesys galiukams

Fotolia nuotr./Plaukų šukavimas
Fotolia nuotr./Plaukų šukavimas

Atšalus orams būtina plaukus slėpti po kepure, nes niekas nežaloja galiukų taip, kaip patiriama oro temperatūrų kaita. Jei šaltis paveiks plaukų svogūnėlius, plaukai gali pradėti slinkti ir lūžinėti. Šaltymečiu rekomenduojame po kiekvieno galvos plovimo  plaukų galiukus palepinti arganų aliejumi. Tai ideali priemonė išsausėjusiems, pažeistiems, nepaklusniems ir blizgesį praradusiems plaukams. Aliejus puikiai maitina, minkština ir drėkina plaukus, didina jų elastingumą bei apsaugo nuo galiukų išsišakojimo.

Taip pat skaitykite: Arganų aliejus – jaunystės pliūpsnis

3. Plaukų maitinimas

Jeigu plaukai silpni, slenka ir prarado žvilgesį, atkreipkite dėmesį į mitybą. Rinkitės maistą, kuriame esančios medžiagos gyvybiškai svarbios sveikam plaukų augimui. Taigi valgykite vištieną, kiaušinius, papriką, žuvį, riešutus. Papildomam plaukų maitinimui bent kartą per savaitę naudokite kaukę plaukams su keratinu, kuris yra būtinas, norint sugrąžinti  plaukams tvirtumą, švelnumą, žvilgesį.

4. Masažas

Galvos odos kraujotakos aktyvinimas efektyviai stiprina plaukų šaknis, stabdo slinkimą, padeda geriau įsisavinti maitinamąsias medžiagas bei skatina sveikesnių ir stipresnių plaukų greitesnį augimą. Masažuokite galvos odą trinkdama plaukus, taip pat šukuokite juos natūralių šerių šepečiu,  kuris nepažeidžia plauko paviršiaus, suteikia spindesio ir švelniai masažuoja galvos odą.

5. Plaukų džiovinimas

„Shuterstock“ nuotr./Plaukų priežiūra
„Shuterstock“ nuotr./Plaukų priežiūra

Nuolatos kur nors skubame, todėl plaukų džiovintuvas tapo vos ne kasdieniu įrankiu, formuojant šukuoseną. Jei negalite skirti laiko natūraliam plaukų džiovinimui, stenkitės juos džiovinti pačiu paskutiniu momentu, kad kuo ilgiau plaukai džiūtų natūraliai, o naudojant džiovintuvą rinkitės žemiausią arba vidutinę džiovinimo temperatūrą.

Džiovinant plaukus džiovintuvu, būtina naudoti termoapsauginę priemonę, kuri apsaugo plaukus nuo pažeidimų, išsausėjimo, galiukų skilinėjimo, o dažniausiai net ir suteikia plaukams papildomą drėkinimą bei maitinimą.

Daugiau informacijos apie plaukų priežiūros priemones rasite čia.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs