Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 patarimai, kaip pirkti stiliaus uogytes – bižuteriją

Papuošalai – stiliaus uogytės, o paprasta bižuterija gali atrodyti puikiai, jei tik mokate ją pirkti. Galų gale, kaip sakė prancūzų aktorė, rašytoja ir bankininko Edmondo Adolphe‘o de Rothschildo našlė Nadine, jei kas nors nuneštų juvelyrui kai kuriuos tikrais laikomus papuošalus, išgirstų labai netikėtų žinių!
Moteris renkasi papuošalus
Moteris renkasi papuošalus / Vida Press nuotr.

1. Rasti bižuterinę segę, apyrankę ar žiedą, kurie menkai tesiskirtų (ar visai nesiskirtų) nuo tikrų – nepaprasta, tačiau įmanoma ir net reikia: juk kasdienė apyrankė, derinama prie vilnonio megztinio, neprivalo būti pagaminta iš 18 karatų aukso ir nusėta tikrais brangakmeniais. Auksą ir sidabrą nuo netauriųjų metalų pirmiausia skiria spindesys. Tikrasis auksas bei sidabras žėri, bet nėra per daug blizgus.

Vida Press nuotr./Paryžiaus mados savaitės gatvės stileivų aksesuarai
Vida Press nuotr./Aksesuarai

2. Kartais bižuterija nė nesislepia tokia esanti – kalbame apie pabrėžtinai stambius vėrinius ar kokteilinius žiedus. Dideli, stambūs krištolo luitai nė iš tolo neprimena brangakmenių ar net pusbrangių akmenų, taigi jei jums reikia rafinuotesnių auskarų ar pakabuko, rinkitės smulkesnius akmenis. Tai nereiškia, kad pakanka vos įžvelgiamų blizgių „sidabro jonų“ dulkelių. Kriterijus: jūsų deimantas iš „Swarovski“ labiau primins deimantą, jei bus ne didesnis už žirnį. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ralph Lauren 2015 m. pavasario-vasaros kolekcijos modelis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ralph Lauren kolekcijos modelis

TAIP PAT SKAITYKITE: Kūrėjos Gintės Ramutytės parodos pristatyme – netradiciniai papuošalai, tapyba ir pienas

3. Parduotuvėje pirmiausia krinta į akis papuošalai, inkrustuoti įvairiaspalviais akmenėliais. Jie – nuostabūs, bet kuria žaismingą, vaikišką arba šiek tiek vintažinį įvaizdį. Jei jums tokio reikia – puiku, tačiau jei ieškote ko nors, tinkamo nešioti rimtesnėmis aplinkybėmis, rinkitės vienos spalvos akmenukus. Tokie papuošalai atrodo natūraliau dienos šviesoje (ir labiau primena tikrus.) Kelių spalvų derinius palikite vakarui – jie geriausiai atsiskleidžia dirbtinėje šviesoje. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

4. Rinkitės perlus – štai kas kelia mažiausiai kilmės abejonių. Į akis kris gal tik pigiausia versija – plastikiniai ar stikliniai karoliukai, apsimetantys tauriosiomis jūros ašaromis. Tačiau vadinami kultivuotieji perlai – puikus pasirinkimas. Nei iš pirmo, nei iš antro žvilgsnio jie nesiskiria nuo brangiųjų jūroje gimusių savo brolių, taip pat skleidžia natūralų skaistį, maloniai svarina kaklą, ausis ar pirštus ir apskritai šį sezoną vėl yra nepaprastai madingi. 

Vida Press nuotr./Pakabutis su perlais
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Renkatės kvepalus? 4 patarimai, kaip teisingai išbandyti naują aromatą

5. Lengviausias variantas išlaviruoti tarp bižuterijos ir brangakmenių – papuošalai su pusbrangiais akmenimis. Lazuritas, turkis, karneolis, opalas, granatas, oniksas, ypač išėję iš tikrų juvelyrų ar dizainerių rankų, turi ir išliekamąją bei meninę vertę, ir atrodo nepriekaištingai. Tai dar ir puikios lauktuvės pačiai sau iš egzotinių šalių (ypač rekomenduojame Jeruzalės ir Stambulo turgų). Kriterijus: kuo akmuo efektingesnis, tuo kuklesnius aptaisus rinkitės.  

Vida Press nuotr./Apyrankė
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs