Nuo losjono prie kremo
Prasidėjus šaltajam sezonui oda gali tapti šiurkšti, taip pat gali kankinti niežulys dėl drėgmės, kuri buvo įprasta vasarą, trūkumo. Lengviausias būdas sustabdyti niežulį – nuo galvos iki kojų suteikti odai trūkstančios drėgmės.
„Drėkinamieji kremai ne tik apgaubia odą apsauginiu sluoksniu, bet tuo pačiu leidžia išlaikyti odoje esančią drėgmę ir kartu drėkinti išorinį odos sluoksnį“, – teigia P.Elksnė.
Reguliarus odos šveitimas
Reguliaraus odos šveitimo privalumai daugumai jau yra žinomi, tačiau rudenį šis odos priežiūros žingsnis turėtų tapti ypač svarbus. Šaltuoju sezonu odą reikėtų šveisti du tris kartus per savaitę. Tokia procedūra pašalina negyvosios odos ląsteles nuo odos paviršiaus, todėl oda akimirksniu tampa šviesesnė ir sveikesnė. Po procedūros oda bus švelnesnė ir minkštesnė, atrodys atsinaujinusi ir įgaus natūralaus, sveiko švytėjimo.
Plaukų priežiūros pokyčiai
Atrodo, natūralu ir gal net kiek įprasta, kad šaltuoju sezonu oda tampa sausesnė ir perštinti. Taip pat nutinka ir su plaukais. „Tam, kad plaukai pereinamuoju laikotarpiu lengviau prisitaikytų prie temperatūros pokyčių, reikėtų pradėti intensyviau naudoti plaukų kaukes ir pakeisti plaukų šampūną ar kondicionierių“, – rekomenduoja P.Elksnė.
Plaukų priežiūros priemonėse reikėtų ieškoti papildomų drėkinamųjų elementų, kad plaukai būtų nuolat prisotinti vandens ir drėgmės.
Išsišakoję plaukų galiukai
Šaltuoju sezonu plaukai yra linkę išsausėti, todėl plaukų galiukai dažniau skilinėja ar ima lūžinėti. Norint išlaikyti rudens sezonu reikalingą drėgmę plaukuose ir išvengti nemalonaus plaukų galiukų išsišakojimo, reikėtų plaukus trinkti rečiau, ypač, jei plaukai yra garbanoti ir natūraliai linkę sausėti. Taip pat patartina kiek įmanoma rečiau naudoti plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyples, nes šie prietaisai dar labiau sausina plauką.
Priežiūros priemonių peržiūra ir valymas
Vadinamasis pavasarinis tvarkymasis nebūtinai turi vykti tik pavasarį. Ruduo taip pat puikus metas peržvelgti kūno ir plaukų priežiūros produktų kolekciją ir išmesti nereikalingus arba galioti baigusius.
„Kaip išmetamas baigęs galioti maistas, taip turėtų būti atsikratoma ir grožio produktų. Jei produkto galiojimo laikas pasibaigęs, geriausia su juo atsisveikinti“, – sako P.Elksnė.