Natrio laurilo sulfatas (SLS, Sodium Lauryl Sulfate). Tai vienas populiariausių priedų šampūnuose, kremuose skutimuisi, dantų pastose ir kituose produktuose. Kodėl? Kadangi sukelia mums taip reikalingą putojimą. Ekspertų nuomone, taip pat jis lengvai patenka ir į odą ir ten gali cirkuliuoti net kelias dienas taip kenkdamas mūsų odos ir plaukų būklei.
Natrio laurilo eterio sulfatas (SLES, Sodium Lauryl Ether Sulfate) taip pat dažnai pasitelkiamas šampūnuose, tačiau bėda ta, kad jame aptinkamas 1,4-dioksinas, dar žinomas kaip kancerogenas. Pastarojo mūsų organizmui ir kepenims atsikratyti sunku, tad jis pradeda kauptis ir vėliau gali atsiliepti mūsų savijautai.
Taip pat skaitykite: Eksperimentas: kaip dvi savaitės be kosmetikos veikia odą ir plaukus
Parabenai. Tai cheminiai konservantai, naudojami šampūnuose ir kitose higienos priemonėse. Paskutiniai tyrimai vis labiau patvirtina sąsają tarp jų ir vėžinių susirgimų. Manoma, kad ir reprodukciniai sutrikimai, toksinai vidaus organuose taip pat yra parabenų darbas, net ir tada, kai juos naudojate itin mažomis dozėmis.
Aromatizatoriai. Juos toksikologai taip pat vadina pavojingais vien dėl to, kad šie labai toksiški ir gali pažeisti centrinę nervų sistemą, sukelti alergiją, sumenkinti smegenų funkcijas, turi įtakos nutukimui, astmai, galvos skausmams, dermatitui ir netgi vėžiui. Taip pat aromatizatorius kala prie kryžiaus dėl įgimtų naujagimių anomalijų.
Taip pat skaitykite: Moteriškų tatuiruočių mados: nuo būdo tapti cirko eksponatu iki noro paslėpti vėžio žymes
Polietilenglikolis (PEG). Ši sudėtinė dalis naudojama išgauti atitinkamą kosmetikos priemonės tekstūrą, tačiau joje taip pat yra jau minėto 1,4-dioksino bei etilenoksido, t. y. kancerogenų. PEG gali padidinti toksinų kiekį organizme ir sukelti defektų žmogaus vystymęsi.