Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

7 kūno signalai, rodantys, kad sportuojate per daug

Geras dalykas, kai jo per daug, gali virsti blogu. Mankštinimasis – ne išimtis. Reguliarūs fiziniai pratimai labai naudingi, tačiau persistengus lengva prisidaryti fizinių ir psichologinių problemų. Štai keletas ženklų, kad „persisportuojate“.
Moteris po treniruotės
Moteris po treniruotės / Vida Press nuotr.

1. Ilgalaikis raumenų skausmas. Normalu, kai intensyviai pasportavus skauda raumenis. Tačiau, jei apsilankius sporto salėje nemalonūs pojūčiai neapleidžia ilgiau nei tris–keturias dienas, vadinasi, padauginote. Jei taip nutiko, leiskite raumenims atsigauti ir neskubėkite į sporto salę, kol skausmas nenurims. Klystate, jei manote, kad jis rodo, jog raumenims jūsų treniruotė buvo naudinga, – nutiko priešingai.  Kai mankštinatės, turite klausyti savo kūno ir nepereikvoti jo jėgų.

2. Didelis troškulys. Jei pasportavusi negalite numalšinti troškulio dideliu kiekiu vandens, tai gali būti požymis, kad dirbote per daug. Kol mankštinatės, stambios organinės molekulės skyla iki paprastų junginių ir išsiskiria energija. Persistengus šis procesas tebevyksta žmogui baigus mankštintis ir skatina organizmo dehidrataciją. Nenumalšinamas troškulys – būdingas jos požymis. Turite ne tik gerti vandens, bet ir gerai pailsėti!

Vida Press nuotr./Moteris geria vandenį
Vida Press nuotr.

3. „Pabudusios“ senos  traumos. Pernelyg daug mankštinantis gali grįžti tai, su kuo jau buvo pavykę atsilabinti –  pojūčiai, susiję su senomis traumomis. Be to, kūnas tampa mažiau atsparus naujoms. Kad taip nebūtų, tarp pratimų serijų reikia pailsėti. Gerai kaitalioti intensyvesnius ir lengvesnius pratimus.

Pastebėjusi, kad ėmė dažniau pulti ligos, priimkite tai kaip ženklą, kad reikia sumažinti treniruočių intensyvumą ir trukmę.

4. Dažnesnės ligos. Kai kūnas priverstas eikvoti pernelyg daug energijos, silpsta jo imuninė sistema. Dėl to žmogus tampa mažiau atsparus virusams ir bakterijoms. Pastebėjusi, kad ėmė dažniau pulti ligos, priimkite tai kaip ženklą, kad reikia sumažinti treniruočių intensyvumą ir trukmę. Leiskite savo organizmui visiškai atsigauti, tik tada siekite krepšio su sportbačiais ir sportiniu kostiumu.

5. Energijos trūkumas. Ar jaučiatės labiau pavargusi nei paprastai? Normalu jausti nuovargį pasimankštinus, bet jei vos kojas pavelkate, – tai irgi gali būti ženklas, kad mankštinatės neprotingai.

Vida Press nuotr./Pavargusi moteris
Vida Press nuotr.

6. Staigus svorio kritimas. Daug žmonių treniruojasi sporto klubuose, kad sulieknėtų. Bet jei svoris ima kristi įtartinai greitai, jei dingsta apetitas, to priežastis gali būti alinančios treniruotės, ir tokiu svorio kritimu nėra ko džiaugtis. Tai ženklas, kad organizmas patiria didžiulį stresą.

7. Nuotaikų kaita. Ji – dar vienas streso, galimai susijusio su persistengimu sportuojant, ženklas. Pailsėkite keletą dienų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?