Tokia tendencija atsiskleidė „Braun“ inicijuotos apklausos metu. Paaiškėjo, kad lietuvės šiltuoju metų laiku labiau rūpinasi kūno depiliacija. Tai nestebina. Labiau stebina, kad į kūno plaukelius dėmesio nekreipia ir jiems natūraliai augti leidžia 3 proc. apklaustųjų.
Nepageidaujamų plaukelių šalinimas yra kasdienės estetikos ir higienos reikalas, ypač vasarą, kai renkamės lengvus, šviesesnių spalvų ir trumpesnius drabužius.
„Šiuolaikinės moters grožio etalonas neatsiejamas nuo prižiūrėtos kūno odos. Dabar nepageidaujamų plaukelių šalinimas yra kasdienės estetikos ir higienos reikalas, ypač vasarą, kai renkamės lengvus, šviesesnių spalvų ir trumpesnius drabužius“, – teigia „Braun“ produkcijos platintojas Baltijos šalyse Dmitry Žmuds.
Šių dienų grožio industrija siūlo ne vieną plaukelių šalinimo būdą, tačiau 65 proc. apklaustų lietuvių labiau linkusios rinktis paprasčiausią kojų depiliavimo metodą – vienkartinius skustuvus.
Patraukliausia alternatyva – įvairūs epiliatoriai, kuriais namuose naudojasi kiek daugiau nei ketvirtadalis apklaustų moterų. Ne tokios populiarios yra depiliacinės vaško juostelės, o fotoepiliacija ir plaukų šalinimas lazeriu grožio salonuose suvilioja dar mažiau moterų (2,4 proc.).
„Lietuvių pamilti skustuvai padeda tik siekiant greito rezultato, bet procedūrą vis tenka kartoti. Jie nepašalina plaukų svogūnėlių, todėl ties odos paviršiumi nudepiliuotas plaukas atauga labai greitai. Plaukelius su šaknimis pašalinti namų sąlygomis nesudėtinga naudojantis epiliatoriumi – taip oda glotni išlieka ilgiau, o plaukeliai atauga plonesni ir šviesesni“, – teigia Dmitry Žmuds.
Jei kojų epiliacija jau seniai tapo neatsiejama grožio ir estetikos rutina, tai rankų plaukelių šalinimas nėra taip plačiai paplitęs. Rankų nedepiliuoja ir to neketina daryti beveik 70 proc. apklaustų lietuvių.
D.Žmuds teigia, kad tokia reakcija natūrali – lietuvės yra šviesaus gymio, todėl jų neerzina nepatraukliai atrodantys stori ir tamsūs rankų plaukeliai. Be to, jie yra plonesni nei kojų plaukeliai, todėl mažiau krenta į akis.
Apklausą atliko tyrimų bendrovė „Synopticom“ gegužės 6–12 d. Jos metu buvo apklaustos 338 respondentės iš visos Lietuvos.