Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Apsauginė kosmetika su SPF bei deginimosi trukmė pagal odos tipą

Ne tik vasarą, bet ir žiemą, ypač moterys, trokšta gražiai įdegusio kūno. Šokoladinis atspalvis išlygina odos nelygumus, figūra vizualiai atrodo lieknesnė. Sveikas įdegis - visada madingas, tačiau kaitinimasis saulėje gali turėti ir labai liūdnų pasekmių, apie kurias pagalvoja toli gražu ne kiekvienas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Moteris tepasi apsauginiu kremu nuo saulės
Moteris tepasi apsauginiu kremu nuo saulės / 123RF.com nuotr.

„Daugelis siekia įgauti gražų įdegį visai užmiršdami, kad odą būtina apsaugoti nuo kenksmingų UV spindulių. Todėl griežtai sakau – būdami saulėkaitoje visada naudokite apsaugines priemones nuo saulės, net ir tada, kai oras už lango atrodo debesuotas. Taip apsisaugosite ne tik nuo baisių nudegimų, mirtinų odos ligų, bet ir nuo priešlaikinio senėjimo.

Moterys taip stengiasi visais būdais išsaugoti jaunystę, tačiau pamiršta, kad jų taip pamėgtos saulės vonios tik dar greičiau priartina jas prie senėjimo“, – pasakoja „Maria Galland“ ekspertė Diana Skomskė.

– Ar apsauga nuo saulės yra būtina?

– Vienareikšmiškai. Oda yra mūsų apsauginis skydas nuo mechaninių pažeidimų, nudegimų, ultravioletinių saulės spindulių poveikio, infekcijų. Norint, kad oda karštuoju metų laiku būtų sveika ir graži, reikia ja rūpintis prieš saulės vonias ir po jų. Šviesaus gymio žmonės turi mažiau melanino pigmento, todėl yra jautresni ultravioletinių spindulių poveikiui.

Kiekvienam iš mūsų reikia žinoti savo odos tipą ir pagal tai rinktis apsauginę kosmetiką bei deginimosi trukmę (žr. lentelę).

SPF pasirinkimo gidas
SPF pasirinkimo gidas

– Kokiomis valandomis saulė yra pavojingiausia?

– Vasaros metu – nuo 11 valandos ryto iki 15 valandos popiet. Šiuo laiku patartina ypač vengti tiesiogiai skleidžiamų saulės spindulių, nes jie gali sukelti stiprų odos nudegimą. Ir visai nesvarbu, kad tądien oras atrodo apniukęs – pro debesis prasiskverbia nuo 40 iki 90 procentų saulės spindulių, todėl net ir apniukusią dieną galime ne tik įdegti, bet ir nudegti.

– Vieni mano, kad Lietuvoje saulė ne tokia aktyvi ir kaitri kaip užsienyje, todėl ilsėdamiesi šalies pajūryje tautiečiai numoja ranka į apsaugą nuo saulės, o išvykę svetur, prisižiūri labiau. Ar jie teisūs?

– Tiek ilsintis Lietuvoje, tiek užsienyje, kremai apsaugantys odą nuo UV spindulių yra būtini. O štai jų pasirinkimas priklauso nuo to, kur ruošiatės džiaugtis saulės voniomis. Tarkime, vykstant į tokias šalis kaip Egiptas ir Turkija, kur UV indeksas tikrai labai didelis, reikės stipresnių apsaugos priemonių, negu atostogaujant pas močiutę kaime arba Palangoje.

– Kas laukia tų, kurie nuolat nudega saulėje?

– Saulės nuvarginta oda būna paraudusi, kartais niežti, peršti, yra sausa ir jautri, išryškėja pigmentinės dėmės, atsiranda ankstyvos raukšlės, kurios kartą nudegus gali išryškėti net ir po 5 ar 10 metų. Paraudusi oda jau signalizuoja apie silpniausią odos nudegimo laipsnį.

– Kokios priemonės geriausiai padeda nuo staigaus kūno ir veido nudegimo?

– Pirmiausia odą rekomenduojama vėsinti. Idealiai tinka priemonės su alijošiumi, pantenoliu. Nuraminus nudegusią odą patariama naudoti drėkinančius ir regeneruojančius kremus ir kaukes. Taip bent iš dalies bus atkurta prarasta odos drėgmė, sumažinamos išryškėjusios raukšlelės, pigmentinės dėmės.

Pro debesis prasiskverbia nuo 40 iki 90 procentų saulės spindulių, todėl net ir apniukusią dieną galime ne tik įdegti, bet ir nudegti.

– Ar neigiamas saulės poveikis atsiranda tik metams bėgant?

– Nuolatinis ultravioletinių spindulių poveikis paskatina odos pokyčius, susijusius su senėjimu – raukšlių atsiradimu, pigmentacija, oda praranda drėgmę, elastingumą, išryškėja kraujagyslės. Nuolat veikiant ultravioletinei spinduliuotei stipriai padidėja ir susirgimo odos vėžiu rizika.

– Ar apsauginis kremas nuo saulės, pirktas ir atidarytas praėjusią vasarą, yra tiek pat veiksmingas ir šįmet?

– Perkant apsaugines priemones nuo saulės turime atkreipti dėmesį, iki kada jos tinkamos naudoti. Gamintojas nurodo priemonės galiojimo laiką ant pakuotės ir kiek laiko ją geriausiai naudoti atidarius – dažniausiai 12 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos