Išskirtinis kvietimas
Pamatyti pasaulinio garso stilisto G.Nortono darbo užkulisius bent pro rakto skylutę svajoja tūkstančiai jo meistriškumo gerbėjų. Pasisemti patirties ir žinių į šio stiliaus guru paskaitas plaukia Anglijos, Australijos, Pietų Afrikos, Honkongo, Danijos, Jungtinių Valstijų stilistai, o jo darbai vertinami visame pasaulyje.
Per G.Nortono Norvegijoje vedamas paskaitas užsimezgusi pažintis lietuviams suteikė išskirtinę galimybę. Jie sulaukė kvietimo ne tik stebėti šio 25-erių metų patirtį turinčio aukščiausio lygio meistro darbą, pasisemti iš jo žinių ir įkvėpimo, bet ir prisidėti prie bendro rezultato įgyvendinimo.
Nerealiųjų komanda
Į Didžiąją Britaniją meistras iš Australijos atvyko su savo profesionalų komanda. Lietuvos įvaizdžio kūrimo meistrai A.Mašauskas ir A.Pajanokas stebėjo visą kūrybos procesą: nuo pokalbio su klientu, koliažų kūrimo, tikslų formavimo, modelių derinimo, stilistikos ir emocijos parinkimo iki visos idėjos išpildymo.
„Pamatyti visą užkulisiuose vykstantį kūrybos procesą labai įdomu. Tik tada iš tiesų gali įvertini įdėtą darbą, komandos vieningumo svarbą, fotografų, stilistų, modelių profesionalumą“, – įspūdžiais dalijosi iš Londono grįžęs A.Mašauskas.
Ypatinga užduotis
Lietuviams atiteko ypač svarbi užduotis sukurti įvaizdį garsiam Australijos modeliui ir aktorei A.A.Scotland. Šiam įvaizdžiui įgyvendinti jie pasitelkė pavasarį pristatytos savo kolekcijos „The New Black“ idėjas.
„Viena priežasčių, kodėl fotosesijai pasirinkome A.A.Scotland, tai jos kirpčiukai, kurie yra šio sezono topas. Turėjome nemažai laiko ir sukūrėme net keturis skirtingus įvaizdžius, kuriais parodėme kirpčių formavimo galimybes: nuo griežtų, asimetriškų iki sluoksniuotų ir paryškinančių individualumą“, – naujausias šukuosenų tendencijas komentavo A.Mašauskas.
Atsipalaidavimas ir improvizacija
Stebėdama G.Nortono darbą Lietuvos įvaizdžio meistrų komanda ypač žavėjosi modelių darbu. „Net nežinau, ar esu matęs, kad vaikinai ir merginos taip profesionaliai dirbtų, o mūsų pasirinktas modelis A.A.Scotland pranoko visus lūkesčius!“ – neslėpė susižavėjimo lietuviai.
Su G.Nortono komanda jiems teko dirbti ir prieš kelerius metus per Niujorko mados savaitę. Tiek tada, tiek dabar Londone lietuvius žavėjo tai, kad vietoj režisūros ir nuspėjamų rezultatų australai rinkosi improvizaciją ir spontaniškumą.
„Dar sykį įsitikinau, kad žmonių kūrybiškumo nereikia spausti į rėmus, reikia leisti jiems atsipalaiduoti. Lietuviams būdingi nuspėjami rezultatai, nuspėjama aplinka, grožio standartai, o mums labai patiko, kad australai mažai ką režisavo ir jų rezultatai žavėjo laisve ir lengvumu“, – įspūdžiais dalijosi A.Mašauskas.