Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bevejant žiemą iš kiemo: kaip atstatyti vitaminų alkstančią odą, nagus ir plaukus?

Jau kitą savaitę vysime žiemą iš kiemo ir pradėsime laukti pirmųjų daigų bei žiedų. O mūsų organizmas tuo metu laukia saulės ir šviežių daržovių – praktiškai visiems lietuviams po tamsiojo ir šaltojo periodo trūksta iš saulės gaunamo vitamino D (dažnam jo trūksta net ir lietuviškos vasaros metu), taip pat vitaminų A, B, C ir E. Dėl vitaminų trūkumo sausėja oda, trūkinėja lūpų kampučiai, slenka plaukai ir lūžinėja nagai. Kaip gelbėti odą, nagus bei plaukus ir iš kur gauti trūkstamų vitaminų pasakoja mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistinės vedėja Kristina Zacharevič.
Veido odos priežiūra žiemą
Veido odos priežiūra žiemą / 123RF.com nuotr.

„Sausa oda būdinga tiek vasaros, tiek žiemos laikotarpiui, tiesiog žiemą ši problema paūmėja. Taip nutinka dėl temperatūros pokyčių: einame iš šalto lauko į šiltą ir dažniausiai sausą patalpą – tuomet oda kenčia. Todėl sakyčiau, kad žiemą odai reikėtų skirti daugiau dėmesio“, – sako K. Zacharevič.

Ar odai lengviau iškęsti gana šiltas žiemas, kokia buvo pastaroji? Vaistinės vedėja sako, kad jei ir nestingdo stiprus šaltis, tuomet pučia vėjas, kuris odai kenkia ne mažiau. Ir bet kokiu atveju, temperatūros skirtumai atėjus į šildomą patalpą odą sausina.

Kokie požymiai išduoda, kad trūksta vieno ar kito vitamino?

123RF.com nuotr./Veido odos priežiūra žiemą
123RF.com nuotr./Veido odos priežiūra žiemą

Turbūt esate skaitę bent vieną straipsnį, kad žiemą odos drėkinti nereikia, nes gali nušalti. Pasak vaistininkės tai – mitas. Odai žiemą ypatingai trūksta drėgmės, tiesiog jei tepate ją drėkinamuoju kremu, reikėtų tai daryti bent prieš 20 minučių prieš išeinant laukan.

Einant į – 10 ° C ir žemesnę temperatūrą, patartina išsitepti riebesne apsaugine priemone, kurios pagrindą sudaro lipidai (riebalai). Tik grįžus namo ar atėjus į patalpą, reikėtų tą priemonę nuplauti.

„Odą galima drėkinti galima ir iš vidaus: gerti daug vandens ir vartoti vitaminus, skirtus odos būklei pagerinti“, – sako vaistininkė.

Jos teigimu, po žiemiško laikotarpio odai dažniausiai labai trūksta B grupės vitaminų. Taip pat organizmui, plaukų, odos ir nagų būklei labai svarbūs vitaminai A ir E.

„Dar – folio rūgštis, vitaminas C, cinkas. Kaip suprasti, kad trūksta vieno ar kito vitamino? Na, vitamino D praktiškai visiems labai trūksta. Vitaminų trūkumą išduoda bendras silpnumas, nuovargis, apatija. Jei oda pradeda šerpetoti, pleiskanoti, jei nagai silpnesni, plaukai slenka – tikrai bus A grupės vitamino, vadinamojo retinolio, trūkumas. E vitaminas svarbus dėl to, kad padeda išsaugoti odos drėgmę. Vitamino B trūkumą išduoda stomatitai, kitaip tariant, burnos gleivinės uždegimai, trūkinėjantys lūpų kampučiai“, – vardijo K. Zacharevič.
Vitaminas C svarbus žmogaus imunitetui, tačiau išoriniai požymiai – odos bėrimas – gali rodyti šio vitamino trūkumą.

„Dažniausiai manome, kad jeigu beria, tai kažko per daug vartojame, kitaip tariant, kad tai yra odos alerginė reakcija. Tačiau bėrimų priežastis gali būti vitaminų trūkumo pasėkmė“, – sakė pašnekovė.

B vitaminas saugo odą nuo uždegimų. Tad jei organizmo apsauginį barjerą pralaužia tokios ligos kaip saborėja, pasireiškia išsausėję odos plotai – rekomenduojama vartoti daugiau B vitamino.

Kuo tepti odą, kai termometro stulpelis krenta žemiau – 10 ° C?

Kokiuose produktuose galite rasti šių vitaminų?
A vitamino turi špinatai, morkos, kiaušiniai, kepenėlės.

B vitaminų daugiausia yra grūdinėse kultūrose – kruopose, mielėse, riešutuose, žaliose daržovėse.

D vitamino daugiausia gaunama iš saulės, jo taip pat yra kiaušiniuose, kepenyse, riebioje žuvyje.

E vitaminas taip pat gaunamas iš augalinės kilmės produktų: saulėgrąžų sėklų, riešutų.

123RF.com nuotr./Veido odos priežiūra žiemą
123RF.com nuotr./Veido odos priežiūra žiemą

Jei žinote, kad jums stipriai trūksta kurio nors iš šių vitaminų, galite vaistinėje paprašyti geriamų papildų. Odą reikia saugoti ir iš išorės: tepti kremu, kuris sukuria tam tikrą barjerą, apsaugą nuo šalčio. Tačiau kremą reikia tepti ant nuvalytos, švarios odos, dar geriau – jį įmasažuoti suaktyvinant veido odos kraujotaką.

Odai žiemą ypatingai trūksta drėgmės, tiesiog jei tepate ją drėkinamuoju kremu, reikėtų tai daryti bent prieš 20 minučių prieš išeinant laukan.

„Naudokite maitinamąjį ir drėkinamąjį kremus. Nėra didelio skirtumo, kurį naudosite dieną, kurį – vakare, tačiau einant į – 10 ° C ir žemesnę temperatūrą, patartina išsitepti riebesne apsaugine priemone, kurios pagrindą sudaro lipidai (riebalai). Tik grįžus namo ar atėjus į patalpą, reikėtų tą priemonę nuplauti. Jei žmogus yra linkęs į kokius nors dermatologinius susirgimus, tokius kaip dermatitas, psoriazė, žvynelinė, šerpetojanti oda – tokiai odai reikia dar intensyvesnės priežiūros, nes tai reiškia, kad yra nuolatinis odos uždegimas. Į odos bėdas nenumokite ranka, kreipkitės pas specialistą, dermatologą. Tokią odą reikia plauti bemuiliais, kuo mažiau cheminių medžiagų sudėtyje turinčiais valikliais ar muilais. Sausinkite odą nenaudodami šiurkščių rankšluosčių“, – pataria „Camelia“ vaistininkė.

Sausumas gali nuvesti iki rimtos infekcijos

Vaistininkė priduria, jog šie patarimai aktualūs ir vyrams: nors jų oda yra kiek storesnė, nei moterų, jie kasdien arba kas antrą dieną skutasi ir tokiu būdu ją papildomai dirgina.

Ypatingai reikėtų saugoti ploniausią veido odą – lūpas ir paakius. Paakiams kuriami atskiri kremai, nes, vaistininkės teigimu, jų konsistencija ir sudėtis skiriasi nuo įprasto drėkinančio kremo.

Lūpoms apsaugoti naudojami lūpų pieštukai, vazelinai, geriausia jei jie būtų su SPF apsauga (nepamirškite, kad žiemą kartais saulė paspigina itin skaisčiai). Žiemos metu porą kartų per savaitę reikėtų naudoti veido kaukę.

„Kadangi žiemos metu labai retai galime gauti pakankamai šių visų vitaminų, rekomenduojama naudoti kokį nors vitaminų kompleksą. Jei atsiranda pirmieji požymiai: kai oda pasidaro jautri, parausta, šerpetoja, sumažėja jos elastingumas – reikėtų reaguoti skubiai, nes tai simbolizuoja rimtesnę odos problemą, kuri gali pasibaigti odos infekcija“, – perspėja „Camelia“ vaistininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai