„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Celiulitas. Ar yra šansų jo atsikratyti?

Ir seniau buvo celiulitas, tik moterys nežinojo, kad tai didžiulis defektas, tad paprasčiausiai nesuko sau dėl to galvos. Deja, gyvename kitais laikais, kai celiulitas laikomas itin opia problema. Artėjant šiltajam sezonui daugelis mūsų su nerimu veidrodyje apžiūrinėjame savo sėdmenis ir šlaunis...
Celiulitas. Ar yra šansų jo atsikratyti?
Celiulitas. Ar yra šansų jo atsikratyti? / Fotolia nuotr.

Apskritai grožio specialistai celiulitą skirsto net į keturis laipsnius. Turint pirmojo laipsnio tokį odos defektą, tam tikrų kūno vietų (paprastai šlaunų, sėdmenų, pilvo, žastų) oda atrodo tarsi kiek paburkusi, papilkėjusi, tačiau dar yra lygi. Antrojo laipsnio celiulitą išduoda mažyčiai riebalų ląstelių mazgeliai, išryškėjantys odą suspaudus dviem pirštais (neretai toks defektas yra juntamas ir stipriau braukiant ranka per odą iš apačios į viršų). Trečiojo laipsnio celiulito specifinis požymis (kiti tokie patys kaip pirmojo ir antrojo laipsnio celiulito) yra skausmas, juntamas įtempus tam tikros kūno dalies raumenis ir suspaudus odą pirštais. Ketvirtojo laipsnio celiulitui būdingos gana gilios įdubos ir kieti riebalų mazgai odoje, aiškiai matomi net ir neįtempus raumenų.

Kai celiulitas pasiekia ketvirtąjį laipsnį, jį įveikti būna labai sunku. Tačiau jei jis dar mažai žymus, panorėjus šią problemą galima įveikti ar bent pačiai sušvelninti.


Gera pradžia – pusė darbo

♦ Jei tikrai norite lygių gražių šlaunų, pirmasis jūsų darbas – pakeisti mitybos įpročius. Atsisakykite riebaus ir aštraus maisto, valgykite tik lengvai virškinamus produktus, pavyzdžiui, žuvį, paukštieną, grūdų košes, liesą varškę, sūrį. Į kasdienį valgiaraštį įtraukite kuo daugiau šviežių vaisių, uogų ir daržovių. Kuo mažiau vartokite saldumynų, rūkytų ir konservuotų gaminių, riebių padažų, venkite cukraus, druskos.

♦ Neužkandžiaukite vėlyvais vakarais ir tarp valgymų. Gazuotus vaisvandenius ir kitus gėrimus iškeiskite į negazuotą mineralinį vandenį (apskritai skysčių vartokite daug – iki 2 l per dieną).

♦ Kitas jūsų žingsnis – nusipirkti sporto klubo abonementą. Jeigu to padaryti negalite dėl pinigų ar laiko stygiaus, pagalvokite, kokia sporto šaka galite užsiimti namuose ar lauke. Galbūt patiktų bėgti krosą? O gal minti dviračio pedalus? Greitasis ėjimas irgi labai į naudą.

Verta žinoti. Nustatyta, kad joga ir Pilateso pratimai, meditacijos spartina medžiagų apykaitą ir skatina limfos cirkuliaciją. Svarbu surasti gerą šių sričių specialistą.


Kada masažas efektyvus

♦ Drąsiai sakome, kad nesulauksite jokių teigiamų rezultatų, jei suglebusias kūno vietas patapšnosite rankomis ar patrinsite šepečiu kada prisiminusi. Norint įveikti celiulitą, svarbu masažą atlikti kursais: suglebusias kūno vietas masažuoti kiekvieną dieną ir ne trumpiau nei dvi savaites. Paskui galima padaryti savaitės pertrauką, o tada vėl kibti į darbą – atlikti dar vieną, bet ne trumpesnį masažų kursą. Vėliau tarpus tarp masažų kursų patartina didinti, bet jie neturėtų būti ilgesni nei du mėnesiai.

♦ Geriau masažuoti ne sausą, o specialiu masažo aliejumi, kremu, želė ar balzamu nuo celiulito išteptą odą. Ne rankomis, o specialiu šiurkščiu šepečiu, gumine dantyta pirštine arba masažuokliu su guminiais dantukais. Kurį įrankį pasirinktumėte, svarbu žinoti, kad odą reikia masažuoti stipresniais sukamaisiais judesiais nuo kelių linkių per šlaunis ir sėdmenis kylant pilvo link.

♦ Procedūra turi trukti ne trumpiau nei 10 minučių, po jos labai gerai „apelsino žievelės“ išvaizdą turinčias kūno vietas įtrinti stangrinamuoju koncentratu (labai efektingi turintys vitamino A, kofeino, dviskiaučių ginkmedžių, jūrinių dumblių ar kaštonų ekstrakto).


Išmokite masažuoti taurėmis 

Anticeliulitinės vakuuminės taurelės
Anticeliulitinės vakuuminės taurelės

Pasak specialistų, kasdien po 10 minučių masažuojant odą su nebrangia iš medicininio plastiko pagaminta vakuumine taurele (toks masažas suaktyvina periferinę kraujotaką ir limfos apytaką, dėl to suminkštėja ir ima sklaidytis riebalų sankaupos), pirmieji celiulito požymiai išnyksta jau po mėnesio. Norėtumėte to išmokti? Jeigu nerasite specialisto, kuris sutiktų jums parodyti, kaip masažuoti taurele, mėginkite pati. Švarias sausas šlaunis ir sėdmenis ištepkite stangrinamuoju kremu, želė arba skystu medumi. Taurelę ertme žemyn prispauskite prie odos ir sukite kelis ratus. Staigiai ją atitraukite, vėl prispauskite prie odos, vėl sukite kelis ratus ir t. t. Jei pirmoji procedūra seksis sunkiai, nenuleiskite rankų – tikrai pajusite, kada taurelėje susidaro vakuumas, kada ją atitraukti nuo odos. Žingsnis po žingsnio ir procedūra eisis kaip iš pypkės!


Vertingieji eteriniai aliejai 

Fotolia nuotr. / Eteriniai aliejai
Fotolia nuotr. / Eteriniai aliejai

Nustatyta, kad eteriniai mėtų, rozmarinų, eukaliptų, įvairių citrusinių vaisių, kadagių, cinamonų aliejai – veiksmingiausios odą stangrinančiomis ir jungiamąjį audinį stiprinančiomis savybėmis pasižyminčios natūralios kilmės priemonės. Kodėl jomis nepasinaudojus, jeigu cheminiai koncentratai jums neįkandami arba kelia baimę dėl nenustatyto poveikio sveikatai?

♦ 6–8 lašus bet kurio minėto eterinio aliejaus galite įlašinti į vienkartinį bekvapio kūno kremo kiekį ir jį naudoti vietoj specialaus preparato nuo celiulito.

♦ Stangrinamąjį poveikį turintį eterinį aliejų tinka naudoti masažui. Geriausiai 5–7 lašus jo sumaišyti su stangrinamuoju poveikiu pasižyminčiu natūraliu abrikosų kauliukų ar kviečių gemalų aliejumi.

♦ Bet kuriuo iš minėtų eterinių aliejų gerai papildyti jūros druskos, beržų, mėtų ar levandų vonią (gerina kraujotaką ir stangrina odą). 10–12 lašų išmaišykite šaukšte grietinėlės ir supilkite į 37 ºC temperatūros vandenį.


Purvo įvyniojimai

Tikriausiai esate girdėjusi, kad, turint pradinės stadijos celiulitą, labai veiksminga procedūra yra jūrinių dumblių įvyniojimai, juos galima išbandyti  didžiuosiuose grožio ar SPA centruose. Namuose suglebusias šlaunis ir sėdmenis gerai stangrinti kraujotaką skatinančiu ir toksinus iš poodžio šalinančiu poveikiu pasižyminčiais žydrojo purvo kompresais. Purvo miltelius (įsigysite kosmetikos parduotuvėje ar kosmetika prekiaujančioje vaistinėje) sumaišykite su gazuotu mineraliniu vandeniu, kad gautumėte košelę. Aptepkite ja šlaunis ir sėdmenis, apvyniokite polietileno plėvele, paskui frotiniais rankšluosčiais ir valandai palįskite po stora vilnone antklode. Kompresus nuplaukite vėsiu dušu ir iškart patepkite suglebusią odą stangrinamuoju kremu.

Atminkite! Purvo kompresų poveikis geriausiai pastebimas, jeigu jie daromi kursais, t. y. kas trečią dieną, ne trumpiau nei mėnesį.


Mikroelementai ir arbatos

♦ Anot specialistų, jeigu organizme nestigs vitaminų C, E, beta karoteno, mikroelementų seleno, cinko, kalio ir vario, kūno oda bus stangresnė.

♦ Kovojant su „apelsino žievele“, naudingos ir liekninamosios arbatos. Jose esančios kiaulpienės, šeivamedžių ir obuolių žievelės, linų sėmenys, džiovinti vaisiai teigiamai veikia virškinimą, šiek tiek laisvina vidurius, lieknina ir gerina odos išvaizdą. Tik nepiktnaudžiaukite tokia arbata, nes daug jos geriant organizmas netenka ir  vertingųjų medžiagų.


Dar keli patarimai

♦ Netiesa, kad celiulitas randasi tik dėl antsvorio. Kūno oda gali įgyti „apelsino žievelės“ išvaizdą ir sutrikus hormonų pusiausvyrai (pavyzdžiui, vartojant netinkamas kontraceptines piliules). Neretai celiulito atsiradimą nulemia ir genetiniai veiksniai (iš prigimties silpnas jungiamasis audinys ir kt.). 

♦ Grožio ir plastinės chirurgijos centruose atliekama procedūra liposakcija nėra geriausia išeitis siekiant atsikratyti celiulito, nes po jos odos struktūra, priešingai nei daugelis moterų mano, nepasikeičia. Minėta procedūra veiksminga tada, kai reikia pašalinti dideles riebalų sankaupas pilvo, šlaunų, klubų ir kitų kūno dalių srityse.

♦ Turint trečiojo ar ketvirtojo laipsnio celiulitą, tinkama procedūra odos išvaizdai pagerinti yra akustinių smūginių bangų terapija. Ją atliekant minėtos bangos veikiamų riebalų ląstelių turinys lengvai prasiskverbia pro sieneles (nepažeisdama aplinkinių audinių!) ir pasišalina per limfagysles ir kraujagysles. Itin gerų rezultatų pasiekiama atlikus 6–8 tokių procedūrų kursą. 

♦ Mokslininkai nustatė, kad turint celiulitą mėnesinių ciklo metu odos išvaizda linkusi kisti. Dėl to per skirtingas ciklo fazes (folikulinę, ovuliacinę ir liuteino) veiksmingos skirtingos odą stangrinančios procedūros. Pavyzdžiui, per folikulinę fazę efektyvios kraujotaką stimuliuojančios priemonės bei kosmetika, kurioje yra kofeino, jūros dumblių ekstrakto, L karnitino. Per ovuliacinę ir liuteino fazę, kada organizmas linkęs sulaikyti skysčius, suglebusią, riebalų mazgeliais nusėtą odą puikiai veikia vakuuminis masažas ir limfodrenažas, taip pat įvairūs šildomąjį efektą turintys įvyniojimai (pavyzdžiui, jūros dumblių).

Siekiant sušvelninti celiulito požymius, antroje ciklo pusėje patartina gerti skysčius iš organizmo šalinančias arbatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“