„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Celiulitas atsiranda ir dėl ankstyvo kontraceptikų vartojimo. Kaip jį sumažinti?

Dažniausiai apie celiulitą pradedame galvoti pavasarį ar vasarą, esant šiltam sezonui, nes norime būtų grakščios, lieknos, be celiulito sukeltų žymių ant mūsų kūno. Vasarai artėjant į pabaigą celiulito tema išlieka ne ką mažiau aktuali.
Mergina.
Mergina. / Fotolia nuotr.

Vilniaus grožio ir mokymų centro „Megami“ kūno priežiūros specialistė Diana Bekasėnė pataria, kaip veiksmingai prižiūrėti kūno odą ir kokias priemones naudoti, norint išvengti celiulito bei jo sukeltų padarinių.

– Kaip atpažinti, kad turi celiulitą, ir kokia jo stadija?

– Su celiulitu susiduria apie 80–90% visų moterų. Vyrus celiulitas užklumpa daug rečiau, nes jų organizme mažai moteriškų hormonų. Pirmasis celiulito požymis – „apelsino žievelė“. Dažniausiai celiulitas atsiranda po brendimo ir lokalizuojasi sėdmenyse, šlaunyse, pilvo srityje.

Kas yra celiulitas ir kodėl jis atsiranda? Celiulitas – toksinis riebalų susikaupimas, kai susilpnėja natūrali organizmą valanti limfos sistema ir audiniuose pradeda kauptis skysčiai. Sutrikus mikrocirkuliacijai pablogėja ląstelių mityba, jose lieka toksinai, pakinta jų pH, dėl ko jos žūsta.

Asmeninio archyvo nuotr./Kūno priežiūros specialistė Diana Bekasėnė
Asmeninio archyvo nuotr./Kūno priežiūros specialistė Diana Bekasėnė

Celiulito atsiradimo priežastys gali būti įvairios, viena iš jų – paveldimumas. Taip pat jis gali atsirasti ir dėl hormonų disbalanso, kuris išryškėja brendimo, nėštumo, menopauzės metu. Todėl nenuostabu, kad ir jaunos merginos dažnai turi celiulitą.

Celiulitas gali būti ir gyvenimo būdo pasekmė. Paskutiniu metu mes per mažai judame, vartojame vis daugiau greitai paruošiamo maisto, kuriame gausu dirbtinių cukraus pakaitalų, angliavandenių, aromatizuojančių medžiagų, dažų bei konservantų, mus veikia nuolatinės stresinės situacijos, įtampa, aplinkos užterštumas, ultravioletiniai saulės spinduliai, rūkymas. Vis daugiau mergaičių celiulitu suserga ankstyvame amžiuje, pradedant net nuo 14 metų. Taip atsitinka dėl per ankstyvo kontraceptinių vaistų vartojimo, greito lytinio brendimo. Tad svarbu kūno priežiūra rūpintis ir jauname amžiuje.

Beveik visi turime I stadijos plika akimi nematomą celiulitą, kuomet oda atrodo šiek tiek pakitusi. II stadijos celiulitas yra ryškesnis, kuris taip pat gali būti nepastebimas, tačiau suspaudus odą, jau matomas. I ir II stadijos celiulitas praktiškai nėra matomas, o oda yra vis dar lygi ir švelni, tačiau jau reikia atkreipti dėmesį, nes organizme prasideda skysčių kaupimosi procesas.

III stadijos celiulitas yra ryškesnis, suspaudus odą matomi gumbeliai. Kaupiantis skysčiams yra užspaudžiamos arterijos, kurios aprūpina audinius deguonimi, tuomet ir atsiranda „apelsino žievelė“. IV stadija jau yra sunki celiulito forma. Oda tampa itin gruoblėta, skausminga. Celiulitinių zonų oda yra šalta, neretai melsvo atspalvio. Atsiradus gumbeliams, vadinamiesiems „vynuogių kekėms“, galima daryti prielaidą, kad nervų galūnėlės jau yra pažeistos.

Ką daryti, kad išvengtume celiulito ir sumažintume jo sukeltus padarinius?

– Visų pirma, svarbu sumažinti antsvorį bei laikytis dietologo paskirtos dietos! Rytą rekomenduojama pradėti kontrastiniu dušu, kuris gerina kraujotaką, stangrina odą. Rekomenduojama per dieną išgerti 2–3 litrus skysčių, geriausia – mineralinio vandens ar žolelių arbatos. Itin svarbu yra reguliarus judėjimas ir sportas. Judėjimas skatina kraujotaką, limfotaką, šalina toksinus, riebalus, edemą.

Celiulitinių zonų oda yra šalta, neretai melsvo atspalvio. Atsiradus gumbeliams, vadinamiesiems „vynuogių kekėms“, galima daryti prielaidą, kad nervų galūnėlės jau yra pažeistos.

Taip pat į savo kūno priežiūros procesus įtraukite ir masažo seansus, masažą rankomis arba aparatais. Masažas gerina kraujotaką, limfotaką, padeda pasišalinti šlakams, gerina raumenų tonusą, jungiamojo audinio elastingumą. Masažo dėka išnyksta arba mažėja celiulitas, sumažėja kūno apimtys, valosi organizmas, pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita, gerėja raumenų tonusas, oda tampa stangri, lygi.

Stipri anticeliulitinė priemonė yra talasoterapija – tai yra SPA procedūra, kurios pagrindą sudaro dumblių vonios. Taip pat tinkamai pasirinkite ir kūno priežiūros preparatus, kūno kremus, ekstraktus, kūno losjonus, kuriuose būtų gausu vitamino A, azijinės medetkos (Asian Centella) ekstrakto, kuris suteikia kraujagyslių sienelėms elastingumą ir aktyvina mikrocirkuliaciją. Kofeinas, teofilinas taip pat padeda pašalinti riebalus iš riebalinių ląstelių.

Kokios anticeliulitinės procedūros yra veiksmingiausios?

– Kūno šveitimas, kurį galite atlikti ir namuose, naudojant jūros druską. Ant kūno zonų, kurias norite paveikti, gausiai uždėkite jūros druskos, dažnai drėkinkite rankas vandeniu, kuriame ištirpinta jūros druska, ir masažuokite masažiniais judesiais.

Įvyniojimas gali būti gelio, kremo, purvo, karščio, šalčio ar neutralus. Įvyniojimams dažniausiai naudojamos priemonės su dumblu, kuris yra kelių rūšių: laminarija dumblas, kuris veikia odos stangrumą, skatina bei gerina kraujotaką, skaido riebalinį sluoksnį, arba rudasis mažasis dumblas FUCUS, kuris skaido riebalinį sluoksnį, gerina kraujotaką ir odos elastingumą. Rezultatai pastebimi esant tiek didesniam, tiek mažesniam antsvoriui.

Įvyniojimų privalumas yra tas, kad jie padeda sumažinti poodžio apimtį, suaktyvina kraujotaką, skatina lipolizę, valo, maitina ir remineralizuoja odą. Ne ką mažiau veiksmingas yra ir kūno įvyniojimas anticeliulitiniais bentažais, kuriuose gausu kūno odą drėkinančių, gaivinančių, stangrinančių bei pakeliančių priemonių.

Anticeliulitinis masažas pagerina mikrocirkuliaciją, limfotaką, standina odą, naikina „apelsino žievelės” efektą odoje. Taip pat didelę įtaką celiulito gydymui turi limfodrenažas, vakuuminiai masažai, kūno modeliuojamieji masažai, ultragarso terapija, pulsoterapija. Norint gauti greitą rezultatą – išbandykite mezoterapiją, lazerį ar liposakciją (riebalų išsiurbimą).

Kūnu reikia rūpintis nuolat, ne tik pavasarį ar vasarą. Patariama bent du kartus per mėnesį apsilankyti pas kūno priežiūros specialistus ir atlikti specialias anticeliulitines procedūras. Taip pat stenkitės, kad jūsų mityba būtų visavertė, sportuokite, būkite kuo daugiau gryname ore, venkite žalingų įpročių bei nuolatos namie atlikite įvairias kūno priežiūros procedūras.

Atminkite, kad norėdami gauti greitų rezultatų, svarbu derinti masažą, mitybą ir sportą kartu. Atliekant anticeliulitines procedūras, masažus, sveikai maitinantis ir reguliariai sportuojant, norimus rezultatus pastebėsite jau po mėnesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“