Dailūs antakiai gali atverti akis, suteikti patrauklumo arba atvirkščiai, padaryti žmogų griežtą ar net karikatūrišką. Todėl suteikti jiems formą geriausia būtų pas profesionalą, kuris iš veido bruožų matytų, kas jums tinka.
Vis tik, jei nusprendėte, kad antakius tvarkysite pačios, pateikiame patarimų, kaip daryti tai teisingai.
Neišpešiokite per daug
Kartais pašalinus plaukų folikulus, jie nebeatauga niekada. Tai susiję su hormonų sutrikimais, stresu ir senėjimu.
Šiuo atveju galioja taisyklė „geriau mažiau negu daugiau“. Ir kalbame ne apie paliktų antakių plaukelių skaičių, o apie jų pešimą. Kaip žinia, išpešioti juos nėra sunku, tik štai atauginti pasidaro problema. Jei prieš keliolika metų buvote pasidavusios plonų kaip siūlai antakių madai, tikriausiai pamenate ir tai, kad antakiai tokie vešlūs, kaip buvo, nebeataugo. Kartais pašalinus plaukų folikulus, jie nebeatauga niekada. Tai susiję su hormonų sutrikimais, stresu ir senėjimu.
Taigi prieš pešiodamos / formuodamos antakius, palaukite, kol jie ataugs, kiek gali, kad būtų, ką pešioti. Ataugus išpešiotiems antakiams, bus aiškiau, ką reikia išpešti, o ką – palikti. Kol antakiai atauginėja, gali atrodyti, jog reikia išpešti kiekvieną mažesnį plaukelį ir taip prarandama dalis antakių apimties.
Kaip nepadauginti pešiojant plaukelius? Pirmiausia turite nusibrėžti pieštuku antakių formą, kokios norėtumėte (kartu matysite, ar jums ji tinka), ją nuspalvinti, plaukelius sušukuoti ir tik tada išpešti tuos, kurie yra akivaizdžiai „išklydę“ iš tos formos.
Atraskite formą
Kalbant apie antakių formą, moterims labai graži atrodo išlenkta antakių arka, tačiau tokia forma tinka ne visoms. Ir visuomet gresia padaryti ne arką, o tiesiog tiltelį. Rinkdamosi formą, atkreipkite dėmesį į savo veido bruožus: kaktos aukštį, skruostus, veido formą, akis, nosį ir t. t.
Antakiai reikalingi ne tik tam, kad geriau atskleistume savo mimikas, bet ir kad paryškintume veido bruožus, ypač – akis.
Antakiai reikalingi ne tik tam, kad geriau atskleistume savo mimikas, bet ir kad paryškintume veido bruožus, ypač – akis. Todėl pešioti antakius reikėtų antakių apačioje, o jų viršaus geriausia neliesti arba liesti labai minimaliai. Aukštesni antakiai – išraiškingesnės akys.
Svarbu nepamiršti, kad turite atrasti jums tinkančią natūralią antakių formą. Trafaretai, kartais pridedami prie antakių dažų, daugumai netinka. Juk negali viena ar dvi formos tikti visoms moterims.
Antakiai turėtų prasidėti nuo storiausios vietos ir į pabaigą susiaurėti. Priėjus iki 2/3 dalies antakių ilgio, paprastai jie šiek tiek kyla aukštyn ir vėl leidžiasi.
Kaip dažyti
Kai jau susikūrėte jums tinkančią antakių formą, natūralu, kad norėsis juos paryškinti, ypač jei nesate šviesiaplaukė. Rudaplaukių galvos plaukai ir blakstienos būna bent šiek tiek tamsesni nei antakiai, ir norisi tą tonų skirtumą eliminuoti. Antakiai geriausiai atrodo, kai yra pustoniu ar net tonu (jei esate šviesiaplaukė) tamsesni nei plaukų spalva.
Jei antakiai ne tokie vešlūs, kaip norėtųsi, galite minimaliai – per milimetro dalelę – nubrėžti antakius pieštuku virš jų augimo linijos. Tuomet lengvai paspalvinkite juos pieštuku arba antakių šešėliais. Geriausia būtų ne dažyti odą po antakiais, o tiesiog paryškinti plaukelius.
Galiausiai pašukuokite antakius šepetėliu arba antakių žele – ji užfiksuos sušukuotų plaukelių kryptį, antakiai bus dailiai sutvarkyti.