Vadinamoji sauso tatuiravimo procedūra atliekama naudojant skaitmeninę tatuiravimo mašinėlę, bet nenaudojant pigmento.
„Per procedūrą padaroma maža trauma, kuri lemia naujų audinių augimą gyjant žaizdai. Taip skatinama ir kolageno gamyba“, – trumpai paaiškino procedūros meistrė Lina Banienė, šią naujovę į Lietuvą atsivežusi iš Mančesterio, kur to ir mokėsi.
Kalbant apie strijas – audinys yra sutraukiamas, todėl vizualiai strijos sumažėja. Pasak L.Banienės, būna atvejų, kai strijos visiškai išnyksta. Koks bus galutinis rezultatas, priklauso nuo žmogaus odos ir strijų ar randų dydžio.
Sauso tatuiravimo procedūra atliekama etapais. Pasak specialistės, rekomenduojamos trys procedūros, kurios yra atliekamos per tris mėnesius: po pirmosios turi praeiti 4–6-ios, po antrosios – 6–8 savaitės.
Pašnekovė neslėpė, kad po procedūros ta kūno vieta atrodo nekaip. „Vaizdas išties būna bauginantis, ta vieta – smarkiai paraudusi, gali būti ir patinusi, atrodo, lyg būtų kraujas, bet kraujo nėra. Maždaug po savaitės tas stiprus raudonis dingsta, lieka rausva ar rusva spalva, oda pradeda luptis“, – pasakojo L.Banienė.
Paklausta, ar po pirmos procedūros jau galima matyti skirtumą, specialistė sakė, kad tai labai individualu – vienoms moterims strijos sumažėja ir po dviejų, kitoms reikia visų trijų procedūrų. Tai priklauso nuo kiekvienos odos ir nuo pačių strijų senumo.
Pašnekovės teigimu, kuo anksčiau imiesi tokių priemonių, tuo lengviau strijas sumažinti, o gal net ir panaikinti, jei jos dar „šviežios“. Tai galioja ir randams.
L.Banienės teigimu, procedūra nėra skausminga, prieš ją pradedant odos vieta, kur bus atliekama procedūra, patepama vaistais.
Po procedūrų namuose reikia naudoti specialų kremą – tepti tas vietas, kad gytų, o vėliau – drėkinti aliejais ar kremais ir vartoti kolageno tabletes.
Sauso tatuiravimo procedūrą, pasak specialistės, galima pasitelkti norint sumažinti ant bet kurios kūno vietos esančias strijas ar randus.
Paklausta apie kontraindikacijas, pašnekovė sakė, kad procedūros negalima atlikti, jei pasireiškia aktyvūs herpeso protrūkiai, grybelinė ar bet kuri ūminė infekcija, yra odos uždegimas, turite odos piktybinių navikų, vartojate kraujo krešėjimo vaistus, sergate hepatitu B, turite nestabilų diabetą ir jums prastai gyja oda po procedūros.