Dažniausiai daromos klaidos trenkant galvą

Iš pirmo žvilgsnio plaukų plovimas nėra sudėtingas uždavinys, tačiau tik teoriškai. Daugelis plaukų problemų atsiranda dėl to, kad yra netinkamai trenkama galva ir yra daromos tam tikros klaidos, apie kurias niekada nesusimąstėte. Jei plaukus plausite laikydamiesi tinkamos plovimo technikos, jų būklė akivaizdžiai pagerės.
Moteris maudosi
Moteris maudosi / Vida Press nuotr.

Pirmas žingsnis duše – nuplauti viršutinį sluoksnį

Dažniausiai vos įlipus į dušą plaukai nieko nelaukiant yra sušlapinami ir trenkami šampūnu. Prekių ženklo „Dove“ vadovės Julijos Kravcenko teigimu, iš pradžių reikėtų pastovėti po bėgančiu vandeniu nuo 30 sekundžių iki minutės ir tik tada pilti šampūną. „Toks pirminis plaukų nuskalavimas padės pašalinti viršutinį purvo sluoksnį ir paruoš juos švariam plovimui“, – sakė J.Kravcenko.

Per karštas vanduo kenkia plaukams

Ypač šaltomis lietuviškomis žiemomis, nieko nėra geriau už ilgą ir karštą dušą. Tačiau trenkant galvą pernelyg karštu vandeniu galima greitai pažeisti plaukus. „Per karštas vanduo atidaro plaukų kutikulę, todėl natūralūs drėkinamieji elementai palieka jūsų plaukus. Tada plaukai praranda savo stiprumą ir pradeda šiauštis. Šaltas vanduo padeda plaukų kutikulei likti uždarai, dėl to plaukai lieka sudrėkinti ir nesišiaušia. Jeigu nenorite maudytis šaltame duše, šiltas vanduo bet kokiu atveju geriau nei karštas“, – patarė J.Kravcenko.

Vida Press nuotr./šampūnas
Vida Press nuotr.

Plaukams reikalingas kondicionierius

Daugelis žmonių nemėgsta naudoti plaukų kondicionieriaus, nes yra įsitikinę, kad jis nusveria plaukus žemyn ir visiškai panaikina plaukų apimtį – taip tikrai gali atsitikti, jeigu kondicionierius dedamas ant šaknų. Išplovus plaukus galvos oda natūraliai atgauna savo įprastą drėgmę, tačiau plaukų galiukams natūralios drėgmės dažniausiai trūksta, todėl jie gali visiškai išdžiūti. Štai kodėl reikalingas kondicionierius. Jis plaukams taip pat suteikia švelnumo ir glotnumo, todėl plaukai gali būti mažiau pažeidžiami, kai yra šukuojami ar formuojami.

Keisti šampūną – kai reikia

Daugelis esame girdėję teoriją, kad šampūnas praras savo savybes, jei bus naudojamas per ilgai. Pasak J.Kravcenko, tai yra mitas. Norint turėti švarius ir sveikus plaukus nebūtina keisti šampūno. „Šampūno keitimas turi būti pagrįstas, kad jūsų plaukams to reikia. Pradėjus naudoti daugiau priemonių, tokių kaip plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyplės, džiovintuvas, reikėtų naudoti šampūną, kurio sudėtyje yra maitinamųjų medžiagų“, – sakė J.Kravcenko.

Šlapių plaukų negalima šukuoti

Šlapi plaukai yra labiau pažeidžiami nei sausi, todėl su jais reikėtų elgtis ypač atsargiai. Vienas žalingiausių veiksmų – braukti šepečiu per šlapius plaukus mėginant juos iššukuoti. Kad ištrinkus galvą plaukai nebūtų tokie susivėlę, juos derėtų gerai iššukuoti prieš plaunant. Laukiant, kol suveiks kondicionierius, plaukus galima perbraukti plačiai dantytomis šukomis. Po maudynių plaukus reikėtų iššukuoti tik prie šaknų, stengiantis nepaliesti plaukų galiukų ir jų nepažeisti.

„Jei vis dėlto reikėtų plaukus iššukuoti nedelsiant, darykite tai nuo plaukų galiukų po truputį kildami šaknų link – taip neišpešite susivėlusių plaukų ir nepažeisite paties plauko“, – patarė J.Kravcenko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų