Dermatologė atskleidė, kaip sustiprinti miego įtaką grožiui ir kokias priemones rinktis

Grožio miegas nėra mitas – naktį ilsintis mūsų kūnai tarsi persijungia į atsinaujinimo režimą, pašalinami dienos metu patirti ląstelių pažeidimai. Atsikėlus ryte išvaizda būna žvali, o kūnas – atsipalaidavęs. Todėl dermatologai pabrėžia odos priežiūros rutinos svarbą – mūsų odai apsaugoti ir puoselėti skirti produktai prieš miegą turi būti naudojami tam tikra tvarka.
Pora
Pora / 123RF.com nuotr.

„Prieš pradėdami planuoti vakarinę grožio rutiną, turime suprasti, kas vyksta mūsų kūne, kai miegame. Naktį replikuojasi kamieninės ląstelės, kurios palaiko odos jaunystę. Kitaip tariant, senas ląsteles pakeičia naujos. Po to pagreitėja kolageno gamyba, sunaikinami kenksmingi laisvieji radikalai ir prasideda aktyvus DNR bei ląstelių pažeidimų taisymas. Miegant odos ląstelės sugeba panaikinti UV spindulių, oro taršos ir chemikalų sukeltą žalą“, – aiškina dermatologė Kairi Nurm.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad odos temperatūra nakties metu yra aukštesnė, odos pH yra šiek tiek rūgštingesnis, be to, oda tampa pralaidesnė ir jautresnė aktyvioms dalelėms, dėl to odos priežiūros produktai gali geriau įsigerti. Kokybiškas nakties miegas sumažina uždegiminius procesus sukeliančio streso hormono kortizolio lygį, tuo pat metu kolageno gamybą skatinančių augimo hormonų, koreguojančių ir atkuriančių ląsteles, efektyvumas padidėja.

Vakaro grožio ritualui būtinos veikliosios medžiagos

Odos priežiūros produktuose turėtų būti veikliųjų medžiagų, kurios padeda odai atsigauti nuo pažeidimų, atsirandančių dienos metu.

Tarp tokių veikliųjų medžiagų yra AHA rūgštys (pvz.: pieno rūgštis, glikolio rūgštis) ir BHA rūgštys (salicilo rūgštis), kurios veikia tarsi cheminiai šveitikliai ir padeda išvengti išblyškusios, sausos ir raukšlėtos odos.

Salicilo rūgštis yra itin naudinga gydant aknę, nes padeda greičiau pasišalinti senoms ląstelėms ir skatina naujų ląstelių formavimąsi.

Vitaminas A, arba retinolis, atkuria odos tekstūrą, atspalvis tampa tolygus, mažėja raukšlių susidarymas, koreguojama saulės padaryta žala ir stimuliuojama kolageno gamyba.

K.Nurm primena ir apie vitamino C svarbą. Anot jos, ši medžiaga yra stiprus antioksidantas, padedantis ląstelėms atremti žalingą laisvųjų radikalų poveikį. Taip pat vitaminas C koreguoja pigmentacijos sutrikimus, skatina kolageno ir elastino sintezę, dėl to oda įgyja tolygų ir spindintį atspalvį.

„Vakare naudojami odos priežiūros produktai turi nuraminti odą, padėti atkurti jos struktūrą, pašalinti toksinus ir sumažinti nepageidaujamas reakcijas, dėl kurių atsiranda pigmentacijos sutrikimai. Ne mažiau svarbus yra gilus drėkinimas, natūralaus drėgmės barjero atstatymas ir odos praturtinimas deguonimi.

Norintiems pagerinti veido odą ir sumažinti pirmuosius senėjimo požymius, reikėtų dėmesį atkreipti į specialias priemones. Pavyzdžiui, naktinio šveitimo ampulės, kuriose yra 10% rūgščių kompleksas su glikolio rūgštimi, vitamino CG ir hialurono rūgšties, padeda sumažinti tamsias dėmes ir netolygų odos atspalvį, o naudojant naktinį kremą, dėl jame esančio vitamino C ir resveratrolio mažėja raukšlės, oda tampa stipresnė ir labiau švytinti“, – sako Jurgita Černiauskaitė, „Vichy“ prekės ženklo atstovė Lietuvoje.

Kolageno sintezę taip pat skatina amino rūgštys peptidai. Atsižvelgiant į jų poveikį formuojasi nauja odos priežiūros kryptis, kuria siekiama stabdyti senėjimo procesus. Peptidai padeda atkurti barjerinę funkciją, koreguoja odos pažeidimus ir sumažina uždegimus.

123RF.com nuotr./Lakštinė veido kaukė
123RF.com nuotr./Lakštinė veido kaukė

Produktus naudokite tinkama eilės tvarka

Dermatologė akcentuoja, kad odos priežiūros pagrindas prieš naktį yra drėkinimas ir odos barjero pagerinimas. Todėl ji pataria naudoti priemones, kurių sudėtyje yra natūralių aliejų, lipidų ir vandens atsargas odoje išsaugoti padedančios hialurono rūgšties. „Kad pasiektumėte gerų grožio rutinos rezultatų, turite tinkamus produktus naudoti teisinga tvarka“, – teigia K.Nurm.

„Iš pradžių derėtų pašalinti aliejaus, oro taršos, apsaugos nuo saulės bei makiažo likučius. Taigi, pirmiausia imkitės tinkamo odos valymo. Geriausias pasirinkimas valymui yra micelinio vandens arba valomojo pienelio ir toniko derinys. Vėliau, jei norite, galite užsitepti veido kaukę“, – dėsto pašnekovė ir priduria, kad ši procedūra rekomenduojama po intensyvaus saulės poveikio, susidūrus su oro tarša, po kelionių lėktuvu ar tiesiog jeigu kasdien naudojate kosmetiką.

Pasak K.Nurm, dar geresnio rezultato galima tikėtis, jei prieš užtepdami kaukę nušveisite veido odą.

„Odos priežiūros rutina vakare bus efektyvesnė, jeigu ant švariai nuvalyto veido arba po veido kaukės užtepsite jūsų odos tipui tinkamą serumą ir kelias minutes leisite odai atsipalaiduoti, prisisotinti drėgmės bei naudingų medžiagų. Po to pasitepkite drėkinamuoju kremu, kuriame gausu maitinamųjų medžiagų. Nepamirškite paakių kremo, nes būtent šioje veido vietoje greičiausiai pasirodo senėjimo požymiai – atsiranda pirmosios raukšlės“, – pataria specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis