Šios treniruotės, kurios vadinasi „Revoring“, patiks siekiantiems išjudinti viso kūno raumenis, tapti ištvermingesniais ir norintiems naujovių sporto programoje. Užsiėmimo metu net ir gerą fizinį pasirengimą turintiems sportininkams tikrai bus, ką veikti.
„Kol kas apie treniruotę internete galima rasti labai mažai medžiagos, nes identiškų analogų nėra“, – pranešime žiniasklaidai teigia „Impuls“ grupinių treniruočių programų vadovas Andžejus Gunevičius. Anot jo, šios treniruotės – visiška naujiena net ir pasaulyje.
Iš tiesų, įvedę treniruotės pavadinimą į paiešką „Youtube“, kol kas randame vos keletą itališkai kalbančių trenerių nufilmuotų siužetų. Nereikėtų nustebti – šios treniruotės buvo sukurtos Italijoje ir pristatytos šių metų birželio pradžioje vykusioje tarptautinėje parodoje.
Anot A.Gunevičiaus, ši treniruotė turi šiek tiek panašumų į lietuviams jau gerai žinomas TRX treniruotes su diržais, kurių metu yra dirbama su savo kūno svoriu. Tiesa, „Revoring“ metu daugiausiai naudojamas inventorius – guminis diržas.
Šios treniruotės metu dažniausiai dirba visos raumenų grupės, kadangi, pasitelkus guminį diržą, galima daryti pritūpimus, įtūpstus bei kt. pratimus, skirtus krūtinės, nugaros, rankų, pečių raumenimis.
Jeigu įprastoje treniruoklių salėje daugiau treniruojame išorinius raumenis (tuos, kuriuos galime matyti plika akimi), dirbant su savo kūno svoriu yra tvirtinami ir išoriniai, ir vidiniai, ir gilieji raumenys.
Be to, treniruotės metu lavinama ištvermė, o kartu ir deginamos kalorijos, todėl ji tinka tiek norintiems padailinti ar pastangrinti kūno linijas, tiek ir fiziškai sutvirtėti ar tiesiog palaikyti gerą kūno formą.
Tiks ir patyrusiems, ir pradedantiesiems
Kaip teigia A.Gunevičius, šios treniruotės intensyvumas yra laisvai pasirenkamas dalykas, kurį gali diktuoti treneris: „Jeigu susirenka pažengę lankytojai, tuomet užsiėmimą vedantis treneris jiems gali skirti daugiau pakartojimų, taikyti didesnę amplitudę, ilgiau sportuoti, mažiau ilsėtis, arba atvirkščiai.“ Vis dėlto „Revoring“ treniruotės tikrai nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo – jose gali dalyvauti tiek patyrę sportininkai, tiek ir ką tik į sveikatingumo klubą užsirašę nariai.
„Galima atlikti pačius įvairiausius pratimus – nuo įprastų šuoliukų iki sudėtingų jėgos pratimų. Tai trenerio fantazijos reikalas, – juokiasi A.Gunevičius. – Juk užduotis gali būti ir labai paprasta – ropoti pirmyn ir atgal, o elastinga guma, kurios savybė traukti atgal, sukurs reikalingą pasipriešinimą“, – apie galimas treniruotės variacijas pasakoja treneris.
Šiandien atsiranda vis daugiau galimybių sportuojantiems žmonėms atrasti savo mėgstamą treniruočių rūšį. „Vieni mėgsta dirbti individualiai su svoriais treniruoklių salėje, o kitiems kaip tik patinka darbas grupėse, bet tik pabandęs gali sužinoti, kas tau arčiausiai prie širdies“, – apibendrina grupinių treniruočių programų vadovas.