Penki požymiai, kad šepetėlis atitarnavo
Pirmas ženklas – pasikeitusi šepetėlio išvaizda. Jeigu šepetėlis akivaizdžiai nusidėvėjęs, meskite jį lauk.
Tačiau yra ir ne tokių vizualiai iškart matomų ženklų.
Pavyzdžiui, jei iki šiol jūsų šepetėlis dengdavo veidą, lūpas ar akis tolygiai, o pastaruoju metu dengia ruožais, dėmėmis ar tiesiog nelygiai, tai ženklas, kad šepetėlis savo jau atitarnavo.
Trečias ženklas, kad šepetėlį reikia išmesti, jei pastoviai krenta jo šereliai. Didelė tikimybė, kad nebelaiko šerius šepetėlyje laikantys klijai. Taip gali nutikti, jei plaudami šepetėlius tempiate šerelius žemyn, arba jei šepetėlis buvo ilgai mirkomas vandenyje. Taip pat taip gali nutikti su prastos kokybės šepetėliais.
Ketvirtas ženklas – jei šepetėlis pakeitė formą. Ilgai naudojant ir ypač jei yra stipriai spaudžiama, šepetėlio forma gali pasikeisti. Prieš išmesdami pamėginkite atsargiai išplauti šerelius. Palaukite, kol išdžius. Jei šepetėlis neatgavo savo pirminės formos, metas jį išmesti, nes toks nebepadengs pudros, skaistalų, šešėlių, antakių ar lūpų dažų tolygiai.
Ne mažesnė bėda, jei nulūžo šepetėlio kotas ar metalinis antgalis. Mat lūžimas ar įskilimas gali suteikti palankią terpę veistis bakterijoms, o nuo šepetėlio jos patenka ant mūsų veido ir rankų. Sudie, graži oda!
Kaip prižiūrėti
Kad šepetėliai ilgiau tarnautų, o mūsų odos neišbertų, būtina juos prižiūrėti – reguliariai plauti.
Darykite tą švelniai, nemirkykite vandenyje ir šlapinkite tik šerelius. Jiems plauti tinka įprastas muilas (ne parfumuotas) ar šampūnas ir šiltas vanduo. Kartais palepinkite plaukų kondicionieriumi – tuomet šereliai bus minkštesni ir lengviau teps dažus. Išdžiovinti šepetėlį galite tiesiog padėję ant švaraus popierinio rankšluosčio skiautės.
Prižūrimas šepetėlis ilgiau išlaiko formą, tolygiai tepa dažus, ant jo kaupiasi mažiau bakterijų
Prižiūrimas šepetėlis ilgiau išlaiko formą, tolygiai tepa dažus, ant jo kaupiasi mažiau bakterijų (visiškai jų išvengti neįmanoma).
Šepetėlius reikėtų plauti maždaug kas dvi savaites, nebent dažotės ne kasdien. Šepetėlius, skirtus ne sausiems dažams (tokiems kaip akių šešėliai ar skaistalai), o kreminės ar skystos konsistencijos priemonėms tepti, plauti reikėtų dažniau. O jei šepetėlį dalijatės su mama, sese ar kambarioke, tuomet reikėtų plauti po kiekvieno panaudojimo. Žodžiu, prasmingiau būtų įsigyti savo šepetėlį.
Atminkite, kad ant šepetėlių lieka ne tik dažų, bet ir negyvų mūsų odos ląstelių, dulkių, pradeda veistis bakterijos, tad jei šepetėlius plaunate kartą per pusmetį ir visu šiuo turiniu liečiate veidą, gali išberti.