Garsi Estijos vizažistė mokys lietuves kasdienį makiažą greitai paversti vakariniu

Daugybė moterų mano, kad susikurti profesionaliai atrodantį makiažą – sunki užduotis, todėl retai kada ryžtasi ypatingoms progoms pasiruošti pačios. Šį įsitikinimą paneigs viena garsiausių Estijos vizažisčių, „Glow Make-up“ tarptautinės makiažo mokyklos įkūrėja Lana Vallo.
Lana Vallo.
Lana Vallo. / Asmeninio archyvo nuotr.

Viešnia gruodžio 11 dieną „Kūrybos podiumo“ Kaune metu mokys moteris, kaip paprastai susikurti išskirtinį įvaizdį, greitai ir lengvai kasdienį makiažą paversti vakariniu.

Garsi vizažo specialistė dalijasi patirtimi siekiant karjeros grožio industrijoje ir atskleidžia, kaip jaučiasi Lietuvoje.

– 13 metų dirbate vizažiste. Kaip jums pavyko išsiskirti iš šios srities profesionalų Estijoje?

Mano dailės mokytojas kartą pasakė, kad kiekvienas gali išmokti piešti. Manau, tas pats ir su makiažu – kiekvienas gali išmokti atlikti profesionalų ir technišką makiažą.

– Iš tikrųjų tai yra labai ilgas procesas ir reikėtų pasikliauti savo intuicija, todėl ir sunku nusakyti žodžiais. Nors apibendrinant galima sakyti, kad didelės įtakos turėjo sėkmė ir, žinoma, tai, kad vizažas nėra vien tik mano profesija, tai buvo ir yra didelė mano aistra.

Žinoma, aistra – tai ne vienintelė varomoji jėga, aš visada daug ir sunkiai dirbau (ir vis dar daug dirbu), niekada nepraleidau pasitaikiusių progų. Manau, visuomet yra kur augti ir tobulėti (šypsosi).

– Grožio srityje nuolat atsiranda naujovių. Kaip dažnai tenka mokytis naujų dalykų?

– Tiesą sakant, aš nepasakyčiau, kad yra labai daug naujovių. Kosmetikos įmonės kuria naujus produktus, taiko ir derina skirtingus spalvų derinius, tačiau to aš nepavadinčiau naujovėmis. Didžiausia naujovė makiažo srityje buvo prieš maždaug 20 metų, kai rinkoje atsirado mineralinė kosmetika (mūsų regioną ši naujovė pasiekė prieš maždaug 8 metus). Tai iš esmės visiškai skirtinga rūšis ir požiūris į makiažą.

Asmeninio archyvo nuotr./Lana Vallo.
Asmeninio archyvo nuotr./Lana Vallo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Makiažo ekspertė Brigita Bisigirskytė: „Nesutinku su požiūriu, kad moterį reikia „ištaisyti“

– Kas nutiktų, jeigu vizažistas metų metus stovėtų vietoje ir nepriimtų naujovių?

– Makiažo taisyklės, tendencijos, moterų grožio troškimai keičiasi. Bet kokiam grožio specialistui svarbu suspėti su naujomis tendencijomis. Priešingu atveju tai, ką jis daro, bus senamadiška ir pasenę. Bet, žinoma, būtų gerai nepamiršti ir klasikinių makiažo stilių bei technikų, nes tai stiprina moterų gražiausius veido bruožus – taip jos gali labiau pasitikėti savimi ir jaustis nuostabiai gražios.

– Kas pastūmėjo atidaryti makiažo mokyklą Vilniuje?

– Visų pirma norėjau Lietuvai pristatyti naują mineralinės kosmetikos liniją. Tai truputį skiriasi nuo tradicinių produktų naudojimo kuriant makiažą, taigi norėjau pamokyti moteris, kaip naudoti mineralinę kosmetiką. Bėgant metams, sukūriau išsamią studijų programą, ji buvo itin sėkminga mano šalyje, ir pajutau, kad noriu dalytis savo žiniomis bei praktine patirtimi ir su lietuviais. Taigi po kurio laiko pradėjau mokyti makiažo subtilybių Lietuvoje.

– Kaip sekasi Lietuvoje, palyginti su Estija, plėtoti verslą – sunkiau ar lengviau? Kodėl?

– Sakyčiau, išlaikyti ir plėtoti verslą yra gana panašu abiejose šalyse. Žinoma, yra keletas skirtumų, kuriuos reikia išmokti proceso metu. Bet svarbiausias yra žmogiškasis veiksnys. Iš esmės neįmanoma sukurti sėkmingo verslo vienam, reikia suburti motyvuotų bei profesionalių žmonių komandą.

Man pasisekė sutikti nuostabių žmonių, puikių profesionalų ir suformuoti stiprią komandą Lietuvoje per labai trumpą laiką. Ši komanda man labai daug padėjo siekiant čia sukurti savo verslą ir vis dar man padeda kurti ir augti.

Asmeninio archyvo nuotr./Makiažo pamoka
Asmeninio archyvo nuotr./Makiažo pamoka

– Kaip jaučiatės Lietuvoje?

– Čia jaučiuosi labai gerai. Man iš tikrųjų patinka čia gyvenantys žmonės. Dauguma Lietuvoje sutiktų žmonių yra atviri, šilti, draugiški ir labai stilingi (šypsosi)!

– Gruodžio 11 d. renginyje Kaune vesite seminarą „Dieninis makiažas su transformacija į šventinį“. Kodėl moterims svarbu jo nepraleisti?

– Tiesą sakant, efektyviausi makiažo atlikimo būdai dažniausiai būna patys paprasčiausi. Taigi aš jums parodysiu, kaip paprastai galima susikurti išskirtinį įvaizdį, pasidalysiu kasdienio makiažo patarimais ir atskleisiu, kaip paprastai ir greitai kasdienį makiažą galima paversti vakariniu. Taikydama šiuos makiažo metodus kasdieniame gyvenime, kiekviena moteris galės atrodyti ir jaustis geriausia.

Aš pastebėjau, kad Lietuvoje yra kur kas daugiau didelių renginių, kurie yra skirti tik makiažo ir grožio sričiai. Estijoje tokio tipo renginiai dažniausiai būna privatūs ir juose dalyvauja nedaug žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lūpų dažų tendencijos: spalvos, nebijančioms rizikuoti

– Dirbate vizažo dėstytoja. Ar pastebite didelį atotrūkį tarp savo mokinių: galbūt vieniems viskas sekasi puikiai, o kiti supranta, kad ši veikla – ne jiems? Kas tai lemia?

– Teko sutikti ir mokyti begalę žmonių, kurie norėjo būti vizažistais. Mano dailės mokytojas kartą pasakė, kad kiekvienas gali išmokti piešti. Manau, tas pats ir su makiažu – kiekvienas gali išmokti atlikti profesionalų ir technišką makiažą.

Tačiau yra keletas veiksnių, kurie turi didelę įtaką pelningai sėkmei pasiekti. Tai – mokymosi tempas ir priežastys: kai kurie yra greitai besimokantys, kai kurie mokosi šiek tiek lėčiau; vieni nori išmokti vizažo tik asmeniniais tikslais, kiti nori įgyti naują profesiją, kuri jiems atrodo patrauklesnė nei prieš tai buvusi, o dar kiti nori ugdyti kūrybingumą ir sekti savo aistra.

Pradėjau siūlyti makiažo paslaugas draugėms, draugių draugėms, taip pat pritraukiau kitų moterų, kurios pasitikėjo mano darbu, ir galiausiai įgijau puikią reputaciją.

Mano manymu, svarbiausias dalykas yra motyvacija, atsidavimas ir aistra, kurią įgyjate mokymosi proceso metu. Tik tai iš tikrųjų lemia, kaip gerai ateityje jums seksis dirbti. Man teko sutikti žmonių, kurie buvo labai talentingi, pradžioje viskas ėjosi lengvai ir natūraliai, tačiau jiems pritrūko užsispyrimo arba aistros tam, ką jie darė.

Ir galiausiai tie, kurie buvo ne tokie talentingi ir kuriems mokytis sekėsi sunkiau, iš tikrųjų pasiekė daug geresnių rezultatų, nes nepasidavė ir turėjo daug aistros siekti sėkmingos karjeros.

– Kokia buvo jūsų karjeros pradžia? Ar visada norėjote tapti vizažiste?

– Jau nuo pat mokyklos laikų svajojau daryti kažką, kas susiję su grožiu. Tai mane labai traukė. Kai man būdavo nuobodu per pamokas, vadovėlio paskutiniame lape piešdavau akis, antakius, lūpas ir tada tobulindavau visas formas, kol jos tapdavo visiškai simetriškos. Po pamokų žiūrėdavau mados televiziją, be galo žavėjausi užkulisiais, šukuosenų ir makiažo atlikimo technikomis, tačiau šie specialistai ne tiek jau daug būdavo rodomi.

Baigusi mokyklą studijavau universitete, bet vis dar jaučiau aistrą makiažui, todėl baigiau 10 dienų makiažo kursus. Bet man to buvo negana. Pradėjau siūlyti makiažo paslaugas draugėms, draugių draugėms, taip pat pritraukiau kitų moterų, kurios pasitikėjo mano darbu, ir galiausiai įgijau puikią reputaciją tarp stilistų, dizainerių, fotografų ir kitų mados industrijos profesionalų.

Asmeninio archyvo nuotr./Makiažo pamoka
Asmeninio archyvo nuotr./Makiažo pamoka

– Kas šiame darbe jus įkvepia?

– Mane įkvepia viskas – galimybė eksperimentuoti su spalvomis, spalvų deriniais, skirtingomis tekstūromis, blizgučiais ir žėručiais, simetrija, grafikos modeliais, tobulomis ir netobulomis formomis ir, žinoma, išvaizdos įvairove, skirtinga žmogaus prigimtimi ir psichologiniais žmonių tipais. Mokymas ir dalijimasis savo žiniomis su kitais leido man kur kas geriau suprasti visus paminėtus dalykus.

– Daug kam iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad vizažisto darbas paprastas. Kaip paneigtumėte tokią nuomonę?

– Manau, vizažisto darbas nėra sunkesnis ar lengvesnis už bet kurį kitą kūrybinį darbą. Jis reikalauja atsidavimo ir daug atsakomybės. Reikia praleisti labai daug laiko mokantis ir tobulinant savo įgūdžius. Taip pat reikia sukurti savo darbo stilių, techniką ir, žinoma, savo asmenybę bei pasitikėjimo ir bendravimo įgūdžius. Šis darbas gali būti fizinis, sunkus psichologiškai ir emociškai. Gali būti tokių atvejų, kai nesijausite stabiliai pajamų atžvilgiu arba kai veikla taps nuobodžia rutina. Tačiau visa tai nesvarbu, jei vis dar degate aistra tam, ką darote.

– Kiek laiko gali prireikti norint tapti vizažo specialistu?

– Tai priklauso nuo kiekvieno asmens ir laiko, kurį jis skiria savo įgūdžiams tobulinti. Užtruko 3 metus, kol aš pati ištobulinau savo įgūdžius ir pradėjau dirbti su profesionaliais fotografais, stilistais, redaktoriais, dizaineriais.

– Galbūt galėtumėte trumpai pristatyti pagrindines šio rudens–žiemos sezono makiažo tendencijas?

– Šio rudens–žiemos sezono makiažo tendencijos yra labai įvairios, vyrauja labai skirtingas požiūris į makiažą, taigi kiekvienas gali pasirinkti kažką tinkamo savo asmenybei. Bet, visa tai apibendrinant, svarbiausia turėtų būti švari ir sveika oda, suformuoti antakiai ir lūpos bei išraiškingas žvilgsnis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žylantys plaukai. Kaip sustabdyti šį procesą?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai