Kvapiosios substancijos
Gėlių karalienės galios gydyti kūną ir sielą – neprilygstamos. Jas XXI amžiuje atranda vis daugiau žmonių ir grožio specialistai teigia, kad rožių produktai nūnai nepaprastai populiarūs.
Pasak kvapų kultūros ir terapijos specialistės Laimės Kiškūnės, „iš rožių gaminamos įvairios kvapiosios substancijos: aliejai ir „atarai“, „rūhai“ ir „konkretai“, absoliutai ir otai, sirupai ir eliksyrai, džemai ir žiedlapių pudros, distiliuojami hidrolatai“.
Kai kurie terminai skamba taip paslaptingai... Atrodo, kad ilgiau pabuvus rožių pasaulyje galima atrasti nemažai labai įdomių ir vertingų dalykų. Šįkart apsiribokime dviem pagrindiniais.
TAIP PAT SAITYKITE: Ko labiausiai reikia odai? Japonų ir šveicarų atsakymai
Norint pagaminti 30 gramų gryno rožių aliejaus, reikia dešimčių tūkstančių rožių žiedų, surinktų auštant.
Hidrolatas (vanduo). Jis, turintis truputėlį eterinio aliejaus, – puikiausias veido prausiklis, gaiviklis, tonikas, veikiantis labai švelniai, gerinantis ir odos būklę, ir savijautą apskritai. Jo galima įlašinti į pienelį, kaukę, veido ir kūno kremus, lūpų balzamą, šampūną, nešiotis rankinėje ir reguliariai pasipurkšti veidą ir plaukus. Hidrolatas kaip šalutinis produktas gaunamas distiliuojant eterinį aliejų arba specialiai distiliuojant jį patį. Antai daugelio Šiaurės Afrikos moterų virtuvėje stovi varinis distiliavimo aparatas, kuriuo gaminamas naminis rožių hidrolatas.
Aliejus. Norint pagaminti 30 gramų gryno rožių aliejaus, reikia dešimčių tūkstančių rožių žiedų, surinktų auštant. Dėl to eterinis aliejus toks brangus. Jis pasižymi stipriomis antioksidantinėmis savybėmis, turi nepaprastai vertingų vitaminų ir mineralų, sulaiko drėgmę odoje, šią ramina, daro elastingą, mažina uždegimą, padeda gyti žaizdoms ir yra puikus kosmetikos produktų konservantas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Bitės dovanoja jaunystę
Aliejus, pagamintas distiliuojant garais, vadinamas otu ar „ataru“; gautas ekstrahuojant cheminiu tirpikliu – absoliutu. Su eteriniu aliejumi, kitaip nei su hidrolatu, reikia elgtis apdairiai. Pavyzdžiui, vonia su rožių aliejumi, jei jo padauginta, jei jis prieš pilant į vandenį nebuvo ištirpintas meduje ar piene, jautresnę odą gali suerzinti, kaip ir dauguma kitų eterinių aliejų.
Rožėmis kvepiančios naujienos
„Dorin Air De Paris Classique“ XIX amžiuje sukurto aromato širdies nata sudaryta iš rožių, pakalnučių, vilkdalgių, kvapiųjų kanangų ir persikų dvelksmo.
„Givenchy Very Irrésistible L’Eau En Rose“ aromatas – tarsi skanus rožių šerbetas su švelnia gervuogių ir muskuso užuomina.
„Sisley Black Rose Precious Face Oil“ veido aliejus su juodųjų rožių ekstraktu labai tinka sausai ar brandžiai odai – skatina ją regeneruoti, mažina raukšles, saugo nuo žalingų išorės veiksnių.
„Coslys Cleansing Water“ micelinis vanduo su ekologiškų rožių ekstraktu švelniai valo veidą, šalina makiažą, tinka jautriausiai odai.
„La Vie En Rose“ odos jaunystę palaikančios kapsulės – natūralus rožių žiedų ir erškėtuogių produktas, kuris drėkina ir kvepina odą iš vidaus (pro ją išsiskiria aromatinės molekulės).