Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gražinimosi taisyklės peržengus 40-metį. Pataria makiažo meistrė

Žinote, kokios makiažo priemonės išryškina raukšles, užuot jas paslėpusios? Mokate pasirinkti tinkamus vokų šešėlius ir pudrą? Į šiuos ir daug kitų moterims 40+ aktualių klausimų apie dekoratyvinę kosmetiką atsakė makiažo meistrė Olesia Žuravliova.
Moteris dažosi lūpas
Moteris dažosi lūpas / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Dažai

Prieš parašydama knygą „Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų“ Olesia suvalgė pūdą druskos, kad turėtų teisę tai padaryti. Dalyvavo Lietuvos ir užsienio grožio čempionatuose, tobulinosi prestižinėse mokyklose ir konferencijose Europoje ir JAV, kūrė individualų, reklaminį ir podiumo makiažą, įsteigė vieną didžiausių Baltijos šalyse makiažo ir įvaizdžio mokyklų.

I.Sivakovo nuotr./Olesia Žuravliova
I.Sivakovo nuotr./Olesia Žuravliova

Išmokite naudotis makiažo priemonėmis ir ryškinkite jomis gražiausius savo bruožus, o trūkumus darykite mažiau pastebimus.

„LAIMA Velvet“ paprašė makiažo meistrės patarti skaitytojoms, kaip nepastebimai užmaskuoti tai, kas nepatinka. „Prieš kokius penkerius metus vyresnėms klientėms nuoširdžiai patardavau: „Pamilkite savo raukšleles!“ Kaip labai jos gali nervinti, supratau, kai ėmiau pastebėti šių gyvenimo žymių savo veide. Taigi – kaip elgtis? Mano atsakymas šiandien: „Išmokite naudotis makiažo priemonėmis ir ryškinkite jomis gražiausius savo bruožus, o trūkumus darykite mažiau pastebimus.“ Nuolat girdžiu brandžių moterų pageidavimą: „Užmaskuokite visas raukšles!“ Šios nuostatos geriau atsisakyti. Metams bėgant įvairių laiko ženklų – turiu galvoje raukšles, odos glebumą, „išplaukusius“ kontūrus, pigmentines dėmes, gelsvėjančius akių baltymus, retėjančias blakstienas ir antakius, svyrančius akių ir lūpų kampučius – tik daugės ir joks makiažas jų visų neužmaskuos. Manau, kad išmintingiau – pradėti žvelgti į savo atspindį veidrodyje su šypsena ir prisitaikyti prie pokyčių.“

Baltas popieriaus lapas

Olesia lygina veido odą su baltu popieriaus lapu, kuris kaskart turi būti tinkamai paruošiamas prieš kitą etapą – modeliavimą ir spalvinimą. Tai atliekama trimis žingsniais.

1. Odos drėkinimas. Reikia turėti galvoje, kad metams bėgant net riebi iš prigimties oda sausėja, o ką jau kalbėti apie sausą... Juo sausesnė oda, juo labiau makiažo produktai išryškina raukšles. Tačiau svarbu ją drėkinti ne bet kokiu, o būtent drėkinamuoju kremu – lengvos tekstūros ir turinčiu kuo mažiau riebalų (akių sritį – specialiu jai skirtu produktu). „Maitinamuosius, atkuriamuosius kremus palikite nakčiai. Juk norisi, kad ryte pasidarytas makiažas gerai atrodytų visą dieną? Žinokite, kad sunkesnės tekstūros, riebūs kremai mažina kreminės pudros patvarumą.“ Panaudojusios veido ir akių srities drėkiklius neskubėkite pudruotis, leiskite produktams įsigerti. Jei po poros minučių jų dar yra odos paviršiuje, perteklių nusausinkite servetėle.

Vida Press nuotr./Moteris prie veidrodžio
Vida Press nuotr.

2. Darbas su probleminėmis sritimis. „Yra du pagrindiniai brandžios odos tipai. Pirmajam priklauso sausesnė besiraukšlėjanti. Antrajam – riebesnė su mažiau raukšlių, bet jai būdingi išryškėję kapiliarai, paraudimai, kitokie spalvos netolygumai. Kiekvieno tipo odos problemų maskavimas turi savų niuansų.

Makiažo gruntas. Ir vieno, ir kito odos tipo savininkėms makiažo priemones bus lengviau tepti ir paskirstyti ne tik ant sudrėkintos, bet ir makiažo gruntu („Primer“) padengtos odos. Dar šis produktas padeda makiažui ilgiau išlikti. Tačiau lazda turi du galus. „Makiažo gruntas apsunkina odos kvėpavimą, todėl nerekomenduoju jo naudoti kasdien, patausokite ypatingesnėms progoms.“

Pudra. Kuo tirštesnės tekstūros priemonė, tuo geriau ji išlygina spalvą, paslepia išsiplėtusias poras, spuogelius, tačiau raukšlėms maskuoti netinka, nes jas ne paslepia, o išryškina! Todėl pirmojo, sausojo, tipo odos savininkėms verčiau naudoti skystą pudrą (ant jos dažnai būna parašyta „Fluid“), antrojo tipo savininkėms tinka ir šiek tiek tirštesnė kreminė pudra.

Maskuokliai. Laikantis klasikinės taisyklės pirmiausia reikia naudoti maskuoklius, o pudrą tepti ant jų. „Mėgstu sakyti: „Sužinok taisykles, o tada pradėk jas laužyti.“ Mano patirtis rodo, kad nėra principinio skirtumo, ką ant ko tepti: pudrą ant maskuoklio ar – atvirkščiai. Tegu moteris pati pasirenka, kaip jai patogiau.“ Tirštos tekstūros priemone verta maskuoti tik tas veido vietas, kurios labiausiai neramina: išsiplėtusius kapiliarus, randelius, pigmentines dėmes, spuogus ir pan. „Nepainiokite produktų, skirtų odos netobulumams ir paakiams maskuoti. Ant veido maskuoklių paprastai būna parašyta „Cover“, ant paakių – „Concealer“. Jei paakius maskuosite „Cover“, raukšlės dar labiau išryškės. Neturint įgūdžių tirštų veido maskuoklių geriau išvis nenaudoti.“ O štai lengvos tekstūros paakių maskuokliai dažniausiai labai pagelbėja. Tokiu produktu galima pagražinti viršutinius vokus (jie dažnai būna paraudę, pasiraukšlėję), pašviesinti vidinius akių kampučius (jie dažnai būna smarkiai patamsėję), optiškai kilstelėti nusvirusius išorinius kampučius.

Vida Press nuotr./natūralus makiažas
Vida Press nuotr.

Šviesą atspindinčios dalelės. Jų turi paakių maskuokliai, pudros. Produktai su šviesą atspindinčiomis dalelėmis brandžiai odai labai tinka, nes jie tarsi sugauna šviesą ir šitaip paskaistina, pašviesina tamsesnes vietas. Raukšlės – odos įdubimai, kuriuos dengia šešėlis, o šviesa jį išsklaido.

Matiškumas. Raukšles vizualiai mažina spindesys, o matiškumas jas tik pabrėžia. Todėl riebesnės odos savininkės turėtų džiaugtis plonu natūralių riebalų sluoksniu ant veido. Nei joms, nei sausos odos savininkėms verčiau savo „baltame lape“ nenaudoti matinių produktų. „Jei ant pudros parašyta „Matt“, ši priemonė brandžios odos savininkei netinka, jei „Illuminating“, „Satin“ – tinka.“

Vida Press nuotr./Skystas makiažo pagrindas
Vida Press nuotr.

Atspalvis. Tegu akių srities maskuokliai būna tonu šviesesni nei veido oda – išskyrus atvejį, kai paakiai paburkę. O idealų pudros atspalvį pasirinkite taip: parduotuvėje brūkštelėkite per kaklą trijų artimiausių tonų pudra. Jums tinkamas tas, kuris susilies su oda ir tiesiog išnyks. „Netikrinkite atspalvio užsitepdamos priemonės ant rankos – apsigausite. Ir meskite iš galvos mintį, kad natūralus įdegis ar jo imitavimas tamsia pudra slepia raukšles ir kapiliarus. Įdegis moterį sendina.“

Maskavimo technika. Probleminėse vietose produktą įtapšnokite drėgna kempinėle arba pirštų pagalvėlėmis. „Kitur pudrą tiesiog paskleiskite jos nepadaugindamos. Raukšlėms paslėpti produkto reikia mažiau, spuogeliams, kapiliarams – daugiau.“

3. Produktų fiksavimas. Šis etapas aktualus riebesnės odos savininkėms, o turinčios sausą gali jį praleisti. „Netinkamai panaudojus fiksuojamąją pudrą lengva sugadinti tai, kas sėkmingai buvo padaryta anksčiau skysta arba kremine pudra. Padauginus biraus ar kompaktinio produkto išryškėja raukšlės. Svarbu, kad fiksuojamoji pudra būtų permatoma, neutralaus atspalvio. Patikrinkite, ar ji tokia, brūkštelėdamos per odą. „Ne“ matinei pudrai!“

Piešimo pamoka

Kai drobė paruošta, galima pažymėti piešinio kontūrus ir suteikti jam spalvų. Šis gražinimosi etapas irgi, būna, pakiša koją. Neklupsite, jei įsidėmėsite, ką sakė mūsų pašnekovė. Ji, beje, pabrėžė, kad tinkamai atlikti makiažą nėra taip keblu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tereikia noro išmokti ir šiek tiek kantrybės.

Veido modeliavimas. Veido bruožus, kontūrus galima paryškinti (tai veidui suteikia jaunatviškumo) skaistinamuoju produktu ir (arba) „bronzantu“ ar kita modeliavimo priemone. „Šviesinami išoriniai ir vidiniai akių kampučiai, centrinė kaktos dalis, nosies ir lūpų kampučius jungiančios raukšlės, nuo lūpų kampučių pasmakrės link besidriekiančios raukšlės, centrinė smakro dalis. Iš apačios į viršų tamsinami žandikaulio šonai, sritys po skruostikauliais (ne ant jų!). Nenaudokite vadinamosios Egipto žemės, kuri suteikia geltono atspalvio, nebūdingo lietuvių odai.“

Vida Press nuotr./Moters veidas
Vida Press nuotr./Moters veidas

Skruostų skaistinimas. Kai veidas – rausvo atspalvio, skaistalų išvis nereikia. Jais gyvinamas pabalęs, pilkšvas veidas. Brandžiai odai tinka koralų ar persikų spalvos produktas, netinka rožinis. „Įsidėmėkite: šilti atspalviai jaunina, šalti sendina. Jei palygintumėte visus šiltos paletės atspalvius, pamatytumėte, kad tarp jų yra ir šiltesnių, ir šaltesnių. Tad ir šilto, ir šalto gymio moterys turi pasirinkimą. Pavyzdžiui, tamsiaplaukei žydraakei netiks oranžiniai, bet tiks koraliniai skaistalai.“ Kurios paletės – šiltos ar šaltos – atspalviai jums geriau dera, suprasite prisidėjusios prie veido šilto persikinio, paskui – šalto rožinio popieriaus. Tinkama spalva pagyvins odos atspalvį, ši atrodys gaivesnė, skaistesnė. Netinkama ją papilkins (parusvins), sudarys nuovargio įspūdį. Prisiminkite šį patarimą ir rinkdamosi lūpų dažus.

Vida Press nuotr./Stilinga brandi moteris
Vida Press nuotr.

Antakių gražinimas. Brandus veidas, kurio kontūrai nebėra tokie aiškūs kaip jaunystėje, ir ryškūs tamsūs antakiai – blogai. „Tokie antakiai „įeina pirmi“, tik paskui – pats žmogus. Kaip juos tvarkyti, jei jie šviesūs ar išretėję? Daug Lietuvos moterų pateko į „permanento“ spąstus ir man nuolat, ypač prieš šventes, tenka jį maskuoti. Nesakau, kad ilgalaikis antakių dažymo būdas – blogis. Bet visada įspėju moteris, kad nepaprastai svarbu, kokie meistro gebėjimai ir įgūdžiai. Didžiulė problema, kad „permanentą“ praktikuoja daugybė nepatyrusių, technikos nemokančių žmonių. Man priimtinesni kiti būdai – mikropigmentacija arba šiuolaikinė antakių korekcija, tarkim, HD, kurios dalys – plaukelių šalinimas, cheminis dažymas ir antakių formavimas atsižvelgiant į individualius bruožus. Jei norisi antakius gražintis pačiai, kosmetikos parduotuvėse yra tam skirtų pieštukų, šešėlių, gelių. Atspalvį reikia derinti prie plaukų spalvos, bet nesiūlau naudoti juodo ir pilko, kurie šalti ir sendina.“ Tiesą sakant, kuo vyresnė moteris, tuo labiau ji turėtų vengti juodų plaukų. Tamsiai rudi plaukai ir rusvi, šiek tiek už juos šviesesni antakiai – geras derinys. Pilkšvų ir žilų plaukų savininkėms geriausiai tinka šviesūs antakiai.

„Scanpix“ nuotr./Aktorė Jennifer Connelly
„Scanpix“ nuotr./Aktorė Jennifer Connelly

Blakstienų ryškinimas. Venkite mėlyno ir violetinio, rinkitės rudą ar juodą tušą. Jei vokai užkritę, naudokite vandeniui atsparius produktus.

Vokų šešėliavimas. Brandžioms akims, nesvarbu, kokia jų spalva, tinka šilti neutralūs žemės tonai – nuo kreminio iki tamsiai rudo. Samaninė, rusvo atspalvio turinti violetinė – taip pat. Bet jei akys paraudusios, rusvas tonas gali tai pabrėžti. „Nenaudokite perlamutrinių šešėlių. Nenaudokite blizgių šešėlių. Nenaudokite matinių šešėlių. Geriausias pasirinkimas – tie, kurie turi šviesą atspindinčių dalelių (angliškai jie dažnai vadinami „Satin“). Jei šešėliai nuolat subėga į vokų raukšles, išmėginkite atsparius vandeniui.“ Visos šios rekomendacijos tinka moterims, nedariusioms plastinių veido ir akių srities operacijų. „Jei vokai buvo pakelti, raukšlių nėra, kalbame ne apie brandžias akis. Kai jos ir veidas taip pajauninti, galima „pažaisti“ ir su blizgiais, ir su kontrastingais, pavyzdžiui, šviesiai mėlynais, šešėliais. Žinoma, svarbu, kur ir kada jie bus panaudoti.“

Vida Press nuotr./Akių makiažas
Vida Press nuotr.

Akių kontūravimas. „Patariu rinktis rudą, o ne juodą produktą. Kaip jau sakiau, laikas naikina veido kontūrų ryškumą, todėl geriau, kad atskiros makiažo priemonės „neiššoktų“ iš bendro konteksto. Akių kontūrai, sukurti makiažo priemonėmis, – geras dalykas: pabrėžia blakstienų augimo linijas, padaro žvilgsnį išraiškingesnį. Kai jie dailūs, oda sutvarkyta, lūpos paryškintos, vaizdas būna puikus ir be vokų šešėlių.“ Jei iki šiol naudojote skystą priemonę, išmėginkite vandeniui atsparų pieštuką. Juo kontūrą sukurti paprasčiau. „Ryškinkite tik viršutinį voką – nuo vidinio iki išorinio kampučio (iki paskutinės blakstienos). Išoriniame kamputyje galite kontūrą paplatinti. Apatiniai kontūrai, būna, sumažina akis, todėl siūlau dėl šventos ramybės jų nebrėžti.“ Nusvirę išoriniai akių kontūrai optiškai pakeliami ryškinant (šešėliuojant) kampučius antakių kryptimi.

Lūpų dailinimas. „Pamirškite takius skystus dažus ir blizgius, šaltas tamsias spalvas. Tačiau inovaciniai skysti dažai, kurie ant lūpų sukietėja, gali būti naudojami.“ Pieštukas padės pagražinti lūpų kontūrus, neleis dažams subėgti į raukšleles, atsirandančias su amžiumi. Naudokite dažų atspalvio arba bespalvį pieštuką. „Yra viena lūpų dažų spalva, kurios brandi moteris neturėtų atsisakyti, – ryškiai raudona. Tačiau įspėju: ji visiškai nedera prie paraudusios odos ir pamėlusių paakių. „Baltas lapas“ turi būti nepriekaištingai sutvarkytas – tik tada raudonos lūpos puoš ir jaunins brandų veidą.“

I.Sivakovo nuotr./Olesia Žuravliova knygą kūrė kartu su fotografu Ilga Sivakovu.
I.Sivakovo nuotr./Olesia Žuravliova ir fotografas Ilga Sivakovas

Žinotina (pagal knygą „Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų“):

  • Veido netobulumus maskuokite atskiromis sritimis: pirmiausia sutvarkykite paakius, paskui – kaktą, skruostus, smakrą.
  • Veido formą galima koreguoti ne tik makiažo priemonėmis, bet ir šukuosena, aksesuarais (pavyzdžiui, kampuotas dekoltė papuošalas, atkartojantis kampuotą žandikaulio formą, jį dar labiau išryškina).
  • Visos šviesios spalvos optiškai padidina, suteikia apimties, tamsios – sumažina, pagilina, nutolina.
  • Gerą makiažą lengviau pasidaryti dienos, o ne lempų šviesoje.
  • Pagrindinė taisyklė, kurios turėtų paisyti moterys 40+, – riboti makiažo priemonių kiekį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais