Gražių nagų paslaptys: naudingi patarimai

Nepriekaištingai sutvarkyti ir dailiai nulakuoti nagai – viena svarbiausių moters įvaizdžio detalių. Dalijamės paslaptimis, kurios pravers, jei nuspręsite manikiūrą ir pedikiūrą pasidaryti namuose.
Manikiūras
Manikiūras / „Fotolia“ nuotr.

Nagų formavimas

Drėgni, išmirkę nagai suminkštėja, todėl dildant galima lengvai pažeisti. Jie ims skilinėti, lūžinėti arba sluoksniuotis, jei formuosite netinkamai. Taigi pirmasis žingsnis darant manikiūrą ir pedikiūrą – nagų forma. Štai ką turėtumėte apie tai žinoti.

Vida Press nuotr./Moteris biure
Vida Press nuotr./Moteris biure
  • Geriausia dildė nagams formuoti – popierinė arba stiklinė. Metalinių nepatariama naudoti, nes jos skatina nagus lūžinėti.
  • Jeigu keičiate nagų formą, rekomenduojama dildyti abiem kryptimis, jeigu tik koreguojate – viena. Tausodama nagus, dildykite juos nuo kraštų centro link, iš kairės į dešinę ir atvirkščiai.
  • Jeigu norite, kad nulūžęs nagas ataugtų greičiau, nenukirpkite jo viršūnės žirklutėmis. Geriau nudildykite.
  • Tiesiomis žirklutėmis arba žnyplutėmis kojų nagus rekomenduojama kirpti ne per trumpai, nenukerpant kampučių. Priešingu atveju, nagai gali įaugti. Kad nagų kampučiai atrodytų patraukliau, suapvalinkite juos dilde.
  • Tiek manikiūras, tiek pedikiūras atrodys kur kas dailiau, jei nago forma bus panaši į tą, kuri yra ties nagų odelėmis.

! Jokios gudrybės ir brangios priemonės neišgelbės nuo lako trupėjimo, jei šlapius buities darbus atlikinėsite plikomis rankomis. Jeigu iki šiol neturėjote, pats metas įsigyti gumines pirštines.

Mirkymas ir šveitimas

„Shuterstock“ nuotr./Nagai
„Shuterstock“ nuotr./Nagai

Kai nagučiai įgauna patrauklią formą, laikas suminkštinti ir nušveisti tiek rankų, tiek kojų odą, pasirūpinti nagų odelėmis. Šiai procedūrai į dubenį įsipilkite šilto vandens ir šiek tiek muilo arba dušo želės. Ant kulnų esantis suragėjęs odos sluoksnis atmirks greičiau, jei į šilto vandens vonelę įpilsite citrinų sulčių.

Taip pat skaitykite: Tobulas manikiūras: mažos, bet efektyvios gudrybės

  • Kad suminkštėtų rankų oda ir odelės, vandenyje jas reikėtų palaikyti apie 5–10 minučių. Pėdas vandens procedūra palepinkite šiek tiek ilgiau – 10–20 min.
  • Jeigu nagų odelės labai sausos, prieš valant seną nagų laką ant vatos užlašinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus. Arba prieš merkiant į vandenį odeles patepkite riebiu kremu.
  • Šveisti galima tik sausą odą, todėl prieš trynimą pėdas nusausinkite. Šveitikliu, pėdų dilde arba pemza trinamos pėdų pagalvėlės, kulnai ir pirštų kampučiai.
  • Suintensyvėjusi padų spalva reiškia, kad šveičiate per stipriai. Todėl būtinai sustokite, jei oda tampa ryškiai raudona.
  • Kad procedūros metu nesukietėtų kitos kojos oda, pėdą įvyniokite į vonios rankšluostį.
  • Rankų odai šveisti galima pasidaryti tirštą dušo želės ir cukraus arba druskos mišinėlį. Juo gerai ištrinkite rankas ir nagus.
  • Odelėms karpyti skirtos žirklutės – ne pats reikalingiausias įrankis kosmetinėje. Odelės apsaugo nagą nuo bakterijų ir užkrėtimo, todėl jas geriausia tiesiog atsargiai atstumti medine nagų mentele.
  • Jeigu odeles kerpate todėl, kad jos sausėja ir šerpetoja, vertėtų įsigyti specialaus aliejuko ir juo reguliariai pasitepti.
  • Tiek rankų, tiek kojų mirkymo ir šveitimo procedūrą būtina užbaigti masažu, švelniai įtrinant drėkinamojo kremo.

Sezono spalvos ir dailė

Ką gi, atėjo metas nuspręsti, kokia spalva nagus lakuosite. Galbūt apsispręsti padės trumpa madingų nagų lako spalvų ir dailės apžvalga.

Juoda arba balta. Toks stilius kvepia minimalizmu, tačiau nepastebėti jo neįmanoma. Populiarumu baltai spalvai nenusileidžia ir juoda – gana skoningai priderinta prie ryškesnių drabužių ar aksesuarų, atrodo puikiai.

Fotolia nuotr./Šventinis manikiūras
Fotolia nuotr./Šventinis manikiūras

Natūralūs atspalviai. Jau keletą sezonų iš eilės populiarus išlieka natūralus (angl. nude) tiek makiažo, tiek nagų lakavimo stilius. Jo esmė – trumpučius, dailiai sutvarkytus nagus lakuoti pasteliniais, odos spalvai artimais tonais. Nors įvaizdžio akcentu tokia spalva nulakuoti nagai netaps, rankos atrodys itin tvarkingai.

Fotolia nuotr./Šios vasaros karščiausia naujiena – „nude“ ir pastelinių spalvų manikiūras
Fotolia nuotr./Karščiausia naujiena – „nude“ ir pastelinių spalvų manikiūras

Raudona klasika. Vargu ar kada nors ši spalva išeis iš mados. Nors drabužių madoje ji tai pamirštama, tai prisimenama, raudonos lūpos ir nagai visuomet yra mėgstami ir akcentuojami. Madinga ne tik klasikinė ryškiai raudona. Populiarūs visi jos atspalviai ir tonai. Net ir barbiška ryškiai rožinė.

„Fotolia“ nuotr./Raudoni nagai
„Fotolia“ nuotr./Raudoni nagai

Matiniai arba blizgūs. Naujiena nagų lakų paletėje – matiniai atspalviai. Rudi, juodi, mėlyni ar geltoni, jie atrodo išskirtinai. Tokiam lakavimui žaismingumo galima suteikti blizgaus lako detalėmis.

Fotolia nuotr./Šventinis manikiūras
Fotolia nuotr./Šventinis manikiūras

Žavi netvarka. Ryškiausia nagų dailės tendencija – nenudažyti nagų ploteliai, angliškai ši technika vadinama Negative space. Spalvinamas tik pats nago pakraštys, spalvotu laku padengiamas tik viršutinis, apatinis, kairys ar dešinys nago kraštas, įvairiomis kryptimis brėžiamos skirtingo ilgio ir storio juostelės. Toks lakavimas turi vieną didelį pliusą – jį be vargo galima pasidaryti namuose.

Spalvų žaismas. Jeigu jūsų viduje vis dar gyvena maža mergaitė, pademonstruokite tai savo nagučiais. Pieškite ant jų žiedelius, širdeles, taškelius, brėžkite linijas, braižykite geometrines figūras. Kuo daugiau spalvų panaudosite, tuo žaismingesnį ir madingesnį įvaizdį susikursite.

Shutterstock nuotr./Šventinis manikiūras
Shutterstock nuotr./Šventinis manikiūras

Lakavimo subtilybės

Net geriausias lakas ilgai neišsilaikys, jei prieš lakuojant nago neparuošite. Ne paslaptis, kad spalva geriau prikimba prie lygaus paviršiaus, todėl prieš tepant laką nago paviršių visuomet nušveiskite specialiu nagų poliruokliu. Štai dar kelios spalvos pasirinkimo ir lakavimo paslaptys.

Taip pat skaitykite: Ilgalaikis nagų lakavimas: kokia grėsmė sveikatai

  • Neatsisakykite nagų lako pagrindo. Jis ne tik neleidžia lako spalvai įsigerti į viršutines nagų plokšteles. Juo padengtas nagas ne taip sausėja, lūžinėja, spalva išsilaiko ilgiau.
  • Šviesiaodėms netinka šaltų atspalvių nagų lakas. Prie paraudusios odos nedera rausva ir balta. Pilkšvą odą puikiai atgaivina ryškūs nagučiai.
  • Jeigu jūsų nagai platūs, turėtumėte žinoti, kad optiškai juos gali susiaurinti tamsūs perlamutriniai atspalviai.
  • Jeigu nepagailėsite pinigų kokybiškam, nagus tausojančiam lakui, vėliau nereikės ieškoti priemonių lūžinėjantiems nagams gydyti.
  • Nuolatos lakuojami nagai reikalauja poilsio. Net jei naudojant geriausias priemones ima lūžinėti ir sluoksniuotis, bent savaitėlę leiskite jiems pakvėpuoti.
  • Kad nagų lake neatsirastų oro burbuliukų, niekada buteliuko neplakite. Geriau lengvai pasukiokite tarp delnų. O kad ilgiau tarnautų, laikykite ne vonioje, o šaldytuve.
  • Nagų laką nuo odelių nuvalyti bus paprasčiau, jei prieš lakuojant jas suvilgysite aliejumi.
  • Nagų galai bus labiau apsaugoti nuo pažeidimų, jei nagų lako pagrindu iš pradžių padengsite juos, o nudžiūvus – visą nago plotą.
  • Dailus manikiūras ir pedikiūras išsilaikys labai ilgai, jei kas dvi dienas nulakuotus nagus padengsite nauju apsauginio lako sluoksniu.

SVARBU. Prieš tepdama laką, švelniai nubraukite šepetėlį į buteliuko kaklelį. Tačiau tik vieną jo pusę. Švelniai paskirstykite laką ant nago. Jo turi būti nei per daug, nei per mažai. Tai didžiausia gražių nagų paslaptis.

Kad greičiau išdžiūtų

„Fotolia“ nuotr./Dailus manikiūras
„Fotolia“ nuotr./Dailus manikiūras

Pūskite. Tam puikiai tinka plaukų džiovintuvas. Tik nepamirškite įjungti šalto oro režimą, nes karšta srovė teikia priešingą efektą – neleidžia lakui ilgiau išdžiūti. Džiovindama taip pat galite naudoti ventiliatorių.

Šaldykite. Prieš dažydama nagus pasiruoškite specialią šaldančią vonelę: pripildykite dubenėlį ledo kubelių ir užpilkite šalto vandens. Nulakuotus nagus joje palaikykite 1 min. Ypač efektyvus yra ir atvirkštinis variantas. Jei nagų laką sunku nuvalyti, prieš tai rankas pamirkykite šiltoje vonelėje.

Purkškite. Bene patogiausia yra naudoti specialią lako kietinimo priemonę. Ji gali būti tepama, lašinama arba purškiama. Praktiškiausia iš jų – purškiklis, nagus išdžiovinantis per keletą minučių. Tik po to rankas nusiplaukite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis