„Alkoholis daro žalą visam mūsų organizmui, sukeldamas kamieninių ląstelių DNR mutacijas, įvairias ligas, tokias kaip kepenų riebėjimas, cirozė, pankreatitas, arterinė hipertenzija. Dėl arterijų pažeidimų situacija gali pasibaigti mirtinai pavojingomis būklėmis, tokiomis kaip insultas ar miokardo infarktas, onkologinės ligos. Taip pat labai svarbu paminėti ir tai, kad alkoholio vartojimas susilpnina imunitetą, gali sukelti koordinacijos sutrikimus, nuotaikos ir elgesio svyravimus. Sąrašas tikrai ilgas!“ – sako gydytoja V.Kurtinaitytė.
– Ar galima alkoholiu piktnaudžiaujantį žmogų atpažinti vien iš išvaizdos? Koks alkoholio poveikis odai?
– Nėra vieno vienintelio požymio, kuris šimtu procentų išduotų, jog žmogus išties turi žalingų įpročių. Išorinių požymių gali būti įvairių, dėl kurių galima įtarti vartojimą, tačiau teigti vienareikšmiškai (kad vartojama) būtų per drąsu, kadangi yra kitų būklių, kurios pasižymi tokiais pat simptomais.
Besaikis alkoholio vartojimas su laiku tikrai gali pabloginti jau esamas tokias odos būkles kaip žvynelinė, seborėjinis bei numuliarinis dermatitai, rožinė, infekcinės ar net onkologinės odos ligos. Taip pat gali atsirasti naujų požymių, tokių kaip raudonis, išsiplėtusios kraujagyslės, gelta, hiperpigmentacijos, dilgėlinė.