Didžiausios odos bėdos žiemą ir ko negalima ant jos tepti per šalčius

Šaltuoju sezonu, kai lauke dažnai siaučia žvarbus vėjas ir šaltis, mūsų veido odai reikalinga ypatinga priežiūra. Juk jos, priešingai nei viso kūno, nedengia apsauginis drabužių sluoksnis. Veido odai tenka iškęsti stingdantį šaltį, žvarbų vėją ir dar temperatūrų svyravimą, kai iš lauko įeinama į šildomas patalpas.
Šaltis
Odos priežiūra / 123RF.com nuotr.

Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ farmacininkė Ieva Sauserytė sako, kad pagrindinė odos priežiūros taisyklė žiemą – maitinti ir drėkinti. Tam tikslui namuose reikia turėti du kremus. Maitinantį kremą rekomenduojama naudoti ryte, prieš išeinant į lauką, o drėkinantį – vakare. Drėkinimas taip pat reikalingas dėl patalpų šildymo ir temperatūrų skirtumo išsausėjusiai odai.

Kad netaptumėte raudonskruostėmis

Odos išsausėjimas yra ne vienintelė problema. Dėl nepalankaus oro poveikio nemažai moterų kenčia nuo kuperozės – veido kraujagyslių išsiplėtimo ir išryškėjimo. Norint to išvengti, geriausia iš anksto (galima ir visus metus) gerti

Mūsų lūpos yra, bene, jautriausia veido dalis. Jos neturi riebalinių liaukų ir apsauginio riebalinio sluoksnio.

vitaminus C ir P (rutiną). Jie stiprina kraujagyslių sieneles, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti.

„Ypatingai svarbu žiemos laikotarpiu tinkamai prausti ir valyti odą. Reikėtų naudoti prausiklį, kuris būtų švelnus ir bemuilis, nes muilo turinčių prausiklių šarmingumas (PH) yra didelis. Kartu su šarmingu vandeniu jie sausina odą, atsiranda sudirginimai, bėrimai. Bemuilis prausiklis tinka ir riebiai, ir sausai odai“, – odos prausimo žiemą ypatybes paaiškina „Camelia“ vaistininkė.

Nepamirškite toniko

Pašnekovė akcentuoja, kad panaudojus prausiklį, reikėtų neužmiršti toniko. Daug kas jo nenaudoja, nes galvoja, kad jis skirtas tik veido ir kaklo odos valymui. Tačiau jis atlieka ir kitą labai svarbią funkciją – subalansuoja PH, jį atstato, sureguliuoja.

„Žiemą bent 2-3 kartus per savaitę reikėtų palepinti kaukėmis. „Camelia“ vaistinėse jų turime įvairių. Jei reikia intensyvesnio drėkinimo, tinka vadinamos lakštinės kaukės. Jos greitai veikia ir efektyviai padeda išsausėjusiai odai. Jei norite pamaitinti odą, rinkitės nenuplaunamas, nakčiai paliekamas kremines kaukes. Riebiai odai tinka kosmetinio molio kaukės, tik nenaudokite jų per dažnai. Molio kaukes kaitaliokite pavyzdžiui, su maitinamosiomis kaukėmis. Veido kaukes naudoti reikia individualiai, priklausomai nuo odos tipo. Tuo klausimu drąsiai kreipkitės į vaistininkę, ji pakonsultuos ir padės išsirinkti tinkamiausią priemonę“, – pataria vaistininkė.

Lūpų balzamas būtinas

123RF.com nuotr./Lūpos
123RF.com nuotr./Lūpos

Farmacininkės mūsų lūpos yra, bene, jautriausia veido dalis. Jos neturi riebalinių liaukų ir apsauginio riebalinio sluoksnio. Todėl jautriai reaguoja į šaltį, vėją. Norint apsaugoti lūpas žiemą, būtina naudoti lūpų balzamą. Į jo sudėtį turėtų įeiti pentanolis, vitaminai A, E, taukmedžio aliejus. Kai lūpos jau išsausėjusios, sutrūkinėjusios, farmacininkė pataria gerti B, A, E grupės vitaminus, žuvų taukus.

Pasak I. Sauserytės, gana dažna bėda žiemą – lūpų pūslelinė (herpes). Tai virusas, kuris suaktyvėja nusilpus imunitetui. Tokią infekciją gali iššaukti ir žvarbus vėjas, šaltis. Tie, ką dažnai kankina pūslelinė galėtų naudoti specialius vazelinus, kremus, kurie turi priešvirusinį poveikį. Jei pūslelės jau iškilo, jas gydyti padės vaistai, kurių yra ir tepamų, ir geriamų. Gelbsti ir specialūs silikono pleistriukai, užklijuojami ant pažeistos vietos. Jie mažina pūslelinės plitimą ir užkrėtimo riziką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis