Įdomūs ir keisti faktai apie moters krūtinę

Apie krūtis yra sukurta daugybė linksmų istorijų ir mitų. Tačiau faktas lieka faktu – krūtys traukia vyrus it magnetas, jie dievina moterų krūtis: jie jomis grožisi, liečia, kalba apie jas ir kuria anekdotus.
Moters krūtinė
Moters krūtinė / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 3 Moteris Lytis Krūtys

Tačiau ar viską žinote apie šį moterišką atributą? Pateikiame jums dar 35 įdomius faktus ir istorijas apie krūtis.

1. Mokslininkai iš Cincinačio (Ohajas, JAV) universiteto nustatė, kad vidutinis krūtų svoris – 400 g. Žinoma, silikoninės krūtys į apskaitą neįėjo.

2. Kiekvienas priaugtas kilogramas pasunkina krūtinę 20 g ir atvirkščiai.

3. Dirbtinės krūtys pirmą kartą sukurtos XIX amžiaus viduryje Prancūzijoje. Moterims, kurios buvo nepatenkintos savo iškilumais, buvo implantuojami gyvuliniai riebalai, vaškas arba parafinas, bet džiaugsmas truko neilgai: dauguma grožio aukų mirdavo nuo peritonito.

4. Net 80 proc. moterų viena krūtis (dažniausiai kairė) yra didesnė.

5. Anot Kalifornijos onkologijos centro specialistų, krūtų pilnėjimą lemia fitoestrogenai, medžiagos, kurių yra augaluose ir – turbūt nustebsite – aluje. Todėl, jeigu norite įspūdingo dydžio krūtinės, vartokite linų sėmenis, lęšius, kviečius, pupas, apynius ir soją. Bet, anot ginekologų ir endokrinologų, su fitoestrogenais reikia elgtis atsargiai, nes jų perteklius gali sukelti krūties vėžį.

6. Kuo didesnė krūtinė, tuo aukštesnis intelektas. Šį faktą dar 2003 metais pareiškė grupė amerikiečių sociologų iš Čikagos. Jie ištyrė ir nustatė, kad moterų, dėvinčių C ir D dydžio liemenėles, IQ yra aukštesnis už mažakrūčių.

7. Krūtinę sudaro 15–20 „skiltelių“ iš liaukinio audinio – visos kartu jos primena vynuogių kekę.

8. Daugybę šimtmečių Japonijoje plokščia krūtinė buvo grožio ir moteriškumo simbolis. Japonės, norėdamos paslėpti iškilumus, tvarstydavosi krūtis.

9. Krūtys šiek tiek padidėja savaitę iki menstruacijų.

10. Polimastija – daugiakrūtystė, kai turima daugiau negu 2 pieno liaukas – retas ir keistas reiškinys. Sklando legendos, kad tris krūtis turėjo antroji Henriko VIII žmona Ana Bolein.

11. Moteris gali pasiekti orgazmą, kai glamonėjamos jos krūtys. Fiziologai įrodė, kad glamonėjant krūtis, galima sukelti gimdos susitraukimus, o pastarieji savo ruožtu gali nuvesti iki orgazmo.

12. Moterų krūtyse nėra raumenų audinio.

13. Pietų slavai tikėjo, kad undinėlės turi tokio dydžio krūtis, jog lengvai gali jas užmesti už nugaros.

Taip pat skaitykite: Įvardyta, kurios įžymybės krūtinė yra tobula

14. XVIII a. karaliaus Liudviko XV laikais atsiradusios šampano taurės forma imitavo karaliaus favoritės markizės de Pompadur krūtų formą. Aleksandras Diuma turėjo dvi taures, kurios buvo nulietos pagal grafienės du Barry krūtų formą.

15. Pagal statistiką, 58 proc. moterų dėvi netinkamo dydžio liemenėles. Taip yra dėl to, nes jos nežino tikslaus savo dydžio ir perka liemenėlę „iš akies“.

16. Net 70 proc. moterų nori pasididinti krūtis arba pakeisti jų formą. Jos mano, kad taip labiau patiks vyrams, tačiau krūtų dydis ir vyrų simpatijos nėra tarpusavyje susijusios.

17. Amerikiečių chirurgai iš Minesotos per metus padaro 600 krūtinės mažinimo operacijų. 97 proc. visų pacienčių mano, kad didelis biustas kenkia jų sveikatai, 78 proc. pacienčių skundžiasi nugaros skausmais, 79 proc. – negali bėgioti, o 77 proc. moterų iš viso negali sportuoti.

18. Didžiausias krūtis pasaulyje – 82x266x193 cm – iš poliesterio dervos išliejo skulptorius Sesar. Liejinys pagamintas pagal kabareto šokėjos „Crazy Horse“ Victorios von Krupp krūtų pavyzdį. Paminklą krūtims galima pamatyti vienoje iš galerijų Santarvės aikštėje Paryžiuje.

19. Hipokratas mažas krūtis turinčioms moterims siūlė daug ir garsiai dainuoti – nuo to esą didėja krūtys. Bet šių laikų ginekologai teigia, kad biusto dydis niekaip nesusijęs su dainavimu. Viskas daug paprasčiau: stotingos dainininkės dažniausiai turi problemų dėl antsvorio, todėl ir jų krūtinės atrodo pilnesnės.

20. Bekrūtės moterys – tai ne mitas. Anot legendų, Amazonės dar vaikystėje atsikratydavo savo dešinės krūtinės. Viena versija teigia, kad jos taip pasilengvindavo šaudymą iš lanko, kita – jos tai darė norėdamos išgąsdinti priešus. 1985 metais jauna ispanė nusipjovė abidvi krūtis tam, kad galėtų dalyvauti koridoje. Ji tai padarė savo noru, o jai padėjo amerikiečių chirurgas.

21. XVIII a., kai iškirptės buvo ypač gilios, spenelių spalvą moterys paryškindavo dažais.

22. Britų mokslininkų grupė ištyrė, kokioje Europos šalyje gyvena didžiausią biustą turinčios moterys. Tyrime dalyvavo 5 tūkst. moterų nuo 30 iki 39 metų. Štai prizininkės (mažėjančia tvarka): Didžoji Britanija, Danija, Belgija, Prancūzija, Nyderlandai, Švedija, Austrija.

Taip pat skaitykite: Moters krūtinė: kokią reikšmę ji turi seksualiniam jos susijaudinimui?

23. Švedijoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo nustatyta, kad moterys, įsidėjusius krūtų implantus, labiau linkusius į savižudybę negu tos, kurios yra patenkintos savo krūtinės forma ir dydžiu.

24. Pirmosios liemenėlės atsirado 1886 metais Anglijoje. Jos vadinosi „įrenginys krūtų formai pagerinti“ ir buvo panašios į didelius arbatos sietelius, sujungtus juosta.

25. Afrikoje ir Indijoje gražiomis laikomos didelės krūtys su dideliais speneliais. O štai Europoje, jeigu tikėtume apklausomis, labiau vertinama krūtinė su mažais speneliais.

26. 2001 metais Italijos kariuomenės vadovybė pareiškė, kad moterys savanorės su pernelyg didele krūtine negali sėkmingai vykdyti užduočių: bėgioti, šokinėti ir pan. Todėl dabar Italijos kariuomenės įstatuose parašyta, jog jeigu moterys su didele krūtine nori tarnauti kariuomenėje, jos turi pasidaryti krūtų mažinimo operaciją.

27. Prieš gimdymą krūtinė vidutiniškai pasunkėja 700 g.

28. Australijos aborigenai moteris su mažomis krūtimis laikė nevisavertėmis. Kad krūtys padidėtų, moterys jas tepdavo riebalais ir raudonąja ochra, o aplink spenelius nupiešdavo apskritimą.

29. 2000-ųjų metų pradžioje vienoje Kinijos provincijoje buvo įvesta nauja taisyklė: moterys, norėjusios dirbti valstybės tarnyboje, privalėjo turėti vienodo dydžio krūtis. Krūtų dydis buvo tikrinamas pokalbio metu, o moterys su asimetrišku biustu nepatekdavo į kitą etapą. 2004 metais viena absolventė su asimetriškomis krūtimis niekaip negalėjo įsidarbinti. Tuomet ji parašė straipsnį apie diskriminaciją dėl krūtų dydžio. Nuo to laiko taisyklė buvo panaikinta.

30. Kai kurios šiaurės tautelės tiki, kad apvaisinimas įvyksta krūtyse, iš kurių vėliau vaisius nusileidžia į gimdą.

31. Anot „Adidas“ bendrovės ekspertų, sporto šakas galima suskirstyti pagal tai, kokį krūvį gauna krūtys. Daugiausia jos apkraunamos bėgant, žaidžiant tenisą, užsiimant kalnų dviračių sportu, jodinėjant, aktyviai užsiimant aerobika. Moteris, intensyviai propaguodama šias sporto šakas, gali jausti skausmą, ypač jeigu jos biustas itin didelis. Todėl sportuojant būtina dėvėti specialią sportinę liemenėlę. Priešingu atveju gali nukarti krūtys. O jeigu moteris nuspręstų užsiimti kultūrizmu, ji turi žinoti, kad gali „prarasti“ savo biustą: ši sporto rūšis ypač sparčiai degina riebalines ląsteles, iš kurių didžioji dalis ir sudaro moteriškass krūtis.

32. Vidutinė šiuolaikinės merginos krūtinės apimtis – 91,4 cm.

33. Norint sužinoti, ar krūtinė vis dar stangri, siūloma atlikti „pieštuko“ testą: tereikia po krūtimis pakišti pieštuką. Jeigu jis nukris ant žemės – krūtinė stangri, o jeigu tvirtai laikosi – deja...

34. Europiečių krūtys yra pusrutulio formos, azijiečių – kūgio, afrikiečių – kriaušės.

35. Moterų krūtys, veikiamos šalčio, kiek sustangėja ir tampa patrauklesnės. Būtent todėl Paryžiaus kabarete „Lido“ yra specialus darbuotojas, kuris patrina šokėjų krūtis ledo gabaliuku, dar prieš joms išeinant į sceną. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai