Būsiu tiesmuka ir atsakysiu tiesiai šviesiai – aš manau, kad tikrai ne. Manau, kad teisinga odos priežiūra vis dar lieka svarbiau už bet kokias šiuolaikines inovacijas. Ir jei kiekviena ar kiekvienas atsisakytume netinkamų odos puoselėjimo įpročių, tikrai be didesnių pastangų ir stebuklingų procedūrų prailgintume odos jaunystę ir grožį.
Deginimasis saulėje
Tai tikriausiai pats blogiausias įprotis, kai kalbame apie odos ir mūsų pačių sveikatą. Tyrimais yra įrodyta, kad apie 80–90% vizualių odos senėjimo procesų yra sukelti saulės spindulių. UV spinduliai lėtina odos atsinaujinimą, gijimą, didina uždegimus, ardo kolageną ir elastiną, skatina odos pigmentaciją ir randėjimą.
Visi šie procesai veikia greitesnį odos senėjimo procesą, neminint tokių šalutinių poveikių, kaip odos ligos bei vėžys. Todėl reiktų ne tik nesideginti, bet ir nuolat saugoti odą nuo saulės spindulių, jei norite ilgiau išsaugoti odos jaunystę, taip pat ir sumažinti riziką susirgti odos vėžiu.
Karštas vanduo
Dar viena svarbi detalė. Praktiškai kas dieną ir net kelis kartus valome veidą prausiklių ar kitų priemonių pagalba. Atkreipkite dėmesį, kokį tam naudojate vandenį. Karštas, kaip ir labai šaltas vanduo, kenkia odai, oda patiria stresą. Todėl geriausia veido odą prausti drungnu vandeniu. Tas pats galioja ir kūno odai – labai karštas dušas nėra jūsų odos draugas.
Šveitikliai su grūdeliais
Aš manau, kad norinčių tinkamai rūpintis savo oda kosmetinėje tokio produkto iš viso neturėtų būti – nei kūnui, nei, tuo labiau, veidui. Šveitikliai su mechaninėmis dalelėmis ne tik efektyviai nenušveičia negyvų ląstelių sluoksnio, bet dar ir daro vieną labai negerą darbą – ardo odos apsauginį barjerą.
Suardytas odos apsauginis barjeras reiškia suardytą drėgmės pusiausvyrą, o tai prastina odos būklę, nes tinkama jos drėgmė yra viena iš sveikos ir gražios odos paslapčių. Tokie šveitikliai turi ir kitų neigiamų pusių – gali mechaniškai pažeisti odą bei pakenkti aknės ir spuogelių kamuojamai odai.
Kaukės iš maisto produktų
Kokia apgaulinga kosmetikos rinka bebūtų, visi į ją patenkantys produktai praeina nemažai testavimų, kad būtų įvertinamas jų saugumas ir užtikrinama, kad nebus sukeltas stiprus neigiamas poveikis odai ar žmogaus sveikatai. Tačiau maisto produktų, kuriuos sugalvojate naudoti namie gaminamai kaukei ar šveitikliui, poveikis odai nėra ištirtas ir tinkamai įvertintas.
Todėl užsiimdami tokia saviveikla namuose, ne tik rizikuojate suerzinti ar sujautrinti odą; labai gali būti, kad maisto produktuose esančios medžiagos lėtina odos atsinaujinimo procesus bei pažeidžia apsauginį barjerą.
Prasta kosmetika
Svarbiausia – švelnios odos priežiūros priemonės be alkoholio, alergenų, dažiklių ir kitų odai ne tokių draugiškų medžiagų. Nors kosmetikos rinka griežtai kontroliuojama, tačiau vis tik leidžiama naudoti medžiagas, kurios nėra naudingos mūsų odai, kurios kartais gali ir sujautrinti bei pakenkti.
Prastos kosmetikos naudojimas taip pat veikia ankstyvesnius senėjimo procesus, todėl renkantis odos priežiūros priemones labai svarbu atsirinkti pačius geriausius ir pagalbą odai teikiančius bei ją saugančius produktus.
Veido mimikos
Apie jas tikriausiai nesusimąstome visai, tačiau veido mimikos taip pat turi nemažą įtaką raukšlių formavimuisi. Nuo šypsenos atsiradusios raukšlelės mus puošia, tačiau ankstyvos raukšlės ant kaktos tikrai neatrodo labai patraukliai ir jas dažniausiai lemia mūsų veido išraiškos.
Rekomenduoju pastebėti save keletą dienų, kad suprastumėte, kad dažnai raukote kaktą, kad dažnai jūsų veidą puošia liūdnos išraiškos, kurios neprideda patrauklumo ir formuoja ankstyvas raukšles. Jei padėsite sau atsikratyti šių įpročių, tikrai pavėlinsite vizualius odos senėjimo procesus.
Indrė Urbanavičienė – seminarų lektorė ir knygos „Protingas grožis: Švytinčios odos biblija“ autorė, Driu Beauty kosmetikos kūrėja.