„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Jautrios odos priežiūra naudojant natūralius aktyvius komponentus

Terminas „Jautri oda“ naudojamas apibūdinti įvairias nemalonias jutimines reakcijas į sąlytį su kosmetinėmis priemonėmis ar dėl aplinkos poveikio. Tai gali pasireikšti įvairiais požymiais, kuriuos galima pastebėti apžiūrint odos paviršių – odos paraudimas, šerpetojimas, ar jutiminėmis, nebūtinai matomomis reakcijomis – deginimo, gėlimo, dilgčiojimo, niežulio jausmas.
Graži mergina
Graži mergina / Vida Press nuotr.

Natūralūs komponentai jautrios odos priežiūroje

Projekto partnerio nuotr./Ieva Kižytė
Projekto partnerio nuotr./Ieva Kižytė

Kosmetikos priemonės, skirtos jautriai odai prižiūrėti, visų pirma turi padėti atkurti natūralų odos apsauginį barjerą. Tai pasiekti galima naudojant odai artimus komponentus, t.y., odoje natūraliai esančias, bet dėl įvairių išorės faktorių prarandamas esmines medžiagas – keramidus, lipidus; arba natūralios kilmės (botaninius ar probiotinius) aktyviuosius komponentus, kurie sustiprina odos imuninę sistemą ar sumažina odos jautrumą išorės faktoriams, taip užkirsdami kelią tolimesniam odos pažeidimui.

Gerosios bakterijos – vienas efektyviausių natūralios kilmės komponetų

Kas yra probiotikai arba gerosios bakterijos? Pasaulio sveikatos organizacija probiotikus apibrėžia kaip „gyvus organizmus, kurių į organizmą patekęs pakankamas kiekis gali suteikti šeimininkui naudą“. Probiotikai patekę į žmogaus organizmą skatina natūralių gerųjų bakterijų augimą žarnyne. Gerosios bakterijos padeda organizmui sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti uždegimines reakcijas, sumažinti kraujo cholesterolio lygį, sumažinti laktozės netoleravimą.

Dėl išskirtinių  imunoreguliuojančių savybių gerųjų bakterijų efektyvumą netruko pastebėti ir dermatologinės kosmetikos kūrejai. Tik šiuo atveju naudojamos ne gyvos bakterijos, o jų lizatas, kuris irgi pasižymi biologiniu aktyvumu. Šios priemonės pasižymi prevenciniu veikimu, subalansuodamos natūralią žmogaus odos mikroflorą. Dažniausiai probiotikai naudojami priemonėse, skirtose aknės pažeistai odai, jautrios ar uždegimo pažeistos odos priežiūrai, priemonėse nuo senėjimo.

Gerųjų bakterijų inovacija pirmojoje Lietuviškoje dermatologinėje kosmetikoje

Projekto partnerio nuotr./„BIOK dermatology“ priemonės
Projekto partnerio nuotr./„BIOK dermatology“ priemonės

„BIOK dermatology“ esmė ‒ atkurti sveiką fiziologinę odos struktūrą naudojant 100% natūralias aktyviąsias sudedamąsias dalis. Priemonėje naudojama Prancūzijoje išrasta inovacija ‒ 100% natūrali aktyvioji sudedamoji dalis BIOTILYS®.

BIOTILYS® išgautas iš probiotikų (dar vadinamų gerosiomis bakterijomis) lactobacillus pentosus.
Pagrindinės šios sudedamosios dalies ypatybės – atkurti apsauginį odos barjerą ir drėgmės balansą.
Tyrimais įrodyta, kad BIOTILYS® efektas yra ilgalaikis, taigi reguliariai naudojant kosmetikos priemones su šia sudedamąja dalimi galima tikėtis itin gerų rezultatų prižiūrint jautrią, sausėti linkusią odą.

Į klausimus atsakė famarmacininkė,  „BIOK laboratorija“ naujų produktų laboratorijos specialistė Ieva Kižytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs