Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kad kvepalų aromatas išliktų kuo ilgiau? 9 faktoriai, kurie tai lemia

Kodėl ryte pasikvėpinus vienais kvepalais, dar ir vakare justi švelnus jų dvelksmas, o kiti aromatai „išgaruoja“, rodos, vos per valandą. Nuo ko priklauso, kaip ilgai mus lydės kvapnus šleifas? Pasirodo, nuo įvairių dalykų ir, laimė, kai kuriems jų galime daryti įtaką.
Moteris kvėpinasi
Moteris kvėpinasi / Vida Press nuotr.

1. Riebi oda geriau išlaiko parfumerijos produktų kvapą nei sausa, tad pastarosios savininkėms tenka dažniau kvepintis. 

2. Turi reikšmės aromato kvapiųjų medžiagų koncentracija.

3. Ilgiau išsaugoti kvapą padeda jo sluoksniavimas, t. y. kvepinimasis aromatu ir jo linijos produktų (dušo gelio, kūno pienelio, kremo) naudojimas. Arba reikėtų rinktis bekvapį kremą, antraip kvapai konkuruos ir vienas kitą slopins. 

123RF nuotr./Mergina vonioje
123RF nuotr.

4. Teigiama, kad kvapas geriau išsilaiko, kai kvepalų papurškiama virš galvos ir tas debesėlis nusileidžia ant plaukų ir drabužių. Tačiau ant odos aromatas išsiskleidžia pilniau – dėl kraujotakos, kūno temperatūros, jau minėtos kūno chemijos.

5. Pasikvėpinti galite ne tik purkšdama kvepalas tiesiai ant savęs. Pamėginkite ir tokius variantus: apipurkškite mėgstamais kvepalais vatos padelį ir įsidėkite į liemenėlę, išskalaukite apatinį trikotažą aromatizuotame vandenyje, papurkškite silpnos koncentracijos kvepalais plaukus prieš juos džiovindama, pakvepinkite šepetį, šukas, drabužių pakabus, įlašinkite aromato į vandenį, kurio pilsite į lygintuvą.

Vida Press nuotr./Kvepalai
Vida Press nuotr.

6. Teisingų kūno vietų kvepinimas padės aromatui geriau pasireikšti. Turime galvoje tas vietas, kur jaučiamas pulsas, t. y. riešus, kulkšnis, kelius, kaklą, vidines alkūnių puses, už ausų. 

Nepulkite keiksnoti neva greitai išgaruojančio aromato – pirmiau paklauskite šalia esančių žmonių, ar tikrai aromatinis rūkelis jūsų nebesiaučia.

7. Metams bėgant uoslės aštrumas palengva mažėja, o tai reiškia, kad kai kam gali atrodyti, jog aromatas, kuriuo pasipurškė, jau išsisklaidė, nors aplinkiniai mano kitaip. Antra vertus, kad taip nutiktų, pasenti nebūtina: tiesiog nosis turi gebėjimą apsiprasti su kvapu ir jau po kelių minučių užuosti mažiau nei tada, kai kvapas tik atsirado. Specialistai pataria: nepulkite keiksnoti neva greitai išgaruojančio aromato – pirmiau paklauskite šalia esančių žmonių, ar tikrai aromatinis rūkelis jūsų nebesiaučia.

Vida Press nuotr./Moteris renkasi kvepalus
Vida Press nuotr.

8. Kvapo patvarumą didina arba mažina metų laikas. Kuo karščiau, tuo greičiau aromatas garuoja ir išsiskleidžia. Šaltesnis oras, atvirkščiai, stabdo kvepalų molekulių judėjimą, jų natos atsiveria lėčiau. Štai kodėl vasarą patariama kvepintis lengvesniais, o žiemą – sodresniais kvapais. 

9. Aukštis irgi trumpina aromato gyvenimą, todėl, jei norite kvepėti kalnuose ar lėktuve, pasirinkite stipresnės koncentracijos aromatą. Tiesa, reikėtų pagalvoti ir apie bendrakeleivius...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai