Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip apsaugoti plaukus ir galvos odą nuo saulės?

Kad ne tik veido bei kūno odą, bet ir plaukus bei skalpą reikia apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių, žino kaip ir visi. Tik ne visi žino, kaip tai padaryti, todėl apsiriboja saulės losjonu kūnui bei veidui. Tai dažna klaida.
Kaitri saulė
Kaitri saulė / Vida Press nuotr.

Plaukai

Galvos plaukus lygiai taip pat reikia saugoti nuo UVA ir UVB spindulių. Plaukai yra tarsi negyvas organizmas, augantis iš mūsų skalpo, todėl jie nenusvyla saulėje, kaip, pavyzdžiui, mūsų nosis ar pečiai. Ir kadangi nejaučiame jokio skausmo ar „nudegimo“, galime pagalvoti, kad plaukams tie spinduliai nekenkia. Tačiau kenkia – prisiminkite, kaip rugsėjo pradžioje atrodo plaukai: išsausėję, išblukę, nušiurusiais galais. Ypač jei daug maudėtės jūroje ar baseine. Saulė ir sūrus arba chloruotas vanduo – nekoks derinys. Nereta moteris per vasarą užaugintas kasas palieka kirpykloje.

Situacija pablogėja, jei jūsų plaukai dažyti, ypač šviesinti. Dažymas atveria plaukų folikulus ir plaukai tampa pažeidžiamesni išorės dirgikliams, tokiems kaip UV spinduliai ar chloras.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ką daryti? Tepti plaukus kremu nuo saulės – ne išeitis, nes plaukai iškart susiriebaluos. Gera išeitis – skrybėlė, kepurė ar galvos skarelė. Tai ne tik apsaugos plaukus, bet ir skalpą bei apskritai galvą nuo perkaitimo.

Jei maudotės, grįžę iš baseino ar nuo jūros, iškart išskalaukite plaukus drugnu vandeniu arba išsiplaukite galvą, kad pašalintumėte druskas / chlorą.

Patariama net ir prieš einant maudytis plaukus praskalauti drungnu vandeniu – šlapi plaukai sugers mažiau chloro.

Chloras yra labai galinga valomoji medžiaga, kuri naikina mikrobus. Įsivaizduokite, kaip ja „džiaugiasi“ saulės pakaitinti plaukai. Patariama net ir prieš einant maudytis plaukus praskalauti drungnu vandeniu – šlapi plaukai sugers mažiau chloro.

Taip pat svarbu labai rūpintis plaukais: ne tik trinkti juos šampūnu, bet ir pamaitinti balzamu, galiukus patepti aliejuku, o kartą per savaitę – plaukų kauke. Drėgmė – tai, ko odai ir plaukams labiausiai reikia vasarą.

Taip pat yra plaukams skirtų priemonių, apsaugančių nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Geras ir paprastas naudoti produktas – purškiamas nenuplaunamas balzamas su SPF.

Turėkite omenyje, kad jei plaukai jau pažeisti, vienintelis būdas turėti juos sveikus yra nukirpti suskilinėjusius galus. Visos kaukės, balzamai ir aliejai yra skirti apsaugoti plaukams, tačiau visiškai atstatyti pažeistų plaukų šios priemonės negali.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Skalpas

Nors skalpą dengia plaukai, tai nereiškia, kad jo visiškai nepasiekia UV spinduliai. Galvos odai reikalinga kasdienė apsauga. Daugiausia žalos gali patirti oda ten, kur perskirtas sklastymas, dėl to nereikėtų kasdien šukuoti plaukų taip pat. Nusvilus skalpą, oda gali pradėti pleiskanoti ir niežtėti.

Ką daryti? Kaip ir minėjome, ilgiau būnant saulėje patariama nešioti galvos apdangalą. Skalpą apsaugoti gali ir įvairesnės šukuosenos: arklio uodegėlės, kuodai ir pan, kurios pridengs galvos odą. O jei sklastymas labai atviras, toje vietoje odą galite patepti apsauginiu saulės kremu. Jei nepritepsite ant plaukų šaknų, plaukai nesusiriebaluos, o oda bus apsaugota.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų