Kaip atgaivinti pažeistus plaukus ir jais rūpintis ištisus metus?

Po atostogų grįžtame kupini jėgų – kelionės, emocijos, nauji įspūdžiai padeda atsigauti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Įdegusi oda ir švytinčios akys išduoda, kad esame pailsėję. Apie odos priežiūrą per atostogas turime daug informacijos – drėkiname, saugome nuo saulės, maitiname. Kita situacija – su plaukais. Atėjus rudeniui jie dažnai ima veltis, išsausėja, lūžinėja ir šiaušiasi.
Plaukų priežiūra
Plaukų priežiūra / Shutterstock nuotr.

Tad kaip po atostogų sezono pasirūpinti plaukais, kad jie atgautų blizgesį ir elastingumą?

Greitoji pagalba pažeistiems plaukams

Pasak „BENU vaistinės“ vaistininkės Jūratės Vaičiūnienės, plaukus dengia plonas lipido sluoksnis, kuris apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. „Jei sūrus jūros ar chloruotas baseino vanduo, sausas oras pažeidžia šį sluoksnį, plaukas netenka drėgmės, tad praranda ir blizgesį bei elastingumą“, – pastebi vaistininkė.

Kai plaukai nuvargsta, reikėtų naudoti mažiau plaukų formavimo priemonių, leisti jiems pailsėti nuo džiovintuvo, tiesinimo ir garbanojimo žnyplių.

Kai plaukai nuvargsta ir jų nebepavyksta suformuoti, daugelis mūsų griebiamės dar daugiau priemonių: putų, plaukų želės ar vaško. Vis dėlto, kai plaukai yra pažeisti, priemonių gausa dar labiau blogina jų būklę ir išvaizdą.

Tad verčiau reikėtų sumažinti plaukų formavimo priemonių naudojimą, leisti plaukams pailsėti nuo džiovintuvo, tiesinimo ir garbanojimo žnyplių. Cheminės priemonės dar labiau apsunkina išsausėjusius plaukus – jie tampa nepaklusnūs, prigludę ar, atvirkščiai, pasišiaušę.

Dar atidesnę priežiūrą užtikrinsite, jei plaukų kondicionierių ar kaukę naudosite atsižvelgdami į plaukų būklę. „Jei plaukai labai nušiurę, kaukę ant jų patartina palaikyti kuo ilgiau. Jos poveikį sustiprinti galima užsimovus dušo kepuraitę ir apsukus galvą rankšluosčiu. Tiesa, svarbu žinoti, kad kaukės nereikia tepti ant šaknų“, – pataria J.Vaičiūnienė.

Fotolia nuotr./Plaukų priežiūra
Fotolia nuotr./Plaukų priežiūra

Gali pranešti apie ligas

Jei plaukai smarkiai slenka, padėti gali ir specialios ampulės, stiprinamieji serumai, taip pat tokie mineralai kaip cinkas ir silicis.

Tiesa, susilpnėję plaukai gali pranešti ir apie organizmo pokyčius, tad tai pastebėjus verta pasitarti su gydytoju ir pavartoti organizmą stiprinančių maisto papildų su A, E, B grupės vitaminais.

Beje, plaukų slinkimas gali būti susijęs ir su stresu, netinkama mityba, endokrininėmis ar autoimuninėmis ligomis, sutrikusia hormonų pusiausvyra.

Vis dėlto net geriausios priemonės vargiai padės, jei galiukai visai nušiuro. Todėl pasibaigus vasarai verta apsilankyti pas kirpėją, kuris nukirps išsišakojusius galiukus ir taip padės pristabdyti jų lūžinėjimą.

Renkantis priemones svarbu žinoti galvos tipą

Renkantis plaukų priežiūros priemones, kaip ir rūpinantis veido oda, svarbu žinoti savo galvos odos tipą ir plauko struktūrą.

„Šampūnas sausiems plaukams netiks tiems, kurių riebi galvos oda, o ploniems plaukams netiks sudėtyje daug aliejų turinčios priemonės, skirtos garbanotiems plaukams: jos tik dar labiau apsunkins ploną plauką.

Be to, renkantis priemones būtina atsižvelgti ir į metų laikus: vasarą reikėtų rinktis švelnesnius šampūnus, nes galvą trenkame dažniau, žiemą – riebesnius, intensyviau drėkinančius“, – pasakoja vaistininkė.

Kartą per savaitę plaukus galima pamaitinti ir natūraliomis priemonėmis – pašildytu kokosų, ricinos ar avokadų aliejumi. Tereikia išplautus plaukus nuo šaknų iki galiukų įtrinti pasirinktu aliejumi, palaikyti bent pusvalandį ir dar kartą išplauti.

Plaukus plauti patariama drungnu vandeniu. Žemesnės temperatūros vanduo tarsi „užantspauduoja“ plauko paviršių, tad vėsesniu vandeniu perskalauti plaukai įgauna daugiau blizgesio, mažiau riebaluojasi galvos oda.

Kepurė, vanduo ir tinkamos šukos

Skaisčiai šviečiant saulei galvą rekomenduojama pridengti skrybėle, kepuraite ar skarele. Taip pat – ir šaltuoju metų laiku: kepurė apsaugo ne tik nuo vėjo ir darganos keliamo peršalimo pavojaus, bet ir padeda plaukams neprarasti drėgmės.

123RF.com nuotr./Laiminga moteris
123RF.com nuotr./Laiminga moteris

Plaukų, kaip ir viso organizmo, drėgmę padeda palaikyti vanduo, todėl norintiems turėti tiek elastingą odą, tiek sveikus, žvilgančius plaukus būtina vartoti pakankamai vandens.

J.Vaičiūnienė pataria nepamiršti, kad plaukai – mūsų kūno dalis, su kuria reikia elgtis švelniai.

„Nešukuokite šlapių ar drėgnų plaukų, tada jie yra ypač pažeidžiami. Nešukuokite jų per stipriai, stenkitės nepešti, o susivėlusius tiesiog pabandykite atpainioti pirštais, kitaip galite juos dar labiau pažeisti. Jei plaukai silpni, pavargę, rinkitės stambesnių dantelių šukas, pradėkite šukuoti nuo galiukų šaknų link“, – patarimus dalija J.Vaičiūnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis