Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip atsikratyti pleiskanų: patarimai ir naminės kaukės

Pleiskanos – tai nuo raginio odos sluoksnio atsiskiriančios ląstelių plokštelės. Šios baltos, pilkos ar gelsvos dalelės ne tik atrodo neestetiškai, bet ir sukelia galvos niežulį, greitina plaukų riebalavimąsi. Pleiskanų atsiranda dėl pagreitėjusio epidermio (viršutinio odos sluoksnio) atsinaujinimo ir padidėjusio riebalinių liaukų aktyvumo.
Pleiskanos
Pleiskanos / Fotolia nuotr.

Tarp pagrindinių priežasčių, kodėl atsiranda pleiskanų, specialistai mini nuolatinį stresą, hormoninius organizmo pokyčius (ypač brendimo ir menopauzės metu), virškinamojo trakto sutrikimus, diabetą, galvos plovimą netinkamais, šarminiais šampūnais.

Ką daryti, norint išvengti pleiskanų?

Karštas oras sausina galvos odą, ir grybelis pradeda sparčiau daugintis.

1. Nelaikykite ilgai rankšluosčio ant galvos. Dauguma moterų po trinkimo apvynioja galvą rankšluosčiu. Jeigu norite išvengti pleiskanų, nelaikykite rankšluosčio ant galvos ilgiau negu 10 min., ypač, jeigu jūsų galvos oda riebi. Šilta ir drėgna aplinka, kuri susidaro po rankšluosčiu, yra palanki terpė veistis mieliagrybiui, kuris dirgina odą ir skatina pleiskanų atsiradimą.

Taip pat skaitykite:Kaip teisingai trinkti plaukus, kad jie būtų purūs ir spindėtų

2. Naudokite kuo mažiau plaukų formavimo priemonių. Geriausia, leiskite plaukams natūraliai išdžiūti. Na, o jeigu negalite išsiversti be plaukų džiovintuvo, bent jau nedžiovinkite plaukų aukšta temperatūra. Karštas oras sausina galvos odą, ir grybelis pradeda sparčiau daugintis.

3. Sveikai maitinkitės. Pleiskanas neretai išprovokuoja neteisinga ir nevisavertė mityba. Stenkitės, kad jūsų racione būtų kuo daugiau vitamino B (jo gausu grūduose, mėsoje, žaliose daržovėse). Teigiamą poveikį plaukams ir galvos odai turi polinesočiosios riebalų rūgštys (omega-3). Jų gausu žuvyje, ypač lašišoje. Stenkitės kuo mažiau vartoti riebaus ir saldaus maisto, taip pat produktų, kuriuose yra mielių. Jeigu jūsų galvos oda sausa, gerkite daug skysčių – ne mažiau kaip 2 l per dieną.

„Scanpix“/ „PantherMedia“ nuotr. /Daili moteris
„Scanpix“/ „PantherMedia“ nuotr. /Daili moteris

4. Stiprinkite imunitetą. Atsiskratykite žalingų įpročių – rūkymo, alkoholio,  venkite stresų, kuo daugiau būkite gryname ore.

5. Naudokite natūralius šampūnus. Geriausia, jei šampūnai (balzamai, kaukės) būtų be SLS (sodium lauryl sulfate), parabenų, sintetinių kvapiklių ir fosfatų. Jeigu ieškote gydomojo šampūno nuo pleiskanų, nedaudokite kelių rūšių vienu metu. Priešingu atveju bus sunku suprasti, kuris šampūnas jums tinka, o kuris – blogina situaciją. Vasarą naudokite plaukų priežiūros priemones su UV filtrais – kaitri saulė ir sausas oras džiovina plaukus, taip pat gali išprovokuoti pleiskanų atsiradimą.

6. Netrinkite galvos kiekvieną dieną. Viena dažniausių galvos odos priežiūros klaidų – per dažnas trinkimas. Jeigu turite pleiskanų, trinkite galvą ne dažniau kaip kas antrą dieną.

Taip pat skaitykite: Nauja kryptis: pasaulyje plinta dvispalvių plaukų dažymo mada

Naminės kaukės nuo pleiskanų

• Kaukė su kiaušinių tryniais, varnalėšų aliejumi ir arnika

2 kiaušinių trynius sumaišykite su 2 valg. š. varnalėšų aliejaus ir 3 valg. š. kalninės arnikos nuoviro. Šiuo mišiniu keletą minučių atsargiai masažuokite galvos odą, po to paskirstykite kaukę palei visą plaukų ilgį, uždėkite polietileninį maišelį ir apvyniokite galvą rankšluosčiu. Laikykite 1 val., vėliau išplaukite galvą  šampūnu.

Vida Press nuotr./Kirpykloje
Vida Press nuotr./Kirpykloje

• Kaukės su svogūnais

1. Sutarkuokite svogūną smulkia trintuve, per marlę išspauskite jo sultis (2 valg. š) ir įtrinkite į plaukų šaknis. Apvyniokite galvą rankšluosčiu ir laikykite 1 val. Jeigu plaukai riebūs, kaukę galima laikyti 2–3 val. Po to kruopščiai išplaukite galvą šampūnu.

2. Sumaišykite 2 valg. š. ricinų aliejaus su 2 valg. š. šviežiai spaustų svogūnų sulčių. Iš pradžių įtrinkite kaukę į plaukų šaknis, o po to paskirstykite palei visą plaukų ilgį. Apvyniokite galvą polietileniniu maišeliu ir rankšluosčiu, palaikykite 30 min. ir kruopščiai išplaukite šampūnu.

Taip pat skaitykite: Kirpėjas Vitoldas Ščiupakovas – apie madingiausias plaukų spalvas, kirpimus bei šukuosenas

3. Smulkia trintuve sutarkuokite svogūną ir pridėkite medaus (4 dalys svogūnų, 1 dalis medaus). Šį mišinį paskirstykite ant plaukų ir palaikykite 30 min. Po to kruopščiai išplaukite šampūnu. Jeigu plaukai stipriai pažeisti, yra trapūs ir lūžinėjantys, į kaukę galite pridėti šiek tiek pašildyto aliejaus (alyvuogių, sojų ar kukurūzų).

4. Sumaišykite 1 valg. š. varnalėšų aliejaus, 1 trintą svogūną, 1 kiaušinio trynį, 1 valg. š. medaus ir 2 valg. š. šampūno. Palaikykite kaukę 2 val. ir išplaukite šampūnu kaip įprasta.

• Kaukė su šaltalankių aliejumi

Sumaišykite šaltalankių aliejų su nedideliu kiekiu šampūno. Šia mase ištepkite plaukus, apvyniokite polietileno plėvele ir rankšluosčiu. Laikykite 2 val., o po to išplaukite plaukus šampūnu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai