Kaip išsirinkti plaukų džiovintuvą?

Plaukų džiovinimo procesas plaukų džiovintuvu yra itin pažįstamas ir dažnas daugeliui. Neretai tenka girdėti apie džiovintuvų karštų oro srovių sukeliamas žalas plaukams, tačiau tai galima sumažinti, žinant kokį plaukų džiovintuvą geriausia įsigyti ir kaip paruošti plaukus, kad džiovintuvas jiems padarytų kuo mažiau žalos.
Plaukų džiovintuvas
Plaukų džiovintuvas / Fotolia nuotr.

Kokią džiovintuvo galią pasirinkti?

Dažniausiai pagrindinis džiovintuvo pasirinkimo kriterijus yra galia. Aukso viduriuku laikomas 1750 W galingumas. Mažesnė galia tinkama šukuosenos formavimui, tačiau sunkiai susitvarkys su storesniais ir garbanotais plaukais. Kokia galia bebūtų, svarbu prisiminti, jog didelis karštis plaukams kenkia ir nerekomenduojama džiovintuvo laikyti nukreipto į vieną vietą per ilgai.

Ploni, trumpi ar pažeisti plaukai. Tokio tipo plaukams džiovintuvo galingumą optimaliausia pasirinkti 1200-1500W. Jei plaukai linkę lūžinėti, yra pažeisti ar trumpi, rekomenduojama kuo daugiau nusausinti ir plaukus džiovinti mažiausiu galingumu.

Tiesūs ir banguoti plaukai. Šių plaukų savininkėms rekomenduojama 1300-1800W džiovintuvo galia. Sveikus plaukus galima džiovinti pasirinkus įvairų galingumą.

Stori ir garbanoti plaukai. Tokių plaukų tipo atstovėms siūloma 1600-2000W galia, nes tik maksimali galia padės plaukus išdžiovinti greičiau.

Kokios technologijos džiovintuvai geriausi?

Galia yra tik viena iš gerumą nusakančių plaukų džiovintuvų savybių. Be jos yra dar trys svarbios funkcijos džiovintuvo pasirinkime, tai – technologija, oro srovė ir temperatūra. Geresniais džiovintuvais yra laikomi plaukų džiovintuvai, kurie turi bent tris oro srovės greičius ir dvi oro temperatūros pasirinkimo galimybes. O apie džiovintuvo technologiją galima spręsti iš kaitinio elemento.

Metaliniai arba plastikiniai kaitinimo elementai. Tokius kaitinimo elementus dažniausiai turi pigūs plaukų džiovintuvai. Šių džiovintuvų veikimo principas paremtas vandens išgarinimu. Plaukai yra kaitinami tol, kol vanduo išgaruoja. Toks koncentruotas karščio kiekis plaukams nėra sveikas.

Keramikinis kaitinimo elementas. Šiuo įmontuotu elementu pasižymi kokybiški įrenginiai. Keramikiniai plaukų džiovintuvai tolygiai paskirsto karštį, todėl tikimybė perkaitinti kurią nors plaukų dalį yra mažesnė. Keramikinis kaitinimo elementas prideda plaukams spindesio, juos apsaugo nuo neigiamo karščio poveikio bei garbanojimosi.

Joninis kaitinimo elementas. Joninis plaukų džiovintuvas panaikina teigiamą plaukų įkrovą ir juos išlygina. Plaukai tampa švelnesni, mažiau elektrinasi bei labiau blizga. Dėl neigiamų jonų veikimo plaukai mažiau pažeidžiami karščio, taip pat dalis vandens molekulių įsigeria į plaukus taip padedant juos drėkinti. Tokie plaukų džiovintuvai nėra pigūs, tačiau jų privalumai daro šią kainą priimtiną ir vertą investicijos.

Turmalinis kaitinimo elementas. Turmalinas priskiriamas prie brangakmenių ir yra puikus jonizatorius. Jis veikia taip pat kaip ir jonų elementų džiovintuvas, bet net iki 70% efektyviau.

Ką daro papildomos džiovintuvo funkcijos?

Antgaliai. Tokie džiovintuvų priedai padeda formuoti šukuosenas, plaukų džiovintuvų antgaliai pakelia plaukus nuo šaknų, puikiai formuoja garbanas.

Nuimamas oro filtras. Dėka jo galima palaikyti aukštą džiovintuvo efektyvumą, tačiau svarbu atminti, jog norint, kad oro filtras atliktų savo funkciją būtina periodiškai jį išvalyti.

Šaltos oro srovės mygtukas. Šis mygtukas tikras privalumas šukuosenos formavimui ir fiksavimui. Įkaitinti plaukai yra labiau lankstūs, tad gali prarasti suteiktą formą gan greitai, o šalto oro srovė tam užkerta kelią, nes ji sutvirtina pabaigtą šukuoseną.

Kaip paruošti plaukus džiovinimui?

  1. Naudokite priemones, apsaugančias nuo karščio. Prieš plaukų džiovinimą, rekomenduojama plaukus apsaugoti nuo karšto oro srovių, naudojant specialias priemones plaukams.
  2. Nedžiovinkite plaukų iš karto po plovimo. Po plaukų trinkimo pirmiausiai plaukus nusausinkite rankšluosčiu ir dar 5-10 min. leiskite jiems džiūti natūraliai.
  3. Šlapius plaukus iššukuokite retomis šukomis. Plaukus šukuokite lėtai ir neskubėdami. Kuo greičiau tai atliksite, tuo stipriau pažeisite plaukus. Kuomet plaukai tinkamai nusausinti rankšluosčiu ir iššukuoti retomis šukomis, galite į rankas imti plaukų džiovintuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis