Verta plačiau paminėti, kad „Pilki sodai“ – tai 1975 metų dokumentika, kuri nesulaukė jokių apdovanojimų savo metu (pvz., Kanuose), tačiau prieš kelerius metus JAV Kongreso bibliotekos ji įtraukta į svarbiausių kultūrinių ir socialinių, reikšmingiausių šalies filmų sąrašą. Kino juosta pasakoja apie dvi nuošalumo ieškančias moteris – mamą ir dukrą tuo pačiu vardu. Veiksmas vyksta jų rūmuose Rytų Hemptone, Niujorko pakraštyje. Kaip teigia kino kritikai, šį filmą verta pažiūrėti. Kaip tik tokiems lietingiems vasaros vakarams.
Vargu ar dizainerio kuriamas moters portretas toks universalus, kad virstų įtakinga masine tendencija, tačiau įkvėpimu jis gali tapti drąsiai. G. Valli resort kolekcijoje naudoja nemažai gėlėtų audinių, tarp neutralių baltų įterpia šiek tiek neoninės šviesos ir, žinoma, neatsisako mėgstamiausios savo spalvos – aitrios raudonos.
giambattistavalli.com nuotr. / G. Valli kolekcijos katalogas |
Italas, baigęs meno studijas, šiuo metu kuria Romoje ir yra vienas iš nedaugelio, kuriam kasmet suteikiama teisė dalyvauti Paryžiaus aukštosios mados savaitėje. Naujausios kolekcijos katalogui jis pasirinko tris modelius, tarp jų yra ir lietuvaitė Agnė Končiūtė, pastaruoju metu sulaukianti nemažai užsakymų iš mados namų bei spaudos leidinių ir sparčiai kylanti mados industrijos liftu. Nuotraukoje apačioje, dešinėje pusėje, Agnė laiko smėlio spalvos pintą krepšį.
giambattistavalli.com nuotr. / G. Valli kolekcijos katalogas |
„Resort kolekcijose niekada nebūna taisyklių“, – teigia Giambattista. Ir iš tiesų. Jose nėra tokių ryškių bruožų kaip vasaros ar žiemos kolekcijose, sezoniškumai susiniveliuoja, o ir pačios kolekcijos būna komerciškesnės, kūriniai dėvimi, nesunkiai pritaikomi, nešokiruojantys. Kokius mados kampus akcentuoja dizaineris? Išbandykite sportiškai bohemišką derinį, medvilninius marškinėlius trumpomis rankovėmis priderinusi prie žemę siekiančio sijono. Susijuoskite galvas skarelėmis, pamėgdžiodamos retro filmų moteris. Nepabijokite ekstravagantiškais raštais marginto lietpalčio. Susikurkite pakilią nuotaiką, pasirinkdamos puošnesnį nei įprasta įvaizdį, pavyzdžiui, nėriniuotą palaidinę ir pieštuko formos sijoną aukštu liemeniu, dekoruotą tiuliu. Tai – dėvima ekstravagancija, lašas kvapą gniaužiančios mados kasdienėje spintoje. Stebinantis, tačiau ribų neperžengiantis stilius.
G. Valli mados filosofija pagrįsta mėgavimusi ir džiaugsmu. Kam gi puoštis, jei tai neteikia džiaugsmo ir nelinksmina? Dizainerio braižas – atskleisti tai, kas netikėta. Jis jungia naujas idėjas ir dairosi žavių, originalių prieskonių. Juk svarbiausia – nebijoti ieškoti ir stebėtis, ką mes, dažnai išaugę iš vaikystės, pamirštame.
Daugiau nuotraukų – galerijoje: