Ir nors rankinėje visada turėti tai, ko bet kada gali prireikti, ir yra patogu, mūsų sveikatai tai daug naudos neatneša. Kasdien nešiodamos pernelyg sunkią rankinę rizikuojate gerokai persitempti ar netgi pažeisti savo raumenis, praneša shefinds.com.
Tad kiek gi turėtų sverti moters rankinė? Į šį klausimą portalui atsakė gydytoja chiropraktikė Evelyn Haworth.
Ant vieno peties nešiojama rankinė
Anot Evelyn Haworth, maksimalus ant vieno peties nešiojamos rankinės svoris neturėtų viršyti 10 proc. jūsų bendro kūno svorio. Tad, tarkime, jei sveriate apie 60 kg, rankinė neturėtų būti sunkesnė kaip 6 kilogramai.
„Būtų idealu, jei rankinė svertų ir mažiau, tokiu atveju savo kūno neapkrausite dideliu svoriu. O jei vis tik svorio sumažinti nepavyksta, pasistenkite pirkti rankinę su kuo platesnėmis rankenomis – tokiu atveju svoris pasiskirstys tolygiau. Ir neįpraskite jos nešioti tik ant vieno peties“, – pataria specialistė.
Kuprinė
Kadangi nešiojama ant nugaros, kuprinė gali sverti ir daugiau nei rankinė, bet jos svoris, anot E. Haworth, neturėtų viršyti 20 proc. jūsų bendro kūno svorio.
„Įsitikinkite, kad kuprinės apačia yra ties jūsų juosmeniu ir būtų dar geriau, jei ji būtu su diržu – tokiu atveju kuprinės svoris tolygiai pasiskirstys po visą nugarą“, – sako E. Haworth.
Didelis krepšys
Didesniam „turtui“ ar pirkiniams pritaikyti krepšiai, puikai tinkantys ir išsiruošus į paplūdimį, taip pat neturėtų būti per sunkūs. Gydytoja E. Haworth rekomenduoja neprisikrauti į juos daugiau kaip 4,5 kg.
„Pasistenkite sunkių krepšių nekelti tiesiai nuo žemės nepritūpę, mat taip galite pasitempti nugarą. Grįžusi iš parduotuvės visuomet pirkinius dėkite ant lentynėlės ar stalo, kad nereikėtų lankstytis ir varginti nugaros“, – pataria gydytoja.
Delninukė
Kadangi ją visą vakarą teks nešiotis rankoje, pasistenkite, kad jos svoris neviršytų 2 kg. Ir jei delninukė su dirželiu, jokiu būdu jos nesūpuokite, nes taip galite pažeisti savo rankos, riešo ar netgi nugaros raumenis.