Gintaras – iškilmingas aksesuaras
Mitologizuotas gintaro susiformavimo principas ir kerinti išvaizda byloja apie jo gamtiškumą, žemiškumą. Nuo kitų aksesuarų ir papuošalų savo paslaptingumu ypač besiskiriantis gintaras vienas populiariausių šiaurės kraštų, Baltijos šalių mineralų. Skirtingos konsistencijos, spalvos, tono, formos, papuošti inkliuzais – gintaro variacijų priklausomai nuo jo susidarymo būdo apstu.
Dažniausiai sodriai gelsvų bei oranžinių tonų palete pasižymintis gintaras plačiai naudojamas ir juvelyrikoje. Vėriniai, auskarai, apyrankės ar pakabukai, retkarčiais netgi žiedai gali būti pagaminti iš šio mineralo. Tiesa, nors pasirinkimo spektras platus, visgi gintarą dėvėti šiandien ryžtasi reta mados mylėtoja.
Pagrindinė to priežastis – gintaras retai vaizduojamas mados fotografijoje. Kartu su tuo iškyla susiformuoto gintaro derinimo pavyzdžio galvoje nebuvimas bei baimė interpretuoti, eksperimentuoti ir klysti.
Visgi tokį požiūrį nesunkiai galima pakeisti. Gintaras – labai dekoratyvus papuošalas, turintis dar ir gydomųjų savybių. Mūsų baltiškasis gintaras pasižymi sodrumu, dažnai rafinuotomis formomis. Galite puoštis gintaru, pavyzdžiui, jo pakabuku vakarienių metu, priėmimuose – tai subtilus, bet kartu iškilmingas aksesuaras, priduodantis įvaizdžiui išskirtinumo aspektą.