Kodėl oda ilgainiui pradeda stipriai sausėti ir ko nedaryti, kad pavyktų to išvengti, pataria tinklalapis huffingtonpost.com.
Nesiprauskite po itin karštu vandeniu
Rytais išlipus iš šiltų patalų ir juntant, kaip nuo šalčio net šiaušiasi oda, taip ir norisi palįsti po karštu dušu ir kaip reikiant sušilti, na, o vakare karštas dušas juk puikiai atpalaiduoja...
Vis dėlto, jei apie tai pasikalbėtumėte su dermatologu, jis karštą vandenį patartų pataupyti indų plovimui, o patiems praustis tik po šiltu (o ne karštu) dušu.
„Karštas vanduo odai kenkia dėl dviejų priežasčių: visų pirma jis pašalina natūralius ant odos paviršiaus esančius aliejus, antra – suaktyvina kraujo cirkuliaciją po oda ir dėl to ji parausta. Galiausiai išsausėjusią odą pradeda niežėti, o kasantis ji dar labiau sudirginama“, – pataria JAV dirbanti dermatologė Cynthia Bailey.
Taip pat skaitykite: Alyvuogių aliejaus kaukės įvairiam odos tipui
Nesiprauskite pernelyg ilgai
Ilgas procedūrų po dušu maratonas neretai atima nemažai laiko, tad šildydamiesi po šilta dušo srove praleidžiame 20 ar netgi 30 minučių. Vis dėlto dermatologai vieningai tvirtina, kad duše praleisti daugiau nei 10 minučių tikrai nederėtų. Optimalus laikas turėtų būti 5–10 minučių.
Nenaudokite muilo su dirbtiniais kvėpikliais
Įvairiuose kvapniuose ar netgi antibakteriniuose muiluose gali būti pernelyg daug kenksmingų medžiagų, dar labiau sausinančių odą. Taigi, jei oda linkusi sausėti ir ją dažnai niežti, verčiau naudoti skystus prausiklius, kuriuose muilo visiškai nebūtų, mat jis tik paaštrins odos sausumo problemą.
Prieš įsigydami prausiklį, peržiūrėkite jo sudėtį ir įsitikinkite, kad jame nėra įvairių parabenų, dirbtinių kvėpiklių, sintetinių dažiklių, formaldehido ar natrio laurilo sulfato.
Po dušo sudrėkinkite odą
Dermatologai tikina, kad jei oda labai sausa, ją drėkinamuoju kremu derėtų išsitepti praėjus ne ilgiau nei trims minutėms po dušo. Vos nusiprausę švelniai rankšluosčiu nusausinkite kūną, tuomet švelniais masažuojamaisiais judesiais išsitepkite drėkinamuoju kremu.
Dažnai keiskite prausimosi kempinę
Prausimuisi naudojamose kempinėse itin greitai gali atsirasti įvairių bakterijų ar netgi pelėsio, tad jas keisti būtina kuo dažniau. Dermatologai rekomenduoja kempines keisti bent kas mėnesį ir kiekvieną kartą jas panaudojus išnešti iš vonios kambario ir palikti sausesnėje patalpoje joms gerai išdžiūti.
Taip pat skaitykite: 5 ženklai, kad jūsų odai trūksta drėgmės
Netrinkite plaukų kasdien
Kiek kartų per savaitę trenkatės galvą? Kasdien, o galbūt kas antrą dieną? Pasak plaukų priežiūros specialistų, net ir tiek yra per daug, mat kuo plaukus trinksite dažniau, tuo labiau jie ir riebaluosis. Jei jūsų plaukai yra itin ploni, pasistenkite juos trinkti ne daugiau kaip tris kartus per savaitę.