Patarimais, kaip kasdien prižiūrėti veido odą ir kokių priemonių gali prireikti pasibaigus vasarai, dalijasi kosmetologė Dovilė Girdvainytė.
Pas kosmetologą – ne ieškoti problemų, o pasitarti
Į kosmetologą kreiptis reikia ne tuomet, kai turite problemų, o anksčiau – tam, kad žinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą ir kokios priemonės jums tinkamiausios.
Įprasta manyti, jog kosmetologų kabinetuose lankosi moterys, kurios turi nusiskundimų savo oda. O didelių problemų neturinčios moterys odos būkle dažnai susirūpina sulaukusios trisdešimties. Kosmetologė D.Girdvainytė pastebi, jog toks stereotipinis požiūris nėra teisingas: „Dažna moteris galvoja, jog jei oda nėra problemiška, nereikalauja specifinės priežiūros, tai ir jos priežiūrai nereikia skirti laiko, o juo labiau pasikonsultuoti su kosmetologu. Vis dėlto jos klysta, kadangi į kosmetologą kreiptis reikia ne tuomet, kai turite problemų, o anksčiau – tam, kad žinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą ir kokios priemonės jums tinkamiausios.“
Pasak D.Girdvainytės, apie veido priežiūrą reikia pradėti galvoti jau nuo 16–18 metų, žinoma, atsižvelgiant į individualius poreikius. „Labai žaviuosi, kai moterys pas kosmetologę atsiveda savo dukras – ir visai ne tam, kad ieškotų odos problemų, o tam, kad išmokytų merginas tinkamai prižiūrėti odą“, – pasakoja kosmetologė.
Būtina kasdienė priežiūra
Kaip teigia pašnekovė, odos problemų galima išvengti tik tada, kai įprasime ja rūpintis reguliariai: „Taip, kaip mes kasdien prausiamės, valomės dantis, taip turėtume valyti ir odą. Pagrindinis akcentas kasdienėje veido priežiūroje – odos valymas.“ Specialistė pabrėžia, jog veido vien vandeniu nuplauti tikrai neužtenka – būtina naudoti prausimo priemonę.
Pagalvokite, kiek įvairių nešvarumų patenka ant jūsų veido per dieną
„Tai viena iš pagrindinių odos priežiūros taisyklių, kurios paisyti turėtų tiek moteris, visai nenaudojanti dekoratyvinės kosmetikos, tiek ta, kuri mėgsta padailinti ir pabrėžti savo veido bruožus. Ir žinoma, vyrai neturėtų būti išimtis, pagalvokite, kiek įvairių nešvarumų patenka ant jūsų veido per dieną“, – aiškina D. Girdvainytė.
Kosmetologė pataria prausiklį rinktis pagal savo odos tipą ir problemas: „Kosmetika, visų pirma, yra „skonio reikalas“, pagal tai renkamės ir kremus, ir valymo priemones. Daugeliui moterų labai svarbios smulkmenos, tokios kaip kvapas, tekstūra (gelis, pienelis), net ir pakuotė. Tik nepatarčiau rinktis valymo priemonių du viename ar trys viename. Renkantis atkreipkite dėmesį į prausimo priemonės sudėtį ir aktyvius ingredientus.“
Po vasaros – ypatingas dėmesys drėkinimui
Veido ir kūno priežiūros specialistė pirmiausia, rekomenduoja vasarą odą saugoti nuo saulės. Nusprendus pasilepinti saulės voniomis, derėtų naudoti įvairius apsauginius kremus, tačiau reiktų nepamiršti kremų gerai nuplauti, kadangi jie yra komedogeniniai ir užkemša poras – odą švariausiai nuplaus gelinės tekstūros prausikliai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo skiriasi cheminiai ir mineraliniai kremai nuo saulės?
„Odą ypač reikia drėkinti po saulės vonių, ir ne tik veido, bet ir viso kūno. Renkantis drėkinimo priemones, nepriklausomai nuo metų laiko, siūlyčiau laikytis šios taisyklės – intensyvesnes priemones, atsižvelgiant į odos tipą ir problemą (oda riebi, sausa ar pigmentuota) – naudojame vakare. Ryte geriau rinktis lengvesnes tekstūros priemones, kurios neapkrauna odos – tada jausitės komfortiškai“, – patarimais dalijasi D. Girdvainytė.
Odos būklė priklauso ir nuo gyvenimo būdo
Paskutinį rugsėjo savaitgalį savo patirtimi su moterimis specialioje savaitgalio stovykloje besidalinsianti kosmetologė teigia, jog net ir įsidėmėjus kelias pagrindines kasdienės veido priežiūros taisykles, reikia įvertinti ir savo gyvenimo būdą.
„Oda yra vienas iš didžiausių žmogaus organų ir galvoti, kad tik kosmetika padės išspręsti visas problemas – labai naivu. Tam, kaip atrodo jūsų oda, turi reikšmės ir gyvenimo būdas, vanduo ir mityba. Siūlau paeksperimentuoti – pabandykite kurį laiką valgyti kuo sveikiau, gerti daugiau vandens ir net neabejoju, jog jūsų oda tai įvertins“, – sako D. Girdvainytė.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 žalingų įpročių, kurie sendina ir kenkia odai