Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kova su celiulitu: efektyviausios naminės priemonės ir mitybos patarimai

Celiulitas, dažnai vadinamas „apelsino žievele“, atsiranda dėl blogos kraujo mikrocirkuliacijos raumeniniame audinyje, kas lemia didelį pabrinkimą aplink riebalines ląsteles, taip apsunkinant normalų jų funkcionavimą.
Ką kiekviena moteris turi žinoti apie celiulitą?
Ką kiekviena moteris turi žinoti apie celiulitą? / Fotolia nuotr.

Naminių priemonių receptai

Klaidinga manyti, kad celiulitas susijęs su antsvoriu arba, kad jis atsiranda tik gimdžiusioms moterims. „Apelsino žievelė“ gali atsirasti tiek lieknoms merginoms, tiek dar negimdžiusioms moterims. Celiulitą gali išprovokuoti daugelis priežasčių: hormonų disbalansas, įgimtas polinkis, netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas, nepakankamas skysčių vartojimas, rūkymas ir netgi stresas.

1. Medus

Viena efektyviausių kovos su celiulitu priemonė. Galima naudoti bet kokios rūšies medų, svarbiausia, kad jis būtų natūralus.

Ant probleminių kūno vietų užtepkite ploną sluoksnį medaus ir lengvais delno judesiais spauskite odą, paskui atitraukite delną. Nedarykite staigių judesių ir neplekšnokite odos. Priešingu atveju procedūra gali būti būti skausminga arba gali sutrūkinėti kapiliariai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Viskas apie celiulitą: dietos, mankšta, patarimai

Jūsų delnų judesiai turi sudaryti tarsi vakuumo efektą. Procedūrą tęskite (dažniausiai tai trunka 10–15 min.), kol medus jūsų delnuose taps pilkšvos spalvos – tai reikš, kad medus padarė savo darbą bei pašalino iš organizmo šlakus ir riebalus. Po procedūros medaus likučius nuplaukite šiltu vandeniu.

2. Jūros druska

Šią procedūrą rekomenduojama atlikti bent kartą per savaitę.

Į vonią pripilkite šilto vandens. Vanduo neturi būti labai karštas, o malonus kūnui – apie 37 °C. Ištirpinkite vonioje 500 g jūros druskos ir pagulėkite joje 15 min.

3. Molis

Natūralus molis grąžina odai švelnumą ir stangrumą bei pašalina toksinus.

  • Į šiltą vonią įberkite 500 g baltojo arba žydrojo molio miltelių ir pagulėkite joje 15 min. Po procedūros nusiprauskite po dušu.
  • 500 g molio miltelių ištirpinkite mineraliniame vandenyje. Turi gautis į grietinę panaši konsistencija. Gautą masę tepkite ant probleminių kūno vietų, apvyniokite maistine plėvele ir 30 min. pagulėkite po antklode. Po procedūros nusiprauskite po dušu. Norint maksimalaus efekto, šią procedūrą rekomenduojama atlikti kas antrą dieną bent 10 kartų.

4. Kava

Bene klasikinė, plačiai žinoma priemonė nuo celiulito, kuri suteikia odai švelnumo ir glotnumo.

  • Užplikykite kavos ir leiskite pastovėti. Kavą iišgerkite, o likusius tirščius įtrinkite į problemines kūno vietas apie 20 min.
  • 5 valg. š. kavos tirščių sumaišykite su 3 valg. š. alyvuogių aliejaus. Šia mase masažuokite problemines kūno vietas 5–7 min., o po to nuplaukite šiltu vandeniu.

5. Obuolių actas

Sumaišykite obuolių actą ir vandenį (proporcijos 1:1). Į gautą mišinį galima įlašinti kelis lašus eterinio citrinų arba apelsinų aliejaus. Gautą mišinį tepkite ant probleminių kūno vietų, apvyniokite maistine plėvele ir 30–40 min. darykite sau įprastus darbus. Po procedūros nusiprauskite po dušu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Obuolių actas – vaistas nuo visų ligų?

6. Bulvės

Bulves nuskuskite ir supjaustykite griežinėliais. Juos dėkite ant probleminių kūno vietų, apvyniokite maistine plėvele ir palikite 30 min. Procedūrą kartokite kaip įmanoma dažniau.

7. Žalioji arbata

Žaliosios arbatos lapeliuose gausu aktyvių medžiagų, kurios turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir odos grožiui.

Užplikykite puodelį stiprios žaliosios arbatos, įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus (apelsinų ar levandų). Gautą masę užtepkite ant probleminių kūno vietų, apvyniokite maistine plėvele ir palaikykite 20 min.

Mitybos patarimai, padėsiantys efektyviau kovoti su celiulitu

Ribokite arba visai turėtumėte atsisakyti:

  • Greitojo maisto. Jame itin daug riebalų, kurių perteklius skatina vystytis celiulitą.
  • Rūkytos mėsos ir žuvies. Šiose produktuose itin daug druskos, kuri sulaiko vandenį organizme.
  • Perdirbtų produktų. Jų gamybos metu pasišalina dauguma organizmui naudingų vitaminų ir mineralų, o „atsiranda“ konservantų, dažiklių ir skonio stipriklių, kurie nesuteikia odai nei grožio, nei sveikatos.
  • Gazuotų gėrimų. Juose itin daug cukraus.
  • Kavos ir juodos arbatos. Jeigu be šių gėrimų negalite, tai juodąją arbata kartais pakeiskite žaliąja. O kavą gerkite tik labai geros kokybės ir jokiais būdais ne tirpiąją.
  • Meskite rūkyti. Nikotinas sutrikdo deguonies patekimą į ląsteles.

Į racioną įtraukite daugiau:

  • Rudųjų ryžių ir duonos su sėlenomis. Juose daug ląstelienos, kuri gerina žarnyno veiklą ir šalina toksinus.
  • Ankštinių kultūrų. Juose daug baltymų, kurie reikalingi mūsų ląstelėms ir raumenims.
  • Uogų. Jos šalina iš organizmo vandens perteklių ir toksinus. Be to, uogose daug vitamino C.
  • Riebios jūrų žuvies. Joje gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių omega–3, kurios saugo nuo riebalų kaupimosi ir greičiau juos skaido. Be to, riebios jūrų žuvys užtikrina tinkamą ląstelių regeneraciją.
  • Apelsinų, citrinų, kivių. Juose daug vitamino C, kuris stiprina jungiamųjų audinių gijas ir sudaro palankias sąlygas riebalams deginti.
  • Gerkite daugiau paprasto vandens. Grynas vanduo drėkina organizmą iš vidaus, bei šalina iš organizmo druskos perteklių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų