Šiuolaikiniai dizaineriai renkasi (arba/ir seka gatvės mados tendencijas) turtingą ekscesą – raštus, spalvas, dekorą, faktūras, ornamentus ir derina viską kartu. Derinys iš skirtingų raštų visada atrodys ekstravagantiškai ir efektingai – gatvės stilistai tai žino.
Ar yra taisyklių, kaip derinti skirtingus raštus? Sakyčiau, užgesinkite šviesą ir derinkite! Na, gerai, yra: 9 – ne taisyklės, o variantai, kaip skoningai sudėlioti raštus (minimalistės, užsidenkite akis).
9 derinimo būdai
1. Klasikinius smulkaus kalibro raštus – dryžius, taškučius, langelius, natūralios spalvos leopardo raštą – traktuokite kaip neutralius ir drąsiai derinkite tarpusavyje ir su kitais raštais.
2. Išvenkite „skudurinės Onutės“ efekto rinkdamasi to paties stiliaus ir panašios spalvinės gamos raštus.
3. Išsirinkite vieną dominuojantį raštą. Dominuojantis gali būti kontrastingų spalvų, derinamas su ramesnėmis spalvomis ar skirtingais dydžiais.
4. Derinkite skirtingo dydžio skirtingus raštus. Dryžius – su dideliais taškais ar gėlėmis, mažas gėlytes – su stambiais geometriniais raštais ir pan.
5. Pabandykite derinti skirtingo dydžio ir/ar skirtingų spalvų panašius arba net vienodus raštus. Pavyzdžiui: vyriško kaklaraiščio raštai, stilizuoti augaliniai motyvai, taškai, langai ar dryžiai. Dydžio proporcija – labai svarbu.
6. Tegu bent du raštai būna tos pačios spalvos.
7. Lengvumui ir pusiausvyrai suteikti naudokite vieną lygios spalvos drabužį ar aksesuarą.
8. Derinkite spalvotus raštus su neutraliais arba achromatiniais (juodos, pilkos ir baltos gamos) raštais.
9. Nėriniai, perforacija, kutai, stambus velvetas – t. y. faktūros taip pat laikomos raštais. Pamėginkite derinti 2D raštus (piešinys ant audinio) su 3D raštais (faktūros).
DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus.