Projekto „Mes tikim – tu gali!“ tikslas – padėti dalyviams išmintingai, be streso ir organizmo alinimo atsikratyti antsvorio. Pirmąsias dešimt dienų Dovilė vartos vien tik labai mažo kaloringumo „Nutriless“ produktus, vėliau laikysis mitybos specialisto sudaryto 11 dienų mitybos plano, pagal kurį palaipsniui bus didinamas per dieną suvartojamų kalorijų kiekis.
Lieknės komfortiškai
Prieš startą su Dovile apsilankome dietologijos klinikoje „Dietos sistema“. Pasak gydytojos dietologės doc. Editos Gavelienės, projekto „Mes tikim – tu gali!“ tikslas – parodyti, kad lieknėjimas gali turėti ir komforto. „Dažnai žmonės atidėlioja šį procesą – nuo pirmadienio, nuo atostogų, po atostogų, – sako doc. E. Gavelienė. – Todėl, kad dažnai sprendimas lieknėti būna susijęs su buvusiomis patirtimis, lydimomis nelabai malonių pojūčių koreguojant svorį“.
Gydytojos dietologės paklausta, kodėl dalyvauja šiame projekte, Dovilė kaip tik ir prisipažįsta seniai galvojusi, kad reikia susitvarkyti savo kūno linijas. „Planavau pradėti nuo pirmadienio, tik niekaip negalėjau apsispręsti kurio, – juokiasi moteris. – Vis pritrūkdavo motyvacijos, atsirasdavo svarbesnių dalykų ir pasiteisinimų. Supratau, kad jeigu darysiu tai viešai, nebus kur trauktis“.
70,6 kg sverianti Dovilė norėtų atgauti prieš trejus metus po gimdymo turėtą svorį: 64-65 kilogramus. „Visą gyvenimą turėjau viršsvorio, niekada svorio nebuvo per mažai ar tiek, kiek reikia, – pasakoja ji. – Daugiausia esu svėrusi apie 75 kilogramus“.
Atsikratyti papildomų kilogramų antroji projekto dalyvė bandė ne vieną kartą. „Tiesiog bandydavau derinti maistą, – pasakoja Dovilė. – Iš rimtesnių dietinių projektų bandžiau grikių dietą su kefyru. Buvo skanu, bet šeštą dieną iškuopus namus supratau, jog nusipelniau skaniai pavakarieniauti sutvarkytuose namuose…“
Draugystė su sportu – privaloma
Antrosios projekto dalyvės kūno sudėties matavimas parodė, kad riebalinio audinio yra 29 proc. ir beveik siekia asmeninės Dovilės normos viršutinę ribą. Riebalinio audinio išsidėstymas kūne yra tolygus, nėra vidinio suriebėjimo. Tuo tarpu raumenų kiekis viršija normos ribą. Dovilę ypač pradžiugino rezultatas, kad jos metabolinis amžius yra 4 metais mažesnis nei tikrasis.
Įdomus pastebėjimas: dešinės Dovilės kojos raumenų masė yra 200 g didesnė negu kairės. Todėl sporto treneris turėtų atkreipti dėmesį ir akcentuoti fizinį krūvį kairei kojai, kad ateityje saugotų moters stuburą.
Doc. E. Gavelienės teigimu, sportas būtinai turės būti Dovilės gyvenime, kad būtų palaikomas kūno tonusas. Jos nuomone, dabartinis nepasitenkinimas savo kūnu Dovilei kyla ne dėl riebalinio audinio pertekliaus, o dėl tonuso nebuvimo. Iki šiol projekto dalyvė nebuvo didelė sporto gerbėja, tad asmeninio trenerio tikslas bus ne tik nustatyti silpnąsias ir stipriąsias jos vietas, bet ir per tris savaites motyvuoti, kad treniruotės Dovilės lauktų, o ne galvotų, kaip nuo jos išsisukti.
Organizmui trūksta vandens
Dar vienas kūno sudėties matavimo metu užfiksuotas niuansas – Dovilės kūnas kaupia vandenį, o tai liudija apie skysčių trūkumą. „Aš save laikau išgeriančia pakankamai vandens – mažiausiai pusantro litro per dieną“, – prieštarauja ji. Tačiau, anot gydytojos dietologės, pagal Dovilės ūgį tai ir yra minimumas, gerti jai rekomenduojama truputį daugiau.
„Visi metaboliniai procesai vyksta skystoje terpėje, todėl jei negauname pakankamai skysčių iš išorės, kūnas stengiasi vandenį taupyti ir ląstelių viduje jo padaugėja, – aiškina doc. E. Gavelienė. -Vėliau tai gali atsiliepti ir inkstų būklei, širdies veiklai“.
Į projekto dalyvės klausimą, ar gali būti vandens per daug, gydytoja atsako juokaudama: „Nepaskęsite. Bet viršyti dviejų litrų nėra reikalo. Kitas reikalas – sportas. Jeigu treniruotės metu išprakaituojate, pusę litro jos metu turėtumėte išgerti papildomai“. Vandenį galima gerti bet kuriuo metu – valgant, prieš ar po valgio. Svarbu išgurkšnoti apie 2 litrus per dieną.
Anot gydytojos dietologės, „Nutriless“ produktai Dovilei suteiks visų maistinių medžiagų. Tačiau ji akcentuoja, kad jokiais būdais negalima praleisti nė vieno valgymo per dieną. „Nesvarbu, kad jaučiatės soti ar atrodo, jog tuo metu nenorite valgyti, – perspėja doc. E. Gavelienė. – Tai, kas jums skirta, turite suvalgyti. Ne tik turite ugdytis alkio ir sotumo jausmus, bet ir formuoti maitinimosi režimą, kad atsirastų noras organizuotis valgymą numatytu laiku“.
Projekto partneriai: