„Mada – tai ne plunksnos ir blizgučiai. Mada yra tuomet, kai sijonas dailiai gula, kai kelnės vizualiai prailgina kojas. Kai moteris paima į rankas naują rankinę ir pajaučia, kad jos gyvenimas pasikeitė. Kai ji nusiperka naujus batelius už pinigus, atidėtus juodai dienai, o juoda diena jos gyvenime taip ir neišaušta. Ir visame tame pirmuoju smuiku griežia suknelė – pats geriausias psichoanalitikas ir antidepresantas“, – teigia Evelina Chromčenko, buvusi rusiškojo L'Officiel redaktorė.
Taigi, kuo ta suknelė tokia ypatinga?
- E. Chromčenko teigia, jog moters ir suknelės santykiuose galime įžvelgti tam tikrus kovos etapus, ypač pačios moters su savimi. Kodėl daugumai moterų šis apdaras sukelia tokį pasipriešinimą? Visų pirma todėl, kad išskiria iš minios. Štai verslo moteris labai dažnai rengiasi taip, kaip vyrai, o kai pažymima, kad ji visgi moteris – ši pasimeta. „Tai didžiulė klaida, kadangi suknelėje slypi mūsų galia. Kai tik tai suprasime – laimėsime“, – rašo E. Chromčenko.
Asmeninio albumo nuotr./Evelina Chromčenko
- Dienos metu biuro divoms (ir ne tik!) labiausiai tinka suknelė-futliaras, t. y. tokia, kuri paryškina figūros linkius, o jos ilgis baigiasi ties keliais. Svarbu, kad rankovės būtų maždaug trijų ketvirčių, o jeigu suknelė berankovė, šiukštu nenešiokite jos kaip sarafano su baltais marškinėliais ar palaidine po apačia. Tai labai neseksualu ir kur kas labiau primena pasenusį mokytojos įvaizdį. Tinka įsisegti kelias sages, tik įvertinkite savo krūtinės dydį.
- Kuo vėliau prasideda renginys į kurį jus pakvietė, tuo ilgesni suknelės palankai. Tarkime, Black Tie aprangos kodas skelbia, kad turite rinktis atitinkamą apdarą. Anksčiau moterims buvo primygtinai peršamos elegantiškos žemę siekiančios suknios, tačiau šiandien ne tokiame formaliame renginyje leidžiama pasirodyti su kelius siekiančia kokteiline suknele. Šia sąvoka apibūdinamos iš kokybiško audinio pasiūtos, gana kuklios, tačiau elegantiškos suknelės. Tipiškas pavyzdys – legenda tapusi maža juoda suknelė. Na, o White Tie – tai jau ilgas ir puošnus apdaras, traukiantis akį. Pageidautini ir briliantai ar kiti prabangūs papuošalai.
- Jeigu kalbėtume apie kokteilines sukneles, tai reikia atsižvelgti, kur jos vilkimos, kad nepersistengtumėte. Klasikinė juoda maža suknelė puikiai tiks verslo vakarienėje, teatre ar klasikinės muzikos koncerte. Jeigu einate į šiuolaikinio meno parodą ar kitą laisvesnio pobūdžio renginį, tuomet galite pasipuošti stambiu koljė ar vėriniu. Kuo reginys mažiau formalus, tuo suknelės atviresnės, moteriškesnės, gilesnėmis iškirptėmis. o štai itin sodrios ir ryškios spalvos suknia netgi nereikalauja papildomų aksesuarų.
- Juoda maža suknelė – tai visagalė išgelbėtoja bet kokioje situacijoje, o šių būna pačių įvairiausių: tinkančios kasdienai, šventinės ir itin prabangios, tad turėti bent kelias iš šių variacijų tiesiog būtina. Be to, teisinga maža suknelė – pati maloniausia dieta ir pati madingiausia, kadangi be korseto suteikia atitinkamas moteriškas formas, tačiau jeigu tos formos jau labai putlios, gal verta pasinaudoti figūrą formuojančiais apatiniais. Į tai atsižvelgdamos žinokite, kada paslėpti kelius, o kada paryškinti savo iškirptę.
- Ilgis. „Manęs dažnai klausia, koks ilgis tinkamiausias. Štai Coco Chanel visuomet sakė, kad keliai pati negražiausia moters kūno vieta. Tačiau yra išimčių. Taigi, idealus ilgis yra toks, kuris atskleidžia gražiausias jūsų kojų vietas, o ką reikia – paslepia“, – sako E Chromčenko.
- Kas galima, o kas ne? E. Chromčenko pabrėžia, kad jeigu jums daugiau nei 16, niekuomet nenešiokite lėliško tipo suknelių, t. y. trumpučių, parauktų, apkarstytų blizgučiais, plonytės medžiagos ir pan. Tokios vengtinos dienos metu, kadangi paryškina visus trūkumus, ir juokingai atrodo, kai jas dėvi suaugusi moteris. Pati mados ekspertė sako, kad niekada nedėvėtų tokių, kurių siluetas primena maišą, leopardinių ir kitų gyvūnų raštų, pagražintų blizgančiais plastmasiniais akmenukais ir t. t.