Žinoma, šiomis žiniomis bei patarimais galėtų pasidalinti vyresniosios, mamos ar seserys. Bet kai esi paauglė, tikrai ne visada nori klausytis kitų, ypač vyresniųjų, patarimų.
Bet neapsistokime ties paauglėmis – yra tikrai nemažai moterų, kurios net nepagalvoja, kad makiažas atrodytų daug gražiau, jei būtų padarytas ant skaisčios išpuoselėtos odos. Todėl šįkart mano užduotis – padėti tinkamai paruošti tą baltą odos „lapą“, ant kurio gula tiek daug dekoratyvinės kosmetikos priemonių.
Pirmiausiai – apie pačią dekoratyvinę kosmetiką. Yra daug mitų ir klaidingos informacijos apie šias priemones. Dažnai dekoratyvinės kosmetikos priemonės laikomos odos priešais dėl sudėtyje esančių pigmentų, dažiklių ir kitų mineralų. Tačiau pagrindinė prastos kosmetikos problema dažniausiai yra ne pastarosios medžiagos, o tos, kurios padeda palaikyti produktų konsistenciją, užpildyti odos nelygumus ir slėpti trūkumus bei greitai spręsti odos tipo problemas.
Jūs išsirenkate makiažo pagrindą, tačiau teigiamas efektas po kelių dienų kažkur išnyksta, ir odą pradeda dar labiau berti. Kodėl taip nutinka?
Pateiksiu pavyzdį, gal bus lengviau suprasti, ką noriu pasakyti. Tarkime, jūsų riebi oda ir jums reikalinga priemonė, kuri ją sausintų ir mažintų vizualiai matomą „riebios odos efektą“. Jūs išsirenkate makiažo pagrindą, BB, CC kremą ar kažkokį kitą tam skirtą produktą, kurio poveikis kaip tik toks ir turėtų būti. Tačiau teigiamas efektas po kelių dienų kažkur išnyksta, ir odą pradeda dar labiau berti, išsiskiria dar daugiau sebumo (riebalo).
Kodėl taip nutinka? Pirmiausiai todėl, kad prieš pirkdamos priemonę nepasigilinote į sudėtį ir neišsinagrinėjote sudėtinių dalių. Reklaminė žinutė, kuri skleidžiama siūlant produktą, tikrai neatskleidžia produkto sudėties ir ypač sudėtinių dalių, kurių dėka pasiekiamas tas neriebios odos efektas.
Tarkime, odos riebumui reguliuoti sudėtyje yra nemažas kiekis alkoholio – tai reiškia, kad produktas greičiausiai bus lengvas, greitai susigers, tačiau šalia šių teigiamų savybių yra ir kitas labai nemalonus šios medžiagos poveikis – alkoholis kelia uždegimines reakcijas, skatina aknės bakterijų dauginimąsi, sutrikdo sebumo gamybą – visas šias papildomas „naudas“ jūs ir gaunate ilgiau panaudoję tokią priemonę.
Tokių pavyzdžių galėčiau pateikti tikrai nemažai, tik sunku būtų juos sutalpinti į vieną straipsnį. Todėl esminis dalykas, ką turite suprasti apie dekoratyvinę kosmetiką, – jos sudėtį turite skaityti lygiai taip pat kaip ir odos priežiūros priemonių, ieškokite sudėtyje tų pačių erzinančių medžiagų, kurios dedamos ir į jūsų veido kremus, venkite kvapnių makiažo priemonių.
Taip pat kasdien tikrai nebūtinas tobulas makiažas, nors bazinių medžiagų ir pigmentų dalelės yra per didelės, kad įsiskverbtų į jūsų odą, tačiau didelis jų kiekis gali neleisti odai kvėpuoti, o tai irgi gali būti spuogelių ar sujautrintos odos priežastimi.
Visur turėtų būti saikas, tuo labiau, kad natūralios odos efektas tampa vis labiau madingas, o jam išgauti tikrai nereikia daug dekoratyvinės kosmetikos, pirmiausiai reikia sveikos, švarios ir švytinčios odos.
Taigi, greitai perbėgsiu per pagrindines odos priežiūros taisykles, kurios padės odai įgauti sveiką išvaizdą ir švytėjimą. Išvardinsiu visus svarbiausius dalykus, kuriais vadovaujuosi ir pati, o jūs juos galite pasikoreguoti pagal jūsų gyvenimo būdą ir įsitikinimus, tačiau kartais net ir nedideli pokyčiai gali lemti tikrai netikėtą rezultatą. Patarimai skirti ir jaunoms merginoms, tik jų oda daugelį procesų sugeba atlikti daug geriau nei brandžių moterų, tai joms ir priežiūros reikia tikrai gerokai mažiau.
Odos valymas – ryte ir vakare kaip maldelę, naudokite švelnias valomąsias priemones. Vakare valymas aktyvesnis, ryte gali būti minimalus. Šis etapas ypač svarbus paaugliškai odai.
Tinkamas drėkinimas ir odos aprūpinimas – viena arba kelios geros drėkinamosios priemonės pagal odos tipą ir poreikius. Mergaitėms šios priemonės turėtų būti kaip įmanoma minimalesnės sudėties, be kvapų ir aktyvių medžiagų.
Kasdienė apsauga nuo saulės – tai reiktų daryti tiek vasarą, tiek žiemą, tik priemonės galėtų būtų visiškai skirtingos. Žiemai galbūt užteks sausos pudros su aukštu SPF arba BB ar CC kremo su apsauga, galima naudoti ir makiažo pagrindą su SPF. Vasarą vien dekoratyvinių priemonių tikrai neužteks, reiktų susirasti gerą veido kremą ar emulsiją. Užduotis sunki, bet įveikiama.
Jaunos merginos galėtų dienai naudoti tik vieną apsauginį kremą, kad per daug neapkrautų odos, o nakčiai – lengvas drėkinantis, raminantis pakankamai paprastos sudėties kremukas.
Odos šveitiklis. Sakyčiau, svarbiausias produktas, kai kalbame apie spindinčią ir skaisčią odą. Geru šveitikliu ne tik pašalinsite papilkėjusį negyvų ląstelių sluoksnį, bet ir spręsite odos problemas – porų kimšimąsi, spuogelius, nuolatinį šerpetojimą, drėgmės atstatymą, sebumo išsiskyrimą, poodinius darinius ir pan.
Mano rekomendacija naudoti rūgštinius šveitiklius namuose 2–3 kartus per savaitę, jokiais būdais nenaudokite šveitiklių su grūdeliais. Paauglėms, jei oda neproblemiška, užtektų šveisti odą 1 kartą per savaitę, o gal net ir rečiau.
Jokiais būdais nenaudokite šveitiklių su grūdeliais.
Mityba. Nekalbėsiu apie vandenį, papildus, gyvenimo būdą, miegą ir kitus dalykus, kurie veikia odos būklę. Paminėsiu tik mitybą, kuri, sakyčiau, daro pačią didžiausią įtaką mūsų odos savijautai. Greitas maistas, cukrus, rafinuoti angliavandeniai ir nevisavertė mityba gali būti pagrindinis odos problemų šaltinis. Nuolatinė prasta mityba veiks odą ir ilgalaikėje perspektyvoje – nereikėtų pasikliauti vien gerais genais, jų stebuklingas poveikis kažkada išgaruos, o tada jau liksite su įpročių nuvarginta, nebe tokia jau ir gražia veido oda.
Šįkart glaustai surašyti nepavyko, nors pasidalinau tikrai tik nedidele dalimi minčių ir patarimų. Bet visgi svarbiausia – tai jūsų jau turimos žinios ir noras sužinoti dar daugiau bei siekti geriausių rezultatų. Linkiu niekada nesustoti, domėtis ir ieškoti pačių geriausių sprendimų savo odai.