„Max Mara“ kolekcija toms, kurios dievina laisvę, sėkmę ir intrigą

Kadaise „Max Mara“ mados namai parašė aprangos kodą, kuris buvo skirtas moteriai, nusprendusiai nelaukti ir nestovėti vietoje. Vadinamoji galios apranga (angliškai vadinama power dressing) buvo tarsi raktai į geriausią viešbučio kambarį, leidimas įeiti į svarbiausią pasitarimų kabinetą. Visa to kaina buvo reikalavimas prisitaikyti prie egzistuojančios kultūros – gryniausios formos konformizmas. Saviraiška ar stilius nebuvo dirbančios moters prioritetas, nes tokiu būti ir negalėjo.
„Max Mara“ kolekcijos modeliai
„Max Mara“ kolekcijos modeliai / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Tuo pat metu, dvidešimt ar trisdešimt aukštų žemiau, šešėliuose paskendusiuose požemių klubuose pro akis bėgo visai kitas gyvenimas: šviesose spindinčios kniedės, juostos ir grandinės rodė absoliutų korporatyvinio idealo atmetimą. Stebėtojų iš šalies nebuvo – visi pasirinko savo barikadų pusę.

Praėjo daugiau nei keturi dešimtmečiai ir beveik viskas pasikeitė: barikados nugriautos, idėjinės ribos išblukusios. Dabar „Max Mara“ moteris sėkmę kuria pati pagal savo sąlygas. Ir aprangą renkasi tokią, kokia būtent jai simbolizuoja laisvę ir sėkmę. Jos „su manimi geriau nežaisti“ sakantis paltas bei griežtai atrodančios odinės petnešos, laisvai kabančios ant liemens, yra vieša deklaracija, kad mūsų herojė jaučiasi tvirta ir ambicinga.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Max Mara“ kolekcijos modelis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Max Mara“ kolekcijos modelis

„Max Mara“ reiškia, kad klasika neturi būti konservatyvi, ypač tada, kai ją papildo šiek tiek intriguojantis ir paslaptingas požiūris, truputį gotiškas charakteris ir nemaža dozė moteriško seksualumo.

Viskam nubrėžtos naujos ribos – prie kūno prigludę, tarsi pagal figūrą pasiūti triko, masyvios draperijos, leopardo dėmės ir subtiliai languotas Prince-de-Galles raštas, kutai ir pynimai, masyvūs keliautojo ir elegantiški dygsniuoto audinio paltai, nuosaiki kupranugario vilnos spalva bei radikali rožinė. „Max Mara“ kalba tokia dialektika, kurios energijai sunku atsispirti. Ypač, kai dėmesio centre atsiduria pankų karalienės Siouxsie ir Sinead, įžengiančios į naktinio miesto kabareto sceną.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Max Mara“ kolekcijos modelis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Max Mara“ kolekcijos modelis

„Max Mara“ nakties atlikėjos avi piktai atrodančius aukštakulnius, įsimyli katės formos akinius ir it divos išdidžiai nešiojasi savo mėgstamiausią rankinę. Marškinėlius puošia koncerto stiliaus grafiniai elementai, kuriuos šiems mados namams sukūrė legendinis menininkas François Berthoud’as.

Prabanga – tai tingus žodis, kurį šiandien naudojame bet kam, stokojančiam praktinio pritaikymo. Todėl „Max Mara“ išgrynina aiškesnę žodžio reikšmę, nes drabužiai turi vieną pagrindinę funkciją – įkvėpti ir suteikti galios.

Ir tai visiškai nepakito nuo laikų, kai „Max Mara“ pradėjo žengti koja kojon su dirbančia moterimi. 2018-iesiems „Max Mara“ žada naują elegantišką idėją, kuri iš dalies atiduoda pagarbą susitikimų kabinetui, bet tikrai nepamiršta ir nakties pankių bei ekrano sirenų žavesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis