Net 100 kilogramų sveriantis meno kūrinys atkartoja A. Kišonaitės anksčiau nutapytą paveikslą „Stiklo pūtimas“ – jame pavaizduotos lūpos, vamzdeliu pučiančios į stiklą. Pažvelgus į originalų vitražą iš arčiau, matyti, kaip tiksliai ir kruopščiai, pasitelkiant pereinančių spalvų gamą bei skirtingas formas, buvo atrinkti ir suklijuoti mažyčiai buteliukai.
Prie šio kūrinio dirbau išties ilgai, taip jį nuglosčiau, kad tapo man labai brangus.
„Prie šio kūrinio dirbau išties ilgai, taip jį nuglosčiau, kad tapo man labai brangus“, - pripažino dailininkė. Lako buteliukai šiam projektui buvo pradėti rinkti prieš metus, bendradarbiaujant su kompanija „Avon“. Iš viso per pusę metų surinkta apie 5000 panaudotų nagų lako buteliukų. „Panaudoti nagų lako buteliukai nėra perdirbami, todėl sugalvojau, jog iš jų galima sukurti meno kūrinį“, - apie originalaus vitražo idėjos gimimą pasakojo menininkė. Klijuodama buteliukus ir kurdama šį projektą menininkė užtruko net pusmetį.
Nuėmusi nuo nagų lako buteliukų etiketes, išrūšiavusi juos pagal spalvas, A. Kišonaitė pasitelkė į pagalbą mokinių komandą ir ši jai padėjo išpilstyti iš buteliukų nagų lako likučius. Taip gimė nauja tapybos rūšis – nagų laku tapyti paveikslai. Trys didžiuliai šia technika sukurti darbai puošia A. Kišonaitės studijos sienas.
„Kurį laiką buvau išsinuomavusi patalpas ir dirbau Užupio meno inkubatoriuje, pamenu, kaip vienas inkubatoriaus įkūrėjų, pažvelgęs į mano kūrinį įžvelgė gilią prasmę. Pasak jo, moterys lakuojasi nagus, tikisi atkreipti į save dėmesį, trokšta geresnio darbo, vyrų dėmesio. Taigi, tai lyg minčių mandala. Aš pati apie tokius dalykus nesusimąstau, į tai žiūriu labiau kaip menininkė, vaizdo žmogus. Man įdomesnis pats vaizdas, kaip daiktas atrodo, o ne ką jis nori pasakyti“, - teigė kūrėja.
Išskirtinė dailininkės meno instaliacija dalyvauja šią savaitę vykstančioje Dizaino savaitėje, o šį ketvirtadienį, gegužės 7-ąją, ją bus galima pamatyti sostinės Pilies gatvėje esančioje kavinėje „Coffee Inn“.