Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Motumo“ dizainerė Eglė Stačkūnaitė: „Lino drabužiams reikia subręsti“

Jei mėgstate liną ir laisvus šiuolaikiško silueto rūbus, greičiausiai išvydę gatvėje žalią lino kombinezoną vilkinčią Eglę Stačkūnaitę, panorėsite sužinoti, iš kur šis rūbas. Atsakymas paprastas – lininis kombinezonas yra prekės ženklo „Motumo“ kūrinys, o po šiuo vardu slepiasi pati dizainerė Eglė ir jos verslo bei gyvenimo partneris Tomas Kavaliauskas.
„Motumo“ dizainerė Eglė Stačkūnaitė
„Motumo“ dizainerė Eglė Stačkūnaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Temos: 1 Linas (augalas)

Antruosius metus skaičiuojantis prekės ženklas „Motumo“ jau sulaukė dėmesio ir pagyrų net tik iš lietuvių, bet ir iš lino gerbėjų Skandinavijos, Vakarų Europos bei Azijos šalyse, tokiose kaip Pietų Korėja. Girti „Motumo“ tikrai yra už ką – drabužiai išsiskiria savo stilistika, spalvomis, siluetais.

Kaip teigia Eglė Stačkūnaitė, jos kuriami rūbai nėra nei pernelyg romantiški, nei dvelkiantys etno stiliumi. „Motumo“ rūbai skirti šiuolaikiškai miesto moteriai, vertinančiai natūralumą, subtilų dizainą. Tokia moteris dažnai skuba, tad jai svarbu ne tik gražiai atrodyti, bet ir jaustis patogiai, nesuvaržytai. Tokiam gyvenimo būdui linas idealiai tinka. Kurdama naują modelį pirmiausia galvoju, ką norėčiau dėvėti pati, mano draugės, apie rūbo funkcionalumą, pritaikomumą,“ – dėsto Eglė. 

Vida Press nuotr./Eglė Stačkūnaitė, Tomas Kavaliauskas
Viganto Ovadnevo nuotr./Eglė Stačkūnaitė ir Tomas Kavaliauskas

Ką reiškia kiek paslaptingai skambantis žodis „Motumo“? Pasak Eglės, nieko konkretaus – ji ir Tomas ilgai dėliojo skiemenis, ieškojo įdomaus naujadaro, kuris savo skambesiu sietųsi su tuo, ką jie dar tik ruošėsi kurti. Taip atsirado „Motumo“ – šiek tiek archajiškai skambantis žodis, kuriame galima išgirsti, pavyzdžiui, kad ir lietuviškąjį „motulė“… 

Kuria ilgaamžius rūbus, kurie gražiai sensta

Noriu, kad mano rūbai būtų dėvimi ilgai, juk linas ilgaamžis audinys, jis gražiai dėvisi, sensta, tame yra daug žavesio. 

Jauna dizainerė iki šiol sukūrė keliasdešimt drabužių modelių – nuo kelnių ir tunikų iki suknelių bei kombinezonų, visi modeliai iki šiol sėkmingai tebesiuvami, nes Eglė netiki, kad kokybiškas rūbas jau po sezono pasensta. „Noriu, kad mano rūbai būtų dėvimi ilgai, juk linas ilgaamžis audinys, jis gražiai dėvisi, sensta, tame yra daug žavesio,“, – teigia ji. 

„Motumo“ modelis
„Motumo“ modelis

Eglės pažintis su linu – puikia, tačiau kartais nelengvai suvaldoma medžiaga – prasidėjo seniai. Pradžioje tai tebuvo mėlynai žydintis augalas, kurį augino jos tėvai, o Eglė dar net negalėjo pagalvoti, kad su linu sies savo tolimesnį kelią. Kita vertus, jauna moteris pripažįsta, jog pažvelgusi atgal mato, kad prie „Motumo“ ėjo gana nuosekliai per visus septynerius savo studijų metus. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?