Naminiai odos šveitikliai ir naudingi grožio patarimai

Jei neturite galimybės kaskart apsilankyti grožio salone, pasidarykite SPA namuose ir kelis kartus per savaitę palepinkite odą.
Odos priežiūra žiemą
Odos priežiūra žiemą / 123rf.com nuotr.

Naminiai šveitikliai

Veido odai

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr./Moteris

Kad odos ląstelės greičiau atsinaujintų, svarbu reguliariai ją nušveisti. Jei oda riebi, žiemą šią procedūrą atlikite kartą ar du per savaitę, sausą odą nuvalykite kas dvi savaites. Nepersistenkite, kad nepažeistumėte riebalinio sluoksnio, kuris apsaugo nuo šalčio.

Sutrinkite kivį, įpilkite žiupsnį kavos tirščių ir mase švelniai sukamaisiais judesiais pamasažuokite veido odą. Paskui nuplaukite drungnu vandeniu.

Veiksmingą šveitiklį galite pasigaminti iš medaus, rupios druskos ir avižinių dribsnių.

Kulnams ir alkūnėms

Fotolia nuotr./Dailios pėdos
Fotolia nuotr./Dailios pėdos

Alkūnėms ir užkulniams šveisti puikiai tiks šveitiklis, paruoštas iš šaukšto grietinės, šaukšto rupios druskos ir kelių šaukštų kavos tirščių.

10–15 minučių pagulėkite vonioje. Išlipusi šiuo šveitikliu pašalinkite suragėjusią odą ir palįskite po dušu. Nepamirškite odos patepti maitinamuoju ar drėkinamuoju kremu.

Išsausėjusioms rankoms ir kulnams

„Fotolia“ nuotr./Rankos
„Fotolia“ nuotr./Rankos
  • Sausoms ir suskeldėjusioms rankoms (taip pat ir kulnams) puikiai tinka sėmenų aliejus. Užtepkite jo ant šių kūno vietų ir palaikykite pusvalandį. Kad geriau įsiskverbtų į odą, užsimaukite polietilenines pirštines, o pėdas įkiškite į maišelius ir užsimaukite šiltas kojines. Šią procedūrą patartina atlikti vakare prieš miegą.
  • Žiemą išsausėjusią alkūnių, užkulnių odą puikiai drėkina medus, sumaišytas su alyvuogių aliejumi ir keliais lašais citrinos sulčių. Ištepkite košele pažeistas odas ir po 10–15 minučių nuvalykite servetėle.

Naudingi grožio patarimai

  • Gamindama namines grožio priemones laikykitės švaros. Visi indeliai turi būti kruopščiai išplauti karštu vandeniu ar dezinfekuoti 70 proc. alkoholiu ir gerai išdžiovinti.
  • Namines priemones geriausiai laikyti porcelianiniuose arba stikliniuose indeliuose.
  • Naudojamus medinius šaukštelius ar menteles 3–4 minutes palaikykite verdančiame vandenyje.
  • Be konservantų paruoštas kaukes, kremus, tonikus galima naudoti vos 2–3 dienas, nes juose greitai dauginasi bakterijos.
  • Tik rūgštūs tonikai, aliejai odai ar vėsinančios grožio priemonės galioja šiek tiek ilgiau – maždaug 7–10 dienų. Tik jas būtinai laikykite šaldytuve.
  • Iš indelio kaukę ar kremą imkite vienkartiniu, švariu šaukšteliu arba mentele. Negalima kabinti pirštu, nes pateks įvairių nešvarumų ir produktas greičiau suges.
  • Paėmę reikiamą kiekį kremo, indelį kuo skubiau sandariai uždarykite.
  • Namines kaukes geriausiai sunaudoti iškart.
  • Prieš gamindama kaukes ar kitas priemones įsitikinkite, ar nesate alergiška naudojamiems ingredientams. Alergizuoti gali ir natūralūs produktai (vaisių ar daržovių košelės, medus, vaistažolių ekstraktai, eteriniai aliejai ir kt.).
  • Nelaikykite kosmetikos priemonių šiltose patalpose, ypač vonioje. Joms tinkamiausia vieta – šaldytuvas.

Daugiau naminių kaukių receptų ieškokite 2-ajame „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (2 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (2 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai