Šiemet kai kas turėtų pasikeisti, nes mada pamėgo rankų darbą. Mezgama viskas, ką tik galima numegzti: pirštinės, autkojai, paltai, kostiumai, jau nekalbant apie kardiganus ar puloverius. Be to, mezginiams galioja tos pačios tendencijos, kaip ir kitam garderobui. Jie gali būti vintažinio stiliaus, orientuoti į Renesansą ar Viktorijos epochą, siuvinėti blizgučiais ir karoliais, perforuoti kniedėmis, puošti kailio detalėmis.
Gigantomanija. Megztinius lyderius galima nustatyti pagal dydį: madingiausias tas, kuris didžiausias. Sezono aktualija – erdvūs, ilgi, su nutįsusiomis rankovėmis. Paprastai tokie atstoja suknelę, bet šį rudenį juos geriau vilkėti būtent kaip megztinius – su kelnėmis ar sijonais.
Banalieji. Panašiais megztukais dažnai prekiauja savamokslės auksarankės, kurios nežino sezono tendencijų, bet turi kantrybės knebinėtis su keliais siūlais ir mėgsta etnografinius raštus. Dizainerių darbai modernesni, bet ir jie apsidraudžia, kad megztukas neatrodytų per daug plebėjiškai: jam į porą parenka stilingus batus ar sijoną.
Aranas. Paprastai pynėmis dekoruoti megztukai asocijuojasi su Kalėdomis, slidinėjimu ir kitais žiemos sportais. Bet tokius aranus vilkėjo dar Marilyn Monroe, ir nėra lengva modernizuoti mintinai žinomos klasikos. Todėl šitie megztukai ypač noriai siuvinėjami biseriu ir perliukais, puošiami šilko juostelėmis ir virvelėmis, dar kažkuo, – kol iš sportinio drabužio virsta klubiniu ar net vakariniu.
Golfai. Vėl madingi aukštakakliai megztiniai (nors pas mus jie turbūt niekad nedingsta). Dalis jų – įprasti trikotažo golfai, kurie šį sezoną vilkimi po vasarinėmis suknutėmis, sarafanais, švarkais. Kita dalis – storesnės vilnos megztukai. Jie būna didesni, ilgesni, įdomesnio silueto, kartais – raštuoti ar kitaip puošti. Žodžiu, teisėtai pretenduoja į viršutinį rūbą.
Menas. Tokie megztiniai visada turi savo pirkėją, todėl jie nėra karšta sezono naujiena. Bet ignoruoti jų irgi nereikia. Piešinukas ar juodas kvadratas ant pilvo – žinutė pasauliui, kartais daug iškalbesnė už šiemet madingus logus. Na o tai, su kuo tą megztinį derini, irgi daug pasako apie žmogų. Bent jau galima nuspėti, ar jis turi stiliaus ir humoro jausmą.
Kostiumai. Komentuoti lyg ir nėra ką: arba perkate kostiumą, arba pati jį mezgate. Antruoju atveju visai vertėtų patyrinėti fotografijas – bent jau tam, kad dingtų nuostata, jog už megztą kostiumėlį blogiau tik negučiška megzta beretė. Stilių kuria detalės: tereikia kažkokio besidraikančio, tarsi nuplėšto fragmento, metalo siūlo, užtrauktuko ar skeltuko, kad klasikinis drabužis taptų modernus, prarastų bobiškumą.
Detalės. Nieko nėra bjauriau už mezgimą penkiais virbalais, bet čia to neišvengsi. Mada užsižaidė su vasara, vis dar siūlo daugybę berankovių palaidinių ir suknelių, tad reikia ilgų pirštinių ar kažko panašaus. Be to, svarbus ne tik praktinis momentas: pernai buvo madingos kailio movos, o dabar jas pakeitė megzti antrankoviai. Tiesa, jie dažniausiai mūvimi tikrai ne dėl šilumos.
Šalikai. Šiaip jau dabar labai madinga pakaklėje ryšėti kaspiną. Bet šaltis – ne brolis, tą supranta net dizaineriai. Todėl žiemai jie primezgė kalnus šalikų, pačių įvairiausių. Pastaruosius vienija nebent tai, kad visi nori būti įvertinti: vienas už švelnų moherį, kitas – už spalvų spektrą, trečias už tai, kad tobulai tinka prie ansamblio, ketvirtas – už tai, kad neaišku, kas ten vyniojasi aplink kaklą – visas megztinis ar tik šalikas.