Nors mada kinta kasmet, visgi pačios ryškiausios praeities moterys amžiams tapo grožio ir stiliaus ikonomis. Kiekviena jų, atskleisdama skirtingus vintažo veidus, padovanojo mums neįkainojamas stiliaus pamokas, patikrintas griežčiausio kritiko – laiko.
Brigitte Bardot
Visų pirma ši seksuali prancūzė išdrįso viešai dėvėti dviejų dalių maudymuką, o vėliau, tapusi visuotiniu sekso simboliu, išpopuliarino ir vadinamąją Bardot iškirptę – palaidinę, atidengiančią abu pečius. Susižavėjusios moterys pradėjo kopijuoti net ir katinišką jos žvilgsnį. Įkypos B. Bardot akys, paryškintos plačiu juodu akių pieštuku, – neatsiejama vintažinio stiliaus makiažo dalis, beje, populiari iki šių dienų.
Jacqueline Kennedy Onassis
Ji niekada nebuvo tik prezidento žmona. Visada pasitempusi ir nepriekaištingai atrodanti pirmoji šalies dama tapo stiliaus ir elegancijos simboliu septintojo dešimtmečio Amerikoje.
Jos pamėgtos ilgos aptemptos pirštinės ir trijų eilių perlų vėriniai įkvėpė moteris atsitraukti nuo buities ir ieškoti subtilios elegancijos. Nenuostabu, kad Jacqueline Kennedy išpopuliarintas trijų ketvirčių rankoves ir žemą cilindro formos kepuraitę itin pamėgo ne tik Anglijos karalienė, bet ir kiekviena, puošnų vintažinį stilių vertinanti moteris.
Audrey Hepburn
Charizmatiškoji aktorė ir humanistė žavėjo moteris žaismingumu ir nepriekaištingomis manieromis. Tokia buvo ir jos apranga – žavi ir kartu solidi. Audrey Hepburn stiliaus detalės – vienspalvės A formos suknelės, apvalios, pakietintos apykaklės, mažyčiai šalikėliai, aukštas dailus plaukų kuodas, na, ir, žinoma, tankūs ir platūs antakiai.
Audrey stilių kūrė aukštosios mados korifėjus Hubertas de Givenchy, jų partnerystė atskleidė dar vieną savitą vintažo veidą – santūrų ir dailų, bet kartu gyvą ir valiūkišką.