Ką rinktis ir ko vengti vasarą?
Nors saulės spinduliai odai suteikia patrauklų įdegį, bet nenaudojant apsaugos nuo žalingų UV spindulių pagreitėja odos senėjimo procesai, gali atsirasti raukšlelių, didėja rizika atsirasti vėžinėms ląstelėms. Todėl būtina tepti apsauginį kremą su SPF. Gydytoja, natūralios kosmetikos „Manilla“ įkūrėja Rūta Merkytė-Elekšienė pranešime žiniasklaidai įspėja, kad vasarą reikia atsargiai naudoti priemones su rūgštimis.
„Naudojant priemones su glikolio, pieno, vynuogių (AHA rūgštimis) ar salicilo (BHA rūgštimis), papildomai dieną būtinai naudokite stiprias apsaugines priemones su SPF filtru. AHA ir BHA rūgštys padidina fotojautrumą, nes jos eksfolijuoja odą, skatina naujų odos ląstelių gamybą, dėl to jaunos ląstelės neturi taip gerai išvystyto apsauginio odos mechanizmo nuo UV spindulių poveikio. Norint išvengti pigmentinių dėmelių atsiradimo, vasarą rūgštines priemones patariama naudoti vakarais“, – sako R.Merkytė-Elekšienė.
Norint išvengti pigmentinių dėmelių atsiradimo, vasarą rūgštines priemones patariama naudoti vakarais.
Mitai apie saulės ir kosmetikos reakcijas
„Dažnai klaidingai prie tokių stipriųjų rūgščių priskiriame ir hialurono rūgštį, kuri nėra tikroji rūgštis. Tai angliavandenių grupės medžiaga, kuri dėl savo panašios į rūgštį struktūros istoriškai pavadinta „rūgštimi“. Ji nesukelia odos pigmentacijos, kai yra veikiama UV spinduliais, todėl yra saugi naudoti ir dieną. Jos raminančios, drėkinančios ir antioksidacinės savybės puikiai tinka visiems odos tipams, net ir odai, kuriai būdinga rožinė ar egzema.
Taip pat mitais apipintas ir vitaminas C. Naujausi moksliniai tyrimai teigia, kad vitaminas C netgi apsaugo nuo saulės, ir jį naudojant SPF apsauga nėra būtina, tačiau rekomenduojama, nes gaunant UV spindulių šis vitaminas greitai skyla ir neatlieka savo funkcijos iki galo. Taigi tikrai nereikėtų šio ingrediento bijoti dienos metu“, – pataria gydytoja.
Svarbiausias žingsnis – odos valymas
Gydytoja pastebi, kad nuolatinė ir taisyklinga odos priežiūros rutina yra būtina – kasdien ryte ir vakare reikia prausti, tonizuoti ir drėkinti odą. Vasarą, kai daugiau prakaituojame, odą reikėtų prausti dar dažniau. Be prausiklio ryte ir vakare, papildomai dieną vandeniu nuplauti ant odos susikaupusias dulkes, prakaitą. Tai padės išvengti spuogelių ir porų užsikimšimo.
„Vasarą reikalingas daug aktyvesnis odos valymas, todėl būtinai naudokite ir šveitiklį. Šveitiklis sulygina odą, nuvalo negyvų ląstelių odos sluoksnį, o tai gerokai pagerina vėliau tepamų kremų ir serumų įsisavinimą. Tai padės visiems odos tipams: riebiai ir mišriai odai vasarą šveitiklį rekomenduojama naudoti du kartus per savaitę, o sausai ar jautriai odai užteks ir vieno karto.
Panašiai ir tonikas, kuris atlieka katalizatoriaus funkciją. Sureguliuodamas odos pH jis padeda odai nurimti ir greičiau įsisavinti vėliau tepamų priemonių sudėtyse esančias naudingąsias medžiagas. Tonikas taip pat sutraukia, mažina odos poras, kurios vasarą dėl gausesnio prakaitavimo labiau atsiveria ir gali padidėti“, – teigia kosmetikos kūrėja.
Išskirtinis dėmesys priemonėms nakčiai
„Ypatingą dėmesį skirkite vakaro odos priežiūros rutinai, nepraleiskite nė vieno žingsnelio, įsigykite giliai odą drėkinantį kremą ar serumą. Tokiu būdu dieną galėsite tepti lengvesnes arba išvis mažiau priemonių, oda jausis gaiviau. Giliai drėkinant odą išvengsite ir priešlaikinio odos senėjimo, raukšlelių atsiradimo, kuriuos skatina žalingi UV spinduliai.
Renkantis kremą taip pat reikėtų atsisakyti sunkių, gerai odą maitinančių priemonių, kurios puikiai tiko žiemą. Juos galite naudoti tik labai išsausėjusios odos vietoms. Šiltuoju metų sezonu rinkitės drėkinančius lengvesnės tekstūros kremus ir emulsijas“, – pataria moteris.
Plaukų priežiūra vasarą
Dėl ypač dažnų maudynių per karščius plaukų šiurkštumas, išsausėjimas tampa dažnais palydovais. Šiuo metu svarbu dar dažniau užsidėti plaukų kaukes ir ypatingą dėmesį skirti plaukų priemonių sudėčiai. Rekomenduojama rinktis kuo natūralesnius produktus. Sintetiniai šampūnai savo sudėtyje dažnai turi agresyvių ir erzinančių galvos odą putoklių (SLS – Sodium Lauryl Sulphate, SLES – Sodium Laureth Sulphate), silikonų, konservantų, kvapiklių.
Silikonai – apgaulingiausias ingredientas, išoriškai plaukams iškart suteikiantis glotnumą, žvilgesį, tačiau išties tik apgaubia plauką sintetine plėvele ir viduje jį išsausina.
„Silikonai – apgaulingiausias ingredientas, išoriškai plaukams iškart suteikiantis glotnumą, žvilgesį, tačiau išties tik apgaubia plauką sintetine plėvele ir viduje jį išsausina, o ilgainiui ima „nutrupėti“ nuo plaukų, o kartu pasiima ir dalį plauko paviršiaus. Tai lemia, kad vos nustojus naudoti tokias priemones plaukai pasidaro šiurkštūs ir sausi kaip niekad anksčiau.
Jei norite spindinčių plaukų, dažnai naudokite kaukes iš natūralių aliejų, kuriuose esantys ingredientai taip pat sukuria apsauginę plėvelę, tačiau natūralią, maitinančią plauką iš vidaus. Tokiu būdu plaukai ilgam taps stiprūs, pradės greičiau augti ir nuolat žvilgės“, – sako R.Merkytė-Elekšienė.