Nuotakos įvaizdį kūrusi vizažistė atvira – čempionate kurtus nuotakų įvaizdžius svarbiausią savo gyvenimo dieną išdrįstų pasirinkti mažai merginų ir moterų.
„Kuriant konkursinį įvaizdį svarbu atsižvelgti į tendencijas, naujienas. O kadangi kiekviena šalis turi savitą supratimą apie grožį ir stilių, modeliai būna labai įvairūs. Todėl mūsų darbai šiemet ypač skyrėsi nuo kitų, jų buvo neįmanoma nepastebėti“, – pasakojo I.Baltrušaitienė.
Ir nors apie dalyvavimą tokiuose konkursuose nuolat sklando įvairiausių nuomonių, tačiau Irmai Baltrušaitienei – tai būdas tobulėti. „Aš nenoriu būti tokia vizažiste, kuri tik padažo klientę. Dabar yra daug specialisčių, kurios žinomai moteriai padaro makiažą, pasiskelbia apie tai socialiniuose tinkluose ir jau prisistato kaip aukščiausio lygio vizažo meistre.
Aš noriu būti nusipelniusi meistro vardo ir neišdrįsčiau savęs taip vadinti, jei mano mokslai vizažo srityje būtų paremti tik internetiniais filmukais arba kursų sertifikatais. Savo darbą aš vertinu rimtai ir turiu ambicijų būti geriausia“, – sakė I.Baltrušaitienė.
Pakalbinome vizažistę apie šių metų makiažo, nuotakų įvaizdžių tendencijas ir įspūdžius konkurse.
– Kuo ypatingas konkursas, kuriame dalyvavote? Kas įkvėpė sukurti nuotakos įvaizdį?
– Šį konkursą galėčiau pavadinti grožio specialistų olimpiada, kuriame rungiasi įvairių pasaulio šalių atstovai – nuo Lietuvos iki Amerikos. Kiekviena šalis turi savitą skonį, kuris atsispindi kuriant nuotakos įvaizdį, ir tie įvaizdžiai labai skiriasi.
Pasiruošimas užtruko apie keturis mėnesius – nuo rūbų siuvimo, aksesuarų gaminimo ir kitų detalių kūrimo.
Vienas iš mano kriterijų, kuriant įvaizdį, buvo atsižvelgti į tendencijas, norėjau parodyti europietišką stilių. Mūsų komandos kurtas nuotakos įvaizdis buvo išskirtinis ir visiškai kitoks, palyginti su kitomis šalimis, kurios mėgsta pompastiką, pasitelkia daug aksesuarų, renkasi pūstas sukneles, kopijuoja prieš tai laimėjusį įvaizdį.
Aš bandžiau atskleisti tai, kas man yra gražu, ir nenorėjau daryti taip, kaip visi. Pasiruošimas užtruko apie keturis mėnesius – nuo rūbų siuvimo, aksesuarų gaminimo ir kitų detalių kūrimo.
– Sakote, kad rėmėtės tendencijomis. Kokios jos?
– Aš kūriau visą nuotakos įvaizdį kartu su komanda – ne tik makiažą. Darant makiažą reikėjo remtis tam tikrais reikalavimais, taisyklėmis. Atsižvelgėme į spalvas, veido korekcijas, tai, kas yra šiuo metu madinga, tačiau, kaip minėjau, makiažas turėjo atitikti konkurso reikalavimus.
– Pakalbėkime apie rudens makiažo tendencijas. Kas šiais metais madinga?
– Dabar ant bangos yra natūralumas. Anksčiau moterys demonstravo labai ryškius antakius, o dabar jų spalvas reikėtų švelninti, taip pat vertėtų atsisakyti labai ryškaus makiažo – nuo veido odos dengimo iki akių dažymo.
Be abejo, rudenį bus madingi vyšniniai atspalviai makiaže, pavyzdžiui, lūpos. Svarbu atsikratyti dirbtinumo, pabrėžti natūralumą, odos šviežumą, ji turėtų būti permatoma.
– Ar natūralumas atsispindi ir nuotakų makiaže?
– Be abejonės. Taip pat nuotakos makiažas ir natūralumas turėtų būti pritaikyti fotografavimui, filmavimui, puikiai atrodyti dienos šviesoje, bendraujant su svečiais. Trumpai tariant – nuotakos makiažas visose situacijose turi atrodyti gerai.
– Be kokių makiažo priemonių neįsivaizduojate tobulo makiažo? Ką reikėtų turėti savo kosmetikos krepšelyje?
– Pradėkite nuo odos priežiūros priemonių. Drėkinamasis kremas ar drėkinantis makiažo pagrindas (bazė), maskuoklis, kreminė pudra, lūpų dažai, padažytos akys ir sutvarkyti antakiai yra pagrindiniai dailaus įvaizdžio kriterijai.
Labai svarbu veido oda, kadangi net idealiai padažytos akys ir lūpos nesukurs tobulo įvaizdžio ir makiažo, jeigu veido oda bus nelygi, neužmaskuoti trūkumai. Dar paminėsiu, kad šiais metais labai madingi skaistalai, kurie paryškina gražiausius bruožus, suteikia makiažui vientisumo.
– Ką manote apie vis dar gana populiarų plačių, ryškių antakių, ryškiai padažytų lūpų, priauginamų blakstienų bumą?
– Kaip jau minėjau, esu iš tų meistrių, kurios mėgsta natūralesnį įvaizdį. Mano klientės atėjusios sako, kad nori būti panašios į save.
Priauginamos blakstienos ar ryškūs antakiai nėra natūralu, ir aš visada pagalvoju apie retai ar beveik niekada nesidažančių moterų, kurių makiažas vestuvių dieną apima visus šiuos kriterijus, vyrų reakciją prie altoriaus. Manau, kad visame kame reikia išlikti savimi.
– Kaip manote, kas dabar makiaže yra atgyvena, išeina iš mados?
– Manyčiau, dideli, stori, ryškūs ir užbrėžti antakiai (gali būti platūs, tačiau natūralūs), ryškus veido kontūravimas (rinkitės skaistalus), pieštuku apibrėžtos ryškios lūpos (rinkitės natūralesnį įvaizdį).
Net idealiai padažytos akys ir lūpos nesukurs tobulo įvaizdžio ir makiažo, jeigu veido oda bus nelygi.
Kai kada jaunoms merginoms ryškūs užbrėžti kontūrai gali atrodyti neblogai, tačiau vyresnes moteris sendina. Tad kuo minkštesni bus potėpiai, tuo moteris atrodys jaunatviškesnė, natūralesnė.
– Paminėjote vyresnes moteris. Kokie pasirinkimai makiaže jas sendina?
– Labai griežtos užbrėžtos linijos, pavyzdžiui, išryškintas lūpų kontūras, ryškūs antakiai, per daug šešėlių, veido pudros ar kitų dengimo priemonių gausa.