Patarimai, kaip susitvarkyti kosmetinę: ką išmesti, o ką dar panaudoti?

Dažniausiai esame įpratę susitvarkyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio krinta į akis. Tačiau retas paprieštarautų, kad kuo smulkesni ir akivaizdžiai nematomi daiktai, tuo rečiau skiriame dėmesio jiems susitvarkyti. Tarp tokių patenka ir moteriškos rankinės, kosmetikos krepšeliai, vonios lentynos.
Moteris rūšiuoja kosmetines priemones
Moteris rūšiuoja kosmetines priemones / Vida Press nuotr.

„Esame įpratę kosmetikos priemones turėti, kol išnaudojame, kartais net keletą metų. Tai labai neteisingas įprotis. Juk grietinės nelaikome šaldytuve pusę metų, tai kodėl tai, ką tepame ant savo kūno, naudojame taip neatsakingai? Tai ypač galioja toms moterims, kurios kosmetiką naudoja retai arba yra linkusios kaupti.

Svarbiausia – nuolat peržiūrėti namuose turimą kosmetiką ir labai kritiškai įvertinti, ką palikti, o ką išmesti.

Taip pat vonioje dažnai nugula pustuščiai šampūno, kremų, losjonų buteliukai, kurių tikriausiai jau niekada nepanaudosime, tačiau gaila išmesti.

Svarbiausia taisyklė – nuolat peržiūrėti namuose turimą kosmetiką ir labai kritiškai įvertinti, ką palikti, o ką išmesti“, – sako „Douglas LT“ visažistė Julija Jermakova.

Ji pataria, kaip palaikyti tvarką savo kosmetinėje.

Tušti ir pustuščiai buteliukai

Makiažo valiklio liko keli lašai, nusipirkote naują, o senasis taip ir liko nepabaigtas? Jį turėtumėte išnaudoti nedelsdama arba išmesti. Vonios kambaryje taikoma tokia pati taisyklė. Šampūnų, kondicionierių, kūno losjonų ir kitų priemonių buteliukai užsiliko spintelės kampe ar ant vonios krašto? Meskite, jums jų tikrai neprireiks. Norėdamos aplink save matyti kuo mažiau nereikalingos plastikinės taros, pradėkite nuo lengviausio – išmeskite tuščius buteliukus.

Kasdienės higienos buteliukų turinį galite panaudoti ir praktiškai. Pavyzdžiui, šampūno ar kondicionieriaus likutį galite sunaudoti šepetėliams ar kosmetinėms kempinėlėms plauti, o kūno kremo likučiu galite pasitepti pėdas nakčiai.

Vida Press nuotr./Kūno priežiūros priemonių krepšelis
Vida Press nuotr./Kūno priežiūros priemonių krepšelis

Užmiršti produktai

Pakeitėte lūpų dažus, o senųjų pakuotė vis dar užima vietą ir laukia savo eilės būti panaudota? Galima juos sunaudoti derinant atspalvius tarpusavyje, taip pat taikant „ombre“ lūpų dažymo techniką.

Jeigu viena ar kita kosmetinė priemonė dar nėra pasenusi ir jos jau niekur nepritaikysite, tiesiog padovanokite ją mamai ar artimai draugei, o jeigu niekam nebetiks – išmeskite. Kiekviena nebenaudojama pakuotė užima vietą, sensta, tad laikyti ją savo kosmetinėje ilgainiui tampa beprasmiška.

Kitas ypač dažnas atvejis – pradėjote naudoti naują šampūną, tačiau netrukus pastebėjote, kad jis jums netinka ir nutarėte jį paslėpti spintelės kampe toliau nuo akių? Greičiausiai jo ir nepanaudosite, todėl išmeskite arba atiduokite tam, kam galėtų tikti.

Nebegaliojantys produktai

Kasdienių rūpesčių sūkuryje tikrai pamirštame reguliariai patikrinti kosmetinės turinį. Kasdien nenaudojamų ar išvis užmirštų produktų galiojimo laikas gali būti seniai pasibaigęs. Bene kiekvienai moteriai svarbi tinkama odos priežiūra, tad derėtų nepamiršti, kad pasenę produktai gali neigiamai veikti sveikatą ir atimti natūralų spindesį. Pirmas dalykas, kurį reikėtų atlikti kitą kartą atsivėrus savąją kosmetinę – peržiūrėti produktų galiojimo datą!

Verta paminėti, kad kiekvienas dekoratyvinis produktas yra paženklintas PAO etikete, nurodančia, kiek mėnesių jis galioja nuo tada, kai atidarote pakuotę.

Produkto galiojimo laikas neretai priklauso nuo gamintojo ir dažnu atveju skiriasi, todėl stenkitės atkreipti dėmesį į datą, nurodytą ant kiekvienos įsigyto produkto pakuotės.

Kosmetinės kempinėlės ir šepetėliai

Neretai kosmetinėje ar rankinėje nešiojamės kempinėlę, skirtą makiažo pagrindui, arba kitus šepetėlius, kuriuos panaudojusios pamirštame išvalyti. Palaikyti jų švarą tikrai verta – ilgainiui juose kaupiasi įvairūs nešvarumai. Viena pagrindinių taisyklių – plauti panaudotas kosmetines priemones: šepetėlius, kempinėles, netgi blakstienų rietiklius ir kt.

Vida Press nuotr./Makiažo šepetėliai
Vida Press nuotr./Makiažo šepetėliai

Jei vonios kambaryje turite užsilikusio plaukų kondicionieriaus, paskutinius jo lašus galite panaudoti kosmetinėms kempinėlėms ar šepetėliams plauti. Užtepkite priemonę ant išplautų šerelių, palaikykite apie 5 minutes ir nuplaukite šiltu vandeniu. Šepetėlių šereliai bus gerokai švelnesni, o jeigu naudojate natūralaus plauko šepetėlį – rezultatas pradžiugins dar labiau.

Nepamirškite – išplovus šepetėlį derėtų jį džiovinti taip, kad vanduo pernelyg ilgai neužsilaikytų toje vietoje, kur yra klijai. Paguldykite šepetėlius šereliais į apačią 40 laipsnių kampu. Taip šepetėliai tarnaus ilgiau, o jų šereliai nebyrės.

Plati paletė įvairiausių kosmetinių produktų

Kosmetikos turite tiek daug, kad tampa sunku visą ją sutalpinti viename krepšelyje? Pirmiausia įsitikinkite, ar visos priemonės reikalingos naudoti kasdien. Galbūt verta dažniau naudojamus produktus sudėti į mažesnę ir mobilesnę kosmetinę, o specialiam makiažui ar kitoms ypatingoms progoms skirtą kosmetiką laikyti kitoje vietoje? Jei dekoratyvinės kosmetikos produktų galiojimo laikas dar geras, surūšiuokite juos į kasdienio naudojimo ir proginio makiažo (ryškūs akių šešėliai, lūpų dažai ir pan.) krepšelius.

Užsilikusius produktus taip pat galite panaudoti praktiškai – per tamsaus atspalvio skystą pudrą galima maišyti su šviesesnio atspalvio makiažo pagrindu arba naudoti kaip skystą veido modeliavimo priemonę. Jeigu turite užsilikusią per šviesaus atspalvio sausą pudrą, ja galima užfiksuoti makiažą iškiliausiose veido vietose, tuo pačiu paryškinant ar pašviesinant reikiamus veido bruožus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai